PradžiaNaujienos Žygis dviračiais po Pirmojo pasaulinio karo bunkerius Rugsėjo 25d.
Žygis dviračiais po Pirmojo pasaulinio karo bunkerius Rugsėjo 25d.

LIETUVOS – LATVIJOS PASIENIS – PER PIRMOJO PASAULINIO KARO BUNKERIUS Kviečiame registruotis dalyvauti rudens dviračių žygyje „Per Pirmojo pasaulinio karo bunkerius“ – 40 km. istorijos. Šių metų rugsėjo 25 d. (sekmadienį)

Aukšdaugavės regiono savivaldybės institucija „TAKA“ bendradarbiaudama su Zarasų turizmo ir verslo informacijos centru organizuoja dviračių maršruto atidarymo renginį – dviračių žygį abipus sienos – Pirmojo pasaulinio karo pėdsakais ! Renginio dalyviams bus sudaryta galimybe susipažinti su kuriama Pirmojo pasaulinio karo ekspozicija Turmante. Tai bus įspūdingas dviračių žygis, kurioje kviečiami dalyvauti dviračių entuziastai, gamtos ir istorijos mylėtojai. Šios žygis – yra ir dviejų savivaldybių Zarasų ir Aukšdaugavės rajonų bendradarbiavimo iniciatyva pritraukti lankytojus į regioną atskleidžiant Pirmojo pasaulinio karo paveldą. Renginio dalyvių laukia prizai, atminimo dovanėlės. Renginio pabaigoje Latvijoje renginio dalyviai pasimėgaus „kaimiškos virtuvės“ stiliaus pietumis.

Renginio dalyviams neturintiems dviračio bus suteikta galimybė jį išsinuomoti. Taip pat bus galimybė išsinuomoti elektrinius dviračius. Tai pažymėkite registravimo anketoje.

Dalyvių skaičius ribotas.

Registravimo anketą rasite čia: Spauskite čia.

Susirinkus dalyvių skaičiui – registracija bus stabdoma.

Smulkesnė informacija bus pateikiama užsiregistravusiems dalyviams. Dalyvio mokestis - 5.00 Eur Išvykstame dviračiais 8.40 – nuo Zarasų rajono savivaldybės (Adresas: Sėlių a. 22, 32110 Zarasai). 9.00 dalyvių registracija prie Egiptės liuternų bažnyčios (šalia Laukesos ežero). Ēģipte, Medumu pagasts, Augšdaugavas novads GPS: 55.74760449999999 , 26.311627499999986 Tai bus ne tik dviračių žygis, tai bus ir istorinė ekskursija, kurios metu pristatysime maršrutą ir Pirmojo pasaulinio karo palikimą abipus sienos. Pirmojo pasaulinio karo metais kelerius metus buvo Latvijos ir Lietuvos teritorijoje „Gyvybės ir mirties“ fronto linija. Abiejose jo pusėse buvo pastatytas įtvirtinimų sistemos su apkasais ir bunkeriais, sandėliais, karo ligoninėmis, vadavietėmis. Tūkstančiai karių čia kovėsi ir krito įnirtingose ​​kautynėse, ką liudija nesuskaičiuojama daugybė žuvusių karių palaidojimų. Svarbu! Tai Lietuvos – Latvijos pasienyje esantis  maršrutas, kuris kerta tiek Latviją, tiek Lietuvą teritoriją. Primename, kad kiekvienas asmuo su savimi privalo turėti asmens tapatybės kortelę arba pasą. Iniciatyva organizuojama vykdant projektą „Pirmojo pasaulinio karo turizmo kryptis ir ekspozicijos dėl lankytojų pritraukimo į pasienio regioną“ (arba trumpiau „WWI ROUTE“, projekto Nr. LLI-501). 

 

© 2014-2020 VisitZarasai. Visos teisės saugomos
sprendimas webmod: Svetainių kūrimas