PradžiaVerslo naujienos Zarasuose kuriamas laipynių parkas, pritaikytas neįgaliesiems
Zarasuose kuriamas laipynių parkas, pritaikytas neįgaliesiems

Turizmo sezonas baigėsi. Nepaisant susiklosčiusios situacijos su COVID-19, turizmo sektoriui sezonas nebuvo blogas dėl suaktyvėjusios vidaus rinkos. Daug žmonių atrado Lietuvos, o taip pat ir Zarasų krašto turizmo galimybes ir potencialą. Jei šiais metais Zarasų turizmo ir verslo informacijos centras pristatė naujas veiklas, kurios skatino dirbti nuotolinį darbą Zarasų krašto erdvėse, tai kitais metais ruošiasi nudžiuginti Zarasų krašto gyventojus ir atvykstančius svečius nauju infrastruktūriniu objektu: Zarasų laipynių medžiuose ir sporto parku.

Spalio mėn. pradėtas įgyvendinti bendras Zarasų rajono savivaldybės administracijos ir Zarasų turizmo ir verslo informacijos centro projektas ,,Socialinės įtraukties didinimas per sportinę veiklą“. Zarasų turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Nijolė Šukštulienė džiaugiasi, kad centro idėja ir iniciatyva rado Zarasų savivaldybės pritarimą bei finansinę paramą ir tikisi, kad šis objektas visa apimtimi startuos jau nuo kito turistinio sezono pradžios bei bus graži naujiena atvykstančioms į Zarasų kraštą šeimoms ir miesto svečiams..

Pasak projekto koordinatoriaus Ramūno Keršio šis projektas svarbus ne tik dėl to, kad atsiranda dar vienas patrauklus objektas turistams, tačiau projekte ypatingas dėmesys skiriamas neįgaliesiems. Projekto metu bus sukurtos laipiojimo medžiais trasos, turinčios 80 kliūčių ruožą su skrydžiu  pirmyn ir atgal į netoliese Zaraso ežere esančią Putinų salą.

Trasos bus kuriamos universalaus dizaino principu. Jomis galės naudotis ir negalią turintys keliautojai ir iškylautojai: bus sukurta speciali trasa, kurią bus galima pravažiuoti su neįgaliojo vėžimėliu. Be to, šalia laipynių trasos, bus pastatyti lauko treniruokliai, organizuojami sveikatingumo ir sporto renginiai, įtraukiantys Zarasų krašto bendruomenę į aktyvaus poilsio veiklas.

 

Siekiant didžiausio efekto rengiant šį projektą, projekto vykdymo komanda kartu su projekto vadove Jurgita Jablonskienė, susitiko su Zarasų žmonių su negalia Zarasų skyriaus pirmininke Olga Ludžiš. Kartu aptarė neįgaliųjų dalyvavimo projekte principus ir apžiūrėjo būsimo parko vietą, aptarė neįgaliųjų dalyvavimo projekte galimybes ir galimus sunkumus su kuriais gali susidurti neįgalieji. Įžvalgos buvo labai vertingos ir į jas bus atsižvelgta rengiant trasas.

 

Pasak Olgos Ludziš yra labai džiugu, kad Zarasų rajono savivaldybės administracija ir Zarasų rajono savivaldybės turizmo centras projekte pagalvojo, kaip pritaikyti universalų laipynių trasos įrengimo dizainą. O tai reiškia, kad pagaliau neužmiršti ir neįgalieji, kurie turės galimybę pajusti gyvenimo pilnatvę. Pirmininkė pasidžiaugė, kad mūsų gražiuose Zarasuose atsiras objektas, esantis universalus, pritaikytas neįgaliesiems, nes tokių objektų labai trūksta visoje šalyje.

 

Projektas finansuojamas bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo ir Zarasų rajono
savivaldybės administracijos lėšų. Projekto vertė – 114874,00 Eur.

 

.            

 

© 2014-2024 VisitZarasai. Visos teisės saugomos
sprendimas webmod: Svetainių kūrimas