PradžiaNaujienos Zarasų pusiasalis – turizmui, svečių ir gyventojų turiningam poilsiui.
Zarasų pusiasalis – turizmui, svečių ir gyventojų turiningam poilsiui.

Dar daug zarasiškių prisimena laikus, kai Zarasai garsėjo kaip sparčiai besivystantis kurortas su savo turistiniais priemiesčiais Kauno gatvės skersgatviuose. Ypač poilsiautojus ir turistus viliojo Zaraso ežero pusiasalyje esantys poilsio nameliai, kuriuose visada buvo daug vasarotojų. Į Zarasus vasarą atvykdavo turistai iš įvairiausių tuometinės sąjungos kampelių. Kempinge, jo poilsio nameliuose ir pas gyventojus per vasarą ilsėdavosi dešimtys tūkstančių poilsiautojų. Tai buvo pagrindinės apgyvendinimo vietos, kurios priimdavo didelius srautus turistų. Šią pusiasalio teritoriją buvo planuojama toliau pritaikyti svečių reikmėms. Buvo numatyta papildomai statyti viešbutį, didelę maitinimo įstaigą. Tačiau keitėsi politinė-ekonominė situacija, kempingo, poilsio namelių paslaugomis niekas nesinaudojo. Poilsio nameliai buvo privatizuoti. Kempingo ir pusiasalio ateitis tapo miglota. Kažkada labai patrauklioje ir nepaprastai judrioje poilsio erdvėje tapo tylu.


Dabar ši vieta nepažįstamai atgyja. Pamažu grįžta buvęs šios poilsio zonos patrauklumas. Iš naujo šį unikalų gamtos kampelį atranda svečiai iš įvairių Lietuvos miestų ir rajonų, poilsiauja čia ir užsieniečiai. Pusiasalyje sėkmingai veikia kempingas „Zarasai“, kuriame ir įsikuria ežerų krašto svečiai.


Tačiau tai dar ne viskas. Dabar Zaraso ežero pusiasalio laukia gražios perspektyvos. Apie jas Zarasų rajono savivaldybėje įvyko diskusija. Joje dalyvavo rajono Savivaldybės meras Nikolajus Gusevas, mero pavaduotojas Rimantas Jurevičius, rajono Savivaldybės administracijos direktorius Benjaminas Sakalauskas, direktoriaus pavaduotojas Gediminas Gaidamavičius, rajono Savivaldybės administracijos teritorijų planavimo skyriaus vedėjo pavaduotojas - savivaldybės vyriausiasis architektas Evaldas Ulianskas, Zarasų turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Nijolė Šukštulienė, projektų vadovas Ramūnas Keršys.


Šios diskusijos metu Zarasų turizmo ir verslo centro atstovai pateikė kempingo ,,Zarasai“ išvystymo viziją ir įvardino konkrečius projektus, kurie jau yra dabar įgyvendinami ar vertinami netolimoje perspektyvoje. Projektai teikiami siekiant Kempingo ,,Zarasai“ veiklos efektyvumo, kad šis galėtų priimti didesnius žmonių srautus ir taptų atviresnis vietos žmonėms.


Pasak Zarasų rajono savivaldybės mero Nikolajaus Gusevo, mums svarbu Zarasuose turėti objektus, traukiančius turistinius srautus, todėl yra sveikintina Zarasų turizmo ir verslo informacijos centro iniciatyva įrengti sveikatingumo ir sporto parką, sportines ir žaidimų aikšteles, laipynių parką. O Zaraso ežero pusiasalyje, per ateinantį Europos Sąjungos finansavimo periodą, turėtų būti įrengtas modernus kempingas, kuris galėtų priimti žymiai daugiau svečių ir tenkinti vietos gyventojų fizinio aktyvumo poreikius. Meras džiaugėsi, kad labai svarbi žinia yra ta, kad kempingas yra Zarasų miestui, kaip besivystančiam kurortui, reikšminga teritorija ir ji bus kiek įmanoma labiau atverta ir prieinama visos šalies žmonėms, o ypač Zarasų krašto bendruomenei.


Zarasų turizmo ir verslo informacijos centro projektų vadovas Ramūnas Keršys kalbėjo, kad Savivaldybei priklausančiose teritorijose šiuo metu baigiamos įrengti laipynių trasos, sporto ir žaidimo aikštelės. Nuo birželio pradžios prasidės ,,minkštosios“ veiklos, kurios tęsis per visą vasarą. Jos metu bus pakviesti Zarasų krašto gyventojai čia užsiimti fizinio aktyvumo veikla, nemokamai išbandyti laipynių trasas. Šiuo metu pateiktas ir vertinamas Zarasų turizmo ir verslo informacijos centro projektas dėl alpinizmo sporto aikštelių ir alpinizmo bokštų įrengimo pusiasalyje.


Pasitarimo metu buvo aptarti ir ateities uždaviniai, numatomi projektai. Akcentuota, kad siekiant gerinti kempingo ,,Zarasai“ veiklą, būtina sujungti esamus savivaldybės sklypus ir juos priskirti kempingo teritorijai, padidinti mašinų parkavimo zoną palei gatvę, išplėsti kemperių stovėjimo aikšteles, o taip pat ateityje įrengti kempingo tipo namukus, zonas palapinių miesteliui, griliui. Dėl čia turistų skaičiaus didėjimo, būtina didinti tualetų ir dušų skaičių.


Šio susitikimo metu dalyviai džiaugėsi, kad jau šiais metais pavyko įgyvendinti dvi dideles iniciatyvas, kurios didins kempingo ,,Zarasai“ patrauklumą, turistų srautus ir skatins vietos gyventojus sportuoti.

 

http://www.zarasai.lt/galerijos/bylos/news_zrs_673_Sklypo%20PLANAS%20kauno%20pusiasalis%20M%201_500.pdf

 

Zarasų rajono savivaldybės ir Zarasų turizmo ir verslo informacijos centro informacija

Nuotraukose: rajono Savivaldybėje vyksta Zarasų ežero pusiasalio perspektyvų aptarimas; keičiasi pusiasalio veidas.

© 2014-2020 VisitZarasai. Visos teisės saugomos
sprendimas webmod: Svetainių kūrimas