PradžiaNaujienos Žygis Turmante Pirmojo pasaulinio karo pėdsakais. Žygis jau 2023 m. spalio 21 d. (šeštadienį)
Žygis Turmante Pirmojo pasaulinio karo pėdsakais. Žygis jau 2023 m. spalio 21 d. (šeštadienį)
Zarasų krašto gidai kviečia dalyvauti žygyje Turmante - Pirmojo pasaulinio karo pėdsakais - po Pirmojo pasaulinio karo bunkerius, paliktus Vokiečių kaizerinės kariuomenės. Žygis jau 2023 m. spalio 21 d. (šeštadienį)
Spalio 21 d. (šeštadienį) įvyks žygis Turmanto (Zarasų) ir Demenės seniūnijų (Aukšdaugavos) apylinkėmis - Pirmojo pasaulinio karo pėdsakais.
Registracijos nuoroda - Spauskite čia
Žygio metu pažinsime ne tik Pirmojo pasaulinio karo gynybinio karo, bet ir įvairiapusį šio krašto istorinį, infrastruktūrinį, kultūrinį ir tautinį paveldą: senąjį šių kraštų dvarų paveldą, sužinosite apie senuosius Turmanto, Kimbartiškių dvarų valdytojus. Senose nuotraukose išvysite, kaip tie dvarai atrodė, susipažinsite su seniausio Lietuvoje geležinkelio, kirtusio Turmanto miestelį, istorija.
Matysime unikalų Pirmojo pasaulinio karo paveldą, artlilerijos aikšteles, gynybinius bunkerius, užmūrytus tunelius ir daugelį kitokių įdomybių. Apsilankysime Pirmojo pasaulinio karo ekspozicijoje Turmante.
Pamatysime, ką paliko Lenkijos okupacinė valdžia, kai tarpukariu Turmanto miestelis su visu Vilniaus kraštu buvo okupuotas Lenkijos. Nepaisant to, čia nuo senų laikų gyveno nemažai žydų, latvių, rusų, baltarusių ir kitų tautinių mažumų. Pažinsime, kaip kiekviena tautinė mažuma prisitaikė gyventi šiame mažame miestelyje ir koks jų kultūrinis paveldas. Pažinsime įvairius laikotarpius, ir pamatysime, kokį paveldą įvairūs istoriniai laikotarpiai paliko šiuose kraštuose. Žygio metu aplankysime daugiau nei 30 įvairių fortifikacinių objektų, paliktų pirmojo pasaulinio karo metu Vokietijos kaizerinės kariuomenės.
Žygio dalyvių registracija Turmante nuo 10.15 . Žygis truks iki 17.00 val. Žygio pradžia - nuo buvusio Turmanto pagrindinės mokyklos pastato, kuriame dabar įsikūrusi ir kuriama Pirmojo pasaulinio karo ekspozicija (Tilžės g. 21, Turmantas 32203).
Kitas galimas dalyvių susitikimas, vykstantiems iš Zarasų – prie Zarasų rajono savivaldybės - Zarasų turizmo ir verslo informacijos centro (Sėlių a. 22, LT-32110 Zarasai) - 9.30.
Į žygio vietą iš Zarasų vyksime lengvaisiais automobiliais. Bus du žygio ratai - pačiame Turmante ir Demenės seniūnijos Aukšdaugavos sav. (11 km.) ir ties Drūkščių (13 km.) ežero pakrante. Neturintiems transporto priemonės, informuokite anketoje. Sudarysime galimybę vykti kartu. Šiek tiek įžengsime į Latvijos teritoriją, šalia yra ir Baltarusijos teritorija todėl būtina turėti pasus ar asmens įdentifikavimo korteles.
Į žygį patogu atvykti traukiniu iš Vilniaus. Iš Vilniaus traukinys atvyksta 10.04, į Vilnių išvyksta - 18.02.
Geležinkelio tvarkaraštį rasite čia: Spauskite čia
Dalyvių skaičius ribotas, todėl būtina išankstinė registracija. Registracija anketą rasite straipsnio apačioje.
 Papildoma informacija prieš žygį bus suteikta užsiregistravusiems dalyviams.
Žygio metu nueisime – 23 km. Žygio dalyvių lauks kitos staigmenos. Žygio dalyvio mokestis – 15 Eur.Informacija pasiteirauti - tel. - +37062023114
Į žygio kainą įskaičiuota Pirmojo pasaulinio karo ekspozicijos lankymas Turmante, visos kitos išlaidos, susijusios su žygio organizavimu (išskyrus išlaidas susijusęs su dalyvių atvykimu ir išvykimu į ir iš žygio vietų).
 
Zarasų krašto gidų informacija
© 2014-2024 VisitZarasai. Visos teisės saugomos
sprendimas webmod: Svetainių kūrimas