PradžiaNaujienos Žygis Kraslavoje su Zarasų krašto gidais! Kovo 9 d.
Žygis Kraslavoje su Zarasų krašto gidais! Kovo 9 d.
KRASLAVA. Tarp Latgalos ir Sėlijos: žygis po įspūdingas Kraslavos apylinkes – 20 km. istorijos.
Kovo 9 d. (šeštadienį) kviečiame į žygį po Kraslavos apylinkes.
Dalyvių registracijos anketa: http://kraslava.zarasuzygiai.lt/
Lietuvių istoriografijoje šį vietovė minima ir kaip Krėslaukis. Tai miestas pietryčių Latvijoje, 35 km į rytus nuo Daugpilio, išsidėstęs abipus Dauguvos upės. Didžioji miesto dalis išsidėsčiusi kairiajame Daugavos krante, o mažesnioji - Priedaine - dešiniajame krante.
Kraslavos ir jo apylinkų vaizdai užburia, čia pinasi kalvos, lygumos, Dauguvos upės kilpos. Tai unikali galimybė pažinti gamtos įvairovę – mėgautis spalvingais gamtovaizdžiais, pasivaikščioti po paslaptingas raguvas, susipažinti su gamtos ir kultūros paveldo paminklais.
Žygio maršrutas drieksis per dalį gamtos parko „Daugavas loki“, 2004 metais pripažintas NATURA 2000 teritorija, o 2011 metais įtrauktas į UNESCO Pasaulinio paveldo Latvijos nacionalinį sąrašą. Dauguvos kilpos, prasidedančios nuo Kraslavos ir besidriekiančios iki Naujenės, laikomos seniausiais slėnio dariniais Latvijoje. Žygiuodami matysime nuo Dauguvos upės krantų atsiveriančius neaprėpiamus gamtos peizažus. Upė nuo seno buvo šios teritorijos vystymosi skatintoja – ja ėjo senoviniai prekybos keliai, jos pakrantėse buvo statomos pilys, kūrėsi gyvenvietės. Sena, bet amžinai jauna Dauguva bėgant laikui ramiai sau tekėdama atliko titanišką darbą, suformuodama unikalų Kraslavos apylinkių veidą, kuris kiekvienam paliks nepamirštamus įspūdžius. Keliaudami aplankysime daug kultūros paveldo objektų: grafų Platerių kurtą istorinę miesto dalį, šventyklas, Platerių dvaro kompleksą, kurį supa parkas ir grotos.... ir daug kitų įdomybių. Kilsime į vieną aukščiausių Latvijoje 32 m. aukščio Priedaines medinį apžvalgos bokštą.
 
Žygio laikas: Kovo 9 d. (šeštadienis).
Žygis prasidės 10.30 nuo Kraslavos miestelio prieigų (atvykstant nuo Daugpilio pusės) esančios apžvalgos aikštelės (GPS: 55.89447745466981, 27.135316714827063). https://maps.app.goo.gl/VKN7AbdWVTdTMA4cA
Kitas galimas dalyvių susitikimas, vykstantiems iš Zarasų – 9.00 val. prie Zarasų rajono savivaldybės/Zarasų turizmo ir verslo informacijos centro (Sėlių a. 22, LT-32110 Zarasai).
Trukmė: žygis truks nuo 10.30 iki 17.00 val.
Į žygio vietą vyksime nuosavais lengvaisiais automobiliais. Neturintiems automobilio sudarome galimybę vykti kartu. Apie tokį poreikį informuokite registracijos anketoje.
Dalyvių skaičius ribotas, todėl būtina išankstinė registracija. Registracija anketa: http://kraslava.zarasuzygiai.lt/
Žygio metu nueisime apie 20 km. Žygio dalyvių lauks kitos staigmenos. Žygio dalyvio mokestis – 17 Eur (visos žygio išlaidos išskaičiuotos į šią kainą).
Informacija pasiteirauti - tel. - +37062023114.
 

Gido Zarasuose Ramūno Keršio informacija

© 2014-2023 VisitZarasai. Visos teisės saugomos
sprendimas webmod: Svetainių kūrimas