Pradžia Žiemos žygis - Šventas žygis! Aplink Šventą ir į Šventą !
Žiemos žygis - Šventas žygis! Aplink Šventą ir į Šventą !

Kviečiame dalyvauti žiemos žygyje aplink Švento ežerą ir su galimybe išsimaudyti žiema Švento ežere. Pažadame neeilines emocijas ir patirtį nuostabiame Šiaurės Rytų Lietuvos ežeryno perle - žygyje aplink Švento ežerą. Gražutės regioniniame parke, aplankant švariausią Lietuvoje Švento ežerą ir ieškant ilgiausios Lietuvoje prasidedančios ir pasibaigiančios Šventosios upės paslapčių. O po žygio - ne tik tradicinės mūsų staigmenos, bet ir norintiems - pirties malonumai prie Švento ežero ir maudynės Švento ežere. Savo kojomis pajusite švariausio Lietuvos ežero gaivą - spalio pabaigoje po karštos pirties. Švento ežeras yra išskirtinis ežeras tiek visoje Aukštaitijoje, tiek ir Lietuvoje. Jis vadinamas ne tik didžiausias benuotekis ežeras Lietuvoje, bet ir švariausias, pasižymintis nepaprasta retų augalų. Tai ežeras, kur plika akimi matosi sapropelio klodai, dideli atabradai ir smėliukas, kuris yra beveik toks pats kaip ir pajūrio paplūdimiuose. Gal net ir švaresnis nei Palangoje. Tačiau, ar tikrai šis ežeras yra visiškai benuotekis? Ar jis nebuvo susijungęs su kitais vandens telkiniais? Simboliška, kad visai netoli išteka ir ilgiausia Lietuvoje prasidedanti ir pasibaigianti upė – Šventoji.

Žygio metu bandysime aiškintis, kur gi iš tikrųjų yra šios upės ištakos, taip pat sužinosite daugybę įdomių dalykų apie Šventąją.

Žygio atstumas – iki 20 km.

Žygio trasa bus vien miško keliukais.

Žygio kaina – 14 EUR. Norintiems pirties ir maudynių + 3 EUR.

Žygio laikai ir susitikimo vieta: Laikas - 2023 m. sausio 28 d. (šeštadenis) 9.30 val.

Renkamės prie Zarasų rajono savivaldybės administracijos - Zarasų turizmo ir verslo informacijos centro (Sėlių a. 22, LT-32110 Zarasai). 

Į žygio vietą vyksime lengvaisiais automobiliais. Neturintiems transporto priemonės, informuokite anketoje. Sudarysime galimybę vykti kartu. Kita sustojimo vieta ir žygio pradžia 10.00 prie mašinų sustojimo aikštelėje prie Švento ežero. Koordinatės 646203, 6165514 (LKS), 55.602479, 26.320214 (WGS), 55° 36' 8.92", 26° 19' 12.77" (WGS) Žygis prasidės 10 val. - truks (su pilna programa) iki 17/18  val.

Registracijos nuoroda: Spauskite čia

Paplidoma informacija teikiama užsiregistravusiems dalyviams.

© 2014-2024 VisitZarasai. Visos teisės saugomos
sprendimas webmod: Svetainių kūrimas