Pradžia Žygis Pirmojo pasaulinio karo pėdsakais – po atvertus karo objektus gegužės 27 d. (šeštadienį).
Žygis Pirmojo pasaulinio karo pėdsakais – po atvertus karo objektus gegužės 27 d. (šeštadienį).

Kviečiame dalyvauti žygiuose Pirmojo pasaulinio karo pėdsakais – po atvertus karo objektus Lietuvos-Latvijos pasienyje, ties Zarasų rajono ir Aukšdaugavės savivaldybėmis:

Gegužės 14 d. – nemokamas žygis pėsčiomis. Bus du žygio ratai – pačiame Turmante ir Demenės seniūnijos Aukšdaugavos sav. (10 km) ir ties Drūkšių (13 km) ežero pakrante. Jei neturite transporto priemonės, informuokite anketoje – sudarysime galimybę vykti kartu. Šiek tiek įžengsime į Latvijos teritoriją, šalia yra ir Baltarusijos teritorija todėl būtina turėti pasus ar asmens įdentifikavimo korteles.

 

Gegužės 27 d. – žygis dviračiais. Ištisinis maršrutas Turmantas-Drūkšiai, Medume, Zarasai. Nuo Zarasų dalyviams sudarysime galimybes nuvykti iki Turmanto ir/ar transportuoti dviračius iki ten. Neturintiems dviračių – turėsime galimybes juos išnuomuoti. Mažesnio fizinio pajegumo žmonėms galime pasiūlyti elektrinius dviračius 

Žygio pradžia – 10.15 val. nuo buvusio Turmanto pagrindinės mokyklos pastato, kuriame dabar įsikūrusi ir kuriama Pirmojo pasaulinio karo ekspozicija (Tilžės g. 21, Turmantas 32203). Kitas galimas dalyvių susitikimas, vykstantiems iš Zarasų – prie Zarasų rajono savivaldybės - Zarasų turizmo ir verslo informacijos centro (Sėlių a. 22, LT-32110 Zarasai) – 9.30 val. Į žygio vietą iš Zarasų vyksime lengvaisiais automobiliais. Kiekvieną žygio dieną maršrutas keisis! 

Į žygį patogu atvykti traukiniu iš Vilniaus. Iš Vilniaus traukinys atvyksta 10.04 val., į Vilnių išvyksta 18.02 val.

Geležinkelio tvarkaraštį rasite čia: Spauskite čia.

 

Žygio metu pažinsite ne tik Pirmojo pasaulinio karo, bet ir įvairiapusį šio krašto istorinį, infrastruktūrinį, kultūrinį ir tautinį paveldą: senąjį šių kraštų dvarų paveldą, sužinosite apie senuosius Turmanto, Kimbartiškių dvarų valdytojus. Senose nuotraukose išvysite, kaip tie dvarai atrodė, susipažinsite su seniausio Lietuvoje geležinkelio, kirtusio Turmanto miestelį ir Mėdumės istoriją (pasirinkę keliauti dviračiais). Matysite unikalų Pirmojo pasaulinio karo paveldą, artlilerijos aikšteles, gynybinius bunkerius, užmūrytus ar užkastus tunelius, sveikus ar susprogdintus bunkerius ir daugelį kitokių įdomybių. Apsilankysime Pirmojo pasaulinio karo ekspozicijoje Turmante.

Pamatysite, ką paliko Lenkijos okupacinė valdžia, kai tarpukariu Turmanto miestelis su visu Vilniaus kraštu buvo okupuotas Lenkijos. Nepaisant to, čia nuo senų laikų gyveno nemažai žydų, latvių, rusų, baltarusių ir kitų tautinių mažumų. Pažinsite, kaip kiekviena tautinė mažuma prisitaikė gyventi šiame mažame miestelyje ir koks jų kultūrinis paveldas. Pažinsite įvairius laikotarpius, ir pamatysite, kokį paveldą įvairūs istoriniai laikotarpiai paliko šiuose kraštuose. Žygio metu aplankysite daugiau nei 30 įvairių fortifikacinių objektų, paliktų Pirmojo pasaulinio karo metu Vokietijos kaizerinės kariuomenės. Pateikiama bendra registracijos forma, galima pasirinkti vieną ar kelis žygius.

Dalyvių skaičius ribotas, todėl būtina išankstinė registracija (http://registracija.zarasuzygiai.lt). Papildoma informacija prieš žygį bus suteikta užsiregistravusiems dalyviams. Taip pat, žygio dalyvių lauks staigmenos!

 

Žygio dalyvio mokestis – 10 EUR.

Paprasto dviračio nuoma 6 EUR, elektrinio – 14 EUR.

Papildoma informacija pasiteirauti telefonu – 862023114 ☎️ Veiklos vyldomos Zarasų turizmo ir verslo informacijos centro įgyvendinant projektą “Projekto Pirmojo pasaulinio karo turizmo kryptis ir ekspozicijos dėl lankytojų pritraukimo į pasienio regioną pristatymas” arba trumpiau „WWI ROUTE“, projekto Nr. LLI-501.

© 2014-2024 VisitZarasai. Visos teisės saugomos
sprendimas webmod: Svetainių kūrimas