PradžiaNaujienos Žygis Antalieptėje - balandžio 2 d.
Žygis Antalieptėje - balandžio 2 d.

Kviečiame į žygį, kurio metu aplankysime miestelį, padalintą į dvi dalis Šventosios upės. Nors miestelio gyventojus skiria upė, bet jungia įspūdingas kabantis tiltas, kokių Lietuvoje rasite labai nedaug.
Šio miestelio pakraštyje pastatyta vienintelė Pabaltijo valstybėse kalnų hidroelektrinė davė pavadinimą sudėtingiausią kranto liniją turinčiam vandens telkiniui Lietuvoje – Antalieptės marioms. O kur dar ir vienintelis Lietuvoje kalnų tipo upelis, kuris vasarą išdžiūna, o anksti pavasarį šniokščia kaip tikra kalnų upė.
Pasivaikščiojimas Šavašos pakrante ir ją supančia sengire suteiks daug naujų žinių apie Aukštaitijos gamtos lobius.

Nepamirškime ir sėliško palikimo – įspūdingas Verslavos piliakalnis, mitologinis Lūžų akmuo, upė, pavadinimu Sėlupis, Šventosios senvagė ... Net sužinosite, kur šiose apylinkėse yra Velnynė, vietinių sentikių vadinta Čertovka.

Tačiau Antalieptė gali pasigirti ne tik įspūdinga gamta. Miestelio centre atgyja buvęs basųjų karmelitų vienuolynas, tampantis jaunimo veiklų ir inovatyvių veiklų centru. Aplankysime ir bažnyčios rūsius, kurie, spėjama, buvo sujungti su vienuolynu.

 

Žygio sudėtingumo lygis – vidutinis. Bus visko – žvyrkelių, miško takelių, šiek tiek bekėlės ir asfalto.
Garantuojame ne tik puikų pasibuvimą gražioje gamtoje, bet ir daugybę įdomių žinių apie šio krašto gamtą ir istoriją.

Ekskursija ves du Zarasų krašto gidai - Evaldas Dumbravas ir Ramūnas Keršys.
Žygio metu nueisime apie 20 km. Tai tikras sveikatingumo maršas. Eisime dažniausiai miško takeliais, mišku, šiek tiek bekelės. Gera avalynė ir tinkama apranga būtinas atributas šiam žygiui. Žygio dalyvių lauks kitos staigmenos.

 

Laikas - 2022 m. balandžio 2 (šeštadienis). Žygio pradžia - 10 val. Numatoma pabaiga – apie 16 val.

 

Dvi susitikimo vietos: 9.15 prie Zarasų rajono savivaldybės administracijos - Zarasų turizmo ir verslo informacijos centro pastato (Sėlių a. 22, LT-32110 Zarasai). Į žygio vietą vyksime lengvaisiais automobiliais. Neturintiems transporto priemonės, informuokite anketoje. Sudarysime galimybę vykti kartu.

Vykstantiems iš kitur - 10 val. Antalieptės miestelio centre. A. Žilėno g. 2, Antalieptė, Zarasų r.
55.659648, 25.868177. Iš ten ir pradėsime žygį.

Dalyvių skaičius ribotas, todėl būtina išaankstinė registracija. Registracija internetu:
https://forms.gle/hRMonEMDGkGJqoe26

Dalyvio mokestis – 12 Eur. Detalesnė informacija - užsiregistravusiems dalyviams.

 

Žygis dalinai finansuojamas iš Zarasų r. savivaldybės "Verslo ir investicijų programos" priemonės "Nauji turistiniai maršrutai Zarasų krašte".

© 2014-2023 VisitZarasai. Visos teisės saugomos
sprendimas webmod: Svetainių kūrimas