Pradžia Zarasuose tartasi dėl kurortų ir kurortinių teritorijų saugumo šios vasaros sezono metu
Zarasuose tartasi dėl kurortų ir kurortinių teritorijų saugumo šios vasaros sezono metu

 

1Tarp daugiau nei trijų šimtų ežerų įsikūręs Zarasų rajonas yra vienas ežeringiausių Lietuvoje. Drąsiai galime sakyti, kad Zarasų rajonas yra išskirtinė kurortinė teritorija Lietuvoje ir ji nesilygiuoja su Palanga, Birštonu ir Druskininkais. Čia atvykę poilsiautojai nesitiki prabangių apartamentų ir trankių vakarėlių. Zarasus renkasi tie, kurie mėgaujasi gamtos teikiama energija ir ramybe.

Rajonas turistus traukia ne tik išskirtiniu kraštovaizdžiu, turtinga krašto istorija, užaugintais įžymiais menininkais, lankytinų objektų gausa, tūkstančius lankytojų pritraukiančiais kultūriniais renginiais, tačiau ir inovatyviais, išskirtiniais statiniais. Čia yra moderniausias Lietuvoje vandenlenčių parkas, didžiausias pripučiamų takelių ir kliūčių parkas vandenyje, lankytojams duris atvėrę istoriniai dvarai, apžvalgos ratas, kuris pripažintas unikaliu architektūriniu statiniu. Šiandien Zarasų miestas nori pasigirti dar vienu unikaliu architektūriniu kūriniu. Dar 2017 m. Šarūno Kiaunės projektavimo studijos suprojektuotas statinys, pavadintas „Kupole“, jau puikiai dera Zaraso ežero Didžiosios salos gamtos fone. „Kupole“ pirmą kartą duris atvėrė sukviesdama Lietuvos kurortų ir kurortinių teritorijų merus, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos, savivaldybių, policijos, prokuratūros, Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos, Šaulių sąjungos, kultūros ir žiniasklaidos atstovus į tradicinį ir kasmetinį pasitarimą dėl kurortų ir kurortinių teritorijų saugumo įgyvendinimo 2022 m. vasaros sezono metu.

Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas, tardamas sveikinimo žodį didžiavosi išskirtiniu miškų ir ežerų apsuptyje įsikūrusiu gamtos rojumi ir priimtais drąsiais sprendimais, siekiant garsinti savo kraštą. Meras akcentavo, kad Zarasų rajono kurortinė teritorija traukia poilsiautojus, kurie mėgsta gamtą, meną ir aktyvų laisvalaikį gamtoje.


Zarasų turizmo ir verslo informacijos centro projektų koordinatorius Ramūnas Keršys atskleidė Zarasų krašto unikalumo paslaptis, už ką kraštą pamilsta kiekvienas čia atvykęs ir kodėl vėl nori sugrįžti į Zarasus!


Konferencijos dalyvius taip pat sveikino Vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius. Viceministras atviravo, kad Zarasų kraštas, jo kultūra ir žmonės jam yra gerai pažįstami ir brangūs, pasidžiaugė vykdomais darbais rajone.


Pasitarimą pradėjo policijos generalinio komisaro pavaduotojas Saulius Tamulevičius. Jis išsakė pastebėjimus, kad kurortuose ir kurortinėse teritorijose nusikalstamų veikų ir viešosios tvarkos pažeidimų vasaros sezono metu, o ypač savaitgaliais, skaičius didesnis, nei įprastai. Policijos generalinio komisaro pavaduotojas, atsakydamas į klausimą, kaip užtikrinsime žmonių saugumą 2022 m. vasarą, išskyrė keletą prioritetinių krypčių. Bus intensyviai vykdomos prevencinės priemonės, išskirtinis dėmesys bus skirtas turtiniams nusikaltimams ir nusikalstamoms veikoms, susijusioms su disponavimu narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis. Sustiprintas dėmesys bus skiriamas ir eismo saugumui, greičio ir neblaivių vairuotojų kontrolei. Į pagalbą bus pasitelkiami policijos rėmėjai ir socialiniai partneriai.


Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininkas Rolandas Kiškis skaitė pranešimą „Ikiteisminių tyrimų specifika kurortuose ir kurortinėse teritorijose“. Rolandas Kiškis palyginimui priminė, kad dar prieš dešimtmetį vasarą kurortuose tekdavo tirti daug sunkių ir labai sunkių nusikalstamų veikų, o dabar tokios veikos nebėra sisteminės ir jų įvykdoma daug mažiau. Dominuoja vagystės, nedideli sveikatos sutrikdymai, viešosios tvarkos pažeidimai, sukčiavimai ir vairavimas apsvaigus.


Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato prižiūrimoje teritorijoje iš šešių rajonų net trys, t. y. Zarasų, Anykščių ir Ignalinos rajonai turi kurortinių teritorijų statusą. Taigi, Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas jaučia atsakomybę, užtikrinant gyventojų ir poilsiautojų saugumą. Vytautas Vaiškūnas pasidžiaugė, kad net 89 proc. Utenos apskrities gyventojų jaučiasi saugūs savo gyvenamojoje teritorijoje ir policija nėra gavusi skundų iš poilsiautojų dėl nesaugumo. Jis taip pat išsakė pastebėjimą, kad per masinius renginius gerokai padidėjus transporto priemonių srautams, kyla problemų dėl automobilių statymo vietų.


Lietuvos kelių policijos tarnybos atstovas Audrius Dragūnas pristatė, kokiomis priemonėmis ir kaip policija užtikrina eismo saugumą. Pristatydamas analizės duomenis, išskyrė, kad daugiausia eismo įvykių Zarasų rajone įvyksta penktadieniais. Pagrindinės eismo įvykių priežastys: reikalavimo duoti kelią nevykdymas važiuojant per sankryžą, saugaus greičio nepasirinkimas ir įvažiavimas į priešpriešinio eismo juostą.


Kiti pasitarimo dalyviai dalijosi gerąja patirtimi, išsakė problemas ir nurodė su kokiais iššūkiais susiduria didieji šalies kurortai, užtikrindami poilsiautojų saugumą. Apibendrindami galime pasidžiaugti, kad daugumos poilsiautojų sąmoningumas ir gyventojų kultūra pasikeitusi ir išaugusi. Lankytinose vietose pastebima tvarka, nebėra gausiai šiukšlinama, rečiau randamas sulaužytas, sugadintas lankytinų vietų inventorius. Žmonės vertina tai, kas yra sukurta ir skirta jiems.


Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas dėkojo Zarasų rajono savivaldybės merui Nikolajui Gusevui už galimybę pasisvečiuoti ežerų krašte. „Sunku palyginti Zarasus ir Druskininkus, tačiau ten, kur esame, tuo turime džiaugtis ir didžiuotis“, – kalbėjo Ričardas Malinauskas.


Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas renginio dalyviams įteikė atminimo dovanas, naujai išleistą knygą „Zarasai ir zarasiečiai“. Knygoje pateikiamos 194 nuotraukos apie Zarasus ir šio krašto žmones.


Kitais metais jau tradicija tapęs kurortų ir kurortinių teritorijų teisėsaugos ir savivaldos atstovų susitikimas vyks Klaipėdos krašte.


Dėkojame visiems dalyviams ir visiems padėjusiems rengti susitikimą. Maloniai kviečiame sugrįžti į Zarasus!


Organizatoriai nuoširdžiai dėkoja bendruomenei „Šlyninkos vandens malūnas“, MB „Lietungė“, Zarasų rajono savivaldybės kultūros centrui ir kitiems už paramą, sukurtą šventišką nuotaiką, puikias ir įsimintinas emocijas.


Parengta pagal Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pranešimą
Nuotraukos Petro IVANOVO

© 2014-2024 VisitZarasai. Visos teisės saugomos
sprendimas webmod: Svetainių kūrimas