PradžiaVerslo naujienos Apie Zarasų laipynių parką rašo Utenos apskrities žinios
Apie Zarasų laipynių parką rašo Utenos apskrities žinios

Į LAIPYNIŲ PARKĄ ZARASUOSE PLŪSTELĖJO LANKYTOJAI - TIEK TIKĖTASI SULAUKTI PER VISĄ SEZONĄ.

 

Pasivaikščiojimai ir karstynės tarp medžių keliolikos ar keliasdešimties metrų aukštyje bei skrydžiai lynais virš Nemuno, Neries, Šventosios ir kitų vandens telkinių Lietuvoje jau nebe naujiena. Dabar išbandyti savo fizines galimybes ir patirti aštrių pojūčių bus galima ir Zarasuose neseniai veiklą pradėjusiame sporto ir sveikatingumo parke. Šalia Zaraso ežero prie kempingo įrengtame laipynių parke bendras trasų ilgis siekia 3 km, o kelionė lynu į Putinų salą prasideda iš 30 metrų aukščio.

Vos pradėjus veiklą į parką plūstelėjo aktyvių pramogų mėgėjai – per kelias dienas apsilankė beveik 600 žmonių. Parko įkūrėjai sako, kad tiek tikėjosi sulaukti per visą sezoną.

Laipynių parke besidarbuojantis instruktorius juokauja įgyjantis vis daugiau gelbėtojo patirties – dirbant ugniagesiu teko gelbėti į medžius įsiropštusius katinus, dabar iš medžių tenka iškeldinėti žmones. Ne visi parko lankytojai įvertina savo fizines galimybes ir drąsą. Tiesa, tokių mažuma, dažniausiai pavyksta pasiekti tikslą. Per vieną dieną iš 180 praėjusių trasą žmonių instruktoriai nukėlė 9 žmones – vieniems pramogautojams pritrūko drąsos, kiti nuslydę pakibo ant saugos lynų. Po specialių apmokymų ir treniruočių instruktoriai sako galintys padėti bet kurioje trasos vietoje užstrigusiam žmogui.

Pasak Zarasų turizmo ir verslo informacijos centro projektų vadovo Ramūno Keršio, fiziniai sunkumai neatbaido lankytojų, priešingai – neseniai veiklą pradėjusio parko populiarumas pranoko visus lūkesčius.

„Rengdami projektą galvojome, kaip aktyvinti ne tik kultūrinį, pažintinį turizmą, bet susieti tai su sportine veikla. Daugeliui žmonių sportavimas ir aktyvi veikla yra epizodinė, nes trūksta motyvacijos. Mums kilo mintis padaryti tai patraukliai, susieti su pramoga, kad žmonėms būtų įdomu praleisti laiką ir norėtųsi apsilankyti ne vieną kartą. Tai nėra olimpinė sporto šaka, tai priemonė, kad žmonės judėtų, grožėtųsi gamta ir sportuotų“, – apie idėją vienoje gražiausių Zarasų vietų – Zarasų pusiasalyje – įkurti laipynių parką pasakojo R. Keršys.

Iš pradžių planuota įrengti šiek tiek mažesnį parką su 80 kliūčių, tačiau jau dabar lankytojai gali bandyti įveikti 87 kliūtis. Šiuo metu juodojoje trasoje įrengiamos papildomos, pačios sudėtingiausios kliūtys, taigi pabaigoje iš viso jų bus per 100.

Parke įrengta trasa vaikams ir pradedantiesiems, kurioje galima įvertinti savo fizinius pajėgumus, nes nemažai žmonių juos pervertina. Mėlynoji ir juodoji trasos yra pažengusiems, būtent jose lankytojai išlieja daugiausia prakaito ir patiria stipriausias emocijas.

Juodoji trasa yra sudėtingiausia ir aukščiausia, joje baigiama įrengti alpinizmo sienelę, be kitų kliūčių bus laisvo kritimo šuolis į tinklą.

Iš pusiasalio lynu galima nuskristi į Putinų salą, kur taip pat teks įveikti kliūčių ruožą.

Vienas iš akcentų, ko nėra kituose panašiuose parkuose – neįgaliųjų trasa. Po linguojančiomis lentomis ištempti trosai, kurie gali išlaikyti iki 400 kg svorį. Šioje trasoje gali patirti nestabilumo ir aukščio pojūtį. Važiuojant takas ne tik siūbuoja, jame yra kliūčių, kurias reikia apvažiuoti ratukais. „Norėjome, kad socialiai pažeidžiamos grupės, turintys judėjimo negalią žmonės jaustųsi pilnaverčiai ir galėtų išbandyti pramogas. Lietuvoje dar nebuvo kažko panašaus, analogus suradome tik Anglijoje ir JAV. Visuomenė stengiasi, kad neįgaliesiems nebūtų kliūčių, o čia priešingai – yra kliūtys, kurias jie turi įveikti. Tai jau ne vienas išbandė ir patiria didžiulį malonumą. Pats išmėginau šią trasą neįgaliojo vežimėlyje. Gal iš pirmo žvilgsnio ji atrodo paprasta, bet sėdint ratukuose tikrai yra ką veikti“, – sako R. Keršys.

Trasas išbandžiusių žmonių amžius – nuo 4 iki 70. Daugiausia lankytojų atvyksta nuo pirmadienio iki trečiadienio, kai pramogos nemokamos. Kad nereikėtų laukti, siūloma registruotis. Ketvirtadieniais–sekmadieniais parko lankymas mokamas. Laipynių trasa pažengusiems su skrydžiu į Putinų salą – 15 Eur, trasa vaikams – 10 Eur. Norintiems tik nuskristi lynais į salą ir įveikti joje kliūčių ruožą už pusvalandį teks susimokėti 10 Eur.

Anot pašnekovo, vieni visas trasa apibėga per 45 min., kitiems prireikia 2 valandų ar viso pusdienio. Vienu metu trasose gali būti 37 žmonės – tiek, kiek yra apraišų.

Laipynių parke dar liko nebaigtų darbų – reikia išvalyti mišką, likusius sausuolius, krūmynus. Darbo, kaip sako parko įkūrėjai, dar 3 metams į priekį. Tačiau zarasiškiai jau galvoja apie parko plėtrą, kuriai būtų panaudojamos ir trasos išlaikymo lėšos.

„Galbūt trasos vinguriuos palei mišką į kitą ežero pusę. Vaikai iki 14 metų negali skristi į salą ir eiti mėlynąja trasa, jiems vienos trasos gal jau per lengvos, o kitos – per sunkios, todėl reikės ieškoti tarpinio varianto.

Esame pateikę paraiškąSporto rėmimo fondui dėl alpinizmo sporto aikštelių ir alpinizmo bokšto pastatymo, laukiame finansavimo. Jeigu viskas pavyks, kaip planavome, tai bus rimta vieta tiek pasyvaus, tiek aktyvaus poilsio mėgėjams. Planuojame ir kempingo plėtrą, manau, šis parkas – tik pirmasis žingsnis, kaip ši vieta atrodys ateityje“, – sakė Zarasų TVIC projektų vadovas R. Keršys.

Sporto ir sveikatingumo parko įrengimas kainavo beveik 115 tūkst. Eur, projektą finansavo Sporto rėmimo fondas, daugiau nei 17 tūkst. Eur – Zarasų rajono savivaldybės lėšos.

 

Kristina Sakaitė

Utenos žinių korespondentė

 

http://www.utenoszinios.lt/2021/06/22/i-laipyniu-parka-zarasuose-plustelejo-lankytojai-tiek-tiketasi-sulaukti-per-visa-sezona/?fbclid=IwAR12W5_lYhiiC44RgRfI-1cQ9462Ip_Q0SVethCXZxQnJKZa8EMr1-M228E

© 2014-2024 VisitZarasai. Visos teisės saugomos
sprendimas webmod: Svetainių kūrimas