PradžiaVerslo naujienos Zarasai kviečia – įspūdingų skulptūrų parkas ant vandens
Zarasai kviečia – įspūdingų skulptūrų parkas ant vandens

Praėjusį savaitgalį Zarasai atidarė kurortinį sezoną. Tiesa, dar buvo susilaikyta nuo įprasto masinio renginio, o lankytinų vietų ir kultūrinės programos vaizdo įrašai pasiekė žiūrovus virtualiai, tačiau vienas išskirtinis siurprizas miesto gyventojams ir svečiams visgi buvo įteiktas gyvai.

Gegužės 28 – 30 dienomis Zaraso ežero salos prieigose septyni menininkai iš Lietuvos kūrė didelio formato šiaudines – ugnines skulptūras, kurios sekmadienį kranu buvo iškeltos ant didžiulių plaustų ir įtvirtintos Zaraso ežere sudarydamos fantastiško grožio skulptūrų parką ant vandens po atviru dangumi. 2021 m. Zarasų miestui sukanka 515 metų, todėl ugninių skulptūrų pleneru „Degi rasa“ buvo siekiama įprasminti gražiausią Zarasų lankytiną vietą – Zaraso ežero salą, o pasirenkant skulptūros žanrą akcentuoti ir vieno pirmųjų profesionalių Lietuvos skulptorių – Juozo Zikaro metus.

Zaraso ežerą papuošė penkios įspūdingų gabaritų skulptūros:

„Kupolė“ – skulptūros autorė Eglė Valentė;

„Jievaras“ – skulptūros autorė Rūta Ona Čigriejūtė;

„Eglė – žalčių karalienė“ – skulptūros autorius Rytas Jonas Belevičius;

„Atgimimo deivė“ – skulptūros autorius Kazys Venclovas;

„Saulė“ – skulptūros autoriai Žilvinas Danys, Gabrielius Kuliešius ir Ričardas Dubaka.

Kviečiame skulptūromis gerėtis iki pat Joninių, o per Jonines atvykti į Zaraso ežero salą, kur misterijos „Ugninis paparčio žiedas“ metu visos šios skulptūros virs ugninėmis. Nepraleiskite progos pasigrožėti įspūdingu reginiu.

 

Nuotraukų autorius Erikas Černovas

 

Zarasų rajono savivaldybės kultūros centro projektą „Degi rasa“ – degančių skulptūrų pleneras Zaraso ežero saloje“ iš dalies finansuoja Lietuvos Kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija. Projekto vadovė Aleksandra Pulokienė.

© 2014-2024 VisitZarasai. Visos teisės saugomos
sprendimas webmod: Svetainių kūrimas