PradžiaNaujienos Naujas maršrutas, naujas žygis. Lapkričio 20 d. - Zaraso ežero paslaptys!
Naujas maršrutas, naujas žygis. Lapkričio 20 d. - Zaraso ežero paslaptys!

Toliau tyrinėjame Zarasus. Šį sykį norime jus pakviesti į žygį aplink Zaraso ežerą ir jo apylinkęs - (apie 20 km.) - jau šį šeštadienį, lapkričio 20 d.
„Azerasai! Azerasai!“, kvietė miegantį milžinuką tėvai, bet aidas nuo ežero atkartojęs tik „Zarasai! Zarasai!“. Galiausiai milžinukas pabudo, atbėgo pas tėvus, o ant kalvos prie ežero žmonės įkūrė miestą.Tai tik graži legenda miesto, kuris yra šalia ežero pavadinimu Zarasas.
Daugybę kartų savo pavadinimą keitęs Zarasas yra daug kuo išskirtinis ežeras. Jame ne tik gyvena ledynmečio reliktas - seliavos ir stintos. Kokiam kitam ežere galėtum atrasti Italijos ir Anglijos (buvęs pavadinimas) salas.
Legendomis ir paslaptimis apipinta ne tik antra pagal dydį negyvenama ežero sala, bet ir jo apylinkės.
Lapkričio 20 d. kviečiame į pėsčiųjų žygį aplink Zaraso, Lazdinio ežerus. Aplankysime Didžiąją salą, sužinosite jos pokyčius ir pamatysite daug senų nuotraukų, kurios daugelį tikrai nustebins (ypatingai miesto gyventojus). Aplankysime senas žydų kapines ežero pusiasalyje, praeisime dalimi Nikajos upės, Ditkūnus, Mergaberžę, aplankysime apleistą Štadvilių malūną, puošnias vokiečių kareivių kapines ir kitas įdomias vietas, kultūros ir gamtos paveldo objektus.

Žygiuosime iki 20 km. Tai tikras sveikatingumo maršas. Dalis ekskursijos dalis bus bekelė, todėl pasirūpinkite tinkama avalyne ir apranga.


Žygyje dalyvaus  krašto gidai. Vedantysis 

???? gidas - Evaldas Dumbravas. Tai viena iš Zarasų gidų mokyklos iniciatyvų. Prie žygių organizavimo prisideda Viešoji įstaiga Zarasų turizmo ir verslo informacijos centras. Didžioji žygio dalis eina asfaltuota danga, miško keliukais, tačiau įžengsime ir į bekelę, pelkėtas vietoves, todėl rekomenduojame turėti neperšlampamus ar sunkiai peršlampamus žygio batus . Sotūs pietūs iš kazano ir šilta arbata, WC ir kiti patogumai – Kempinge ,,Zarasai”.
???? Pavargę nuo žygio galės įveikti ne visą atstumą, o tik pusę jo – 10 km. Pusę atstumo baigsis – Kempinge ,,Zarasai”
✔  Žygio pradžia - lapkričio 20 d. 10 val. nuo Zarasų rajono savivaldybės (Sėlių ą. 22).
???? Dalyvavimo mokestis - 10 Eur. Su jumis susisieksime telefonu ir suteiksime papildomą informaciją, kai užsiregistruosite. Kontaktinis tel. 862023114 - Ramūnas.

 

 

Registravimo anketa:
https://forms.gle/T38Kor4USFedfhxEA
 

 


 

© 2014-2020 VisitZarasai. Visos teisės saugomos
sprendimas webmod: Svetainių kūrimas