PradžiaVerslo naujienos Pusiaužiemio žygis: ,,Metų posūkis į vasarą II", sausio 25 d.
Pusiaužiemio žygis: ,,Metų posūkis į vasarą II", sausio 25 d.

Sausio 25 d. nuo seno yra vadinama viduržiemiu arba pusiaužiemiu. Šią dieną šeimininkai įvertindavo žiemos laikotarpiui sukauptus maisto, pašarų, malkų ir kitų atsargų išteklius. Be to, sakoma, kad šią dieną barsukas išlenda iš olos ir stebi orą. Jeigu diena pasitaiko saulėta, tai barsukas pabūgęs savo šešėlio atbulas lenda atgal – tuomet žiema dar tęsis ilgai. Jeigu diena apsiniaukusi, jis išlenda iš olos ir eina pasivaikščioti – reiškia pavasaris jau ne už kalnų.

Taigi, jei norite išsiaiškinti, ar sausio 25 d. barsukas buvo išėjęs pasivaikščioti ir prisiviliojo šiltąjį metų laiką kuo greičiau sugrįžti į mūsų kraštus, kviečiame, Jus, sausio 25 d. (šeštadienį), VĖL dalyvauti Pusiaužiemio pėsčiųjų žygyje: „Metų posūkis į vasarą II“. 

23 km žygį pradėsime 10 val., tačiau renkamės 09:45 val. Sokiškių automobilių stovėjimo aikštelėje. Čia susipažinsime bei aptarsime žygio eigą (numatyta, jog žygis truks nuo 10:00 iki 16:00 val.).

 

Žygio metu aplankysime ir susipažinsime su:

1. Sokiškių piliakalniu ir jo gyvenviete bei netoliese esančiu Samanio ežeru;

2. Lankysime Sausašilio mišką bei jame esantį IX-XII a. Žagarinės pilkapyną su barsuko ola;

3. Susipažinsime su Dūkšto ežeru, kurio pakrantės bus puiki vieta, begeriant šiltą arbatą ir valgant namų gamybos sumuštinius (o gal pyragus) pailsėti bei pasiklausyti legendų. Pasisotinę keliausime likusia trasos dalimi. Kelyje mus lydės eglynai bei pušynai. Mėgausimės jų gaiva ir, aišku, kelyje būsime atidūs... Juk miško takeliu gali būti praėjęs barsukas.

4. Sausašilis didžiulis miškas, liūliuojantis pušų lopšinėmis ne tik Žagarinės pilkapyną, bet ir Vigodkos pilkapį I ir II. Taigi, su jais taip pat susipažinsime;

5. Pasidairysime ir po Vigodkos pilkapynus I ir II. Pirmajame esama net 83 sampilų ir 8 sampilų liekanų, antrajame randami 34 sampilai;

6. Palikę tolimos senovės artefaktus keliausime Paberžuonės ir Pažemiškio keliais kelialiais. Galiausiai, pasieksime ir pasigrožėsime Parsvėtaičio krantais, o kartu ir Senojo Dūkšto dvaro sodybos kompleksu.

7. Kelionę baigsime sugrįžimu į Sokiškių automobilių stovėjimo aikštelę. Bet prieš įsukdami į ją dar katą išvysime Sokiškių piliakalnį. Šį kartą turėsime progą įvertinti piliakalnio didingumą nuo Samanio ežero krantų.

 

 

Registruotis galima tiesiogiai kreipiantis į Sartų ir Gražutės regioninių parkų direkcijos kultūrologę Kristiną Ivanovaitę tel.: +370 678 65085 ar el. paštu:  kristina.ivanovaite@sartaigrazute.am.lt

Daugiau informacijos: grazute.lt arba sartaigrazute.am.lt

Rekomenduojame pasirūpinti oro sąlygas atitinkančia apranga, arbatos termosu ir  užkandžiais.

Žygio kaina  3 €.

Atšventę Naujus metus pagal šiuolaikinį kalendorių gruodžio 31 d. šiemet, sausio 25 d. švęskime juos dar kartą pagal senąjį Mėnulio kalendorių, sekant barsuko pėdsakais.

 

© 2014-2024 VisitZarasai. Visos teisės saugomos
sprendimas webmod: Svetainių kūrimas