PradžiaNaujienos Zarasuose bus kuriamas nuotykių ir sporto parkas
Zarasuose bus kuriamas nuotykių ir sporto parkas

Šalia Zarasų kempingo teritorijos, kur šiuo metu Zarasų rajono savivaldybės administracija vykdo dviračių ir pėsčiųjų tako projektą, bus kuriamas nuotykių ir sporto parkas. Tai paaiškėjo pirmadienį, kai buvo paskelbti 2020 metų sporto rėmimo fondo lėšų paskirstymo 2020 – 2023 metais įgyvendinamiems sporto projektams, susijusiems su inventoriaus ir įrangos įsigijimu.

Projekto metu bus sukurtas laipiojimo medžiais trąsos pietinėje Zaraso ežero pakrantėje. Trąsos turės 70 kliūčių ruožą,  bus sudarytos universalaus dizaino principais, su skrydžiu  pirmyn ir atgal į šalia esančią Putinų salą. Be to šalia laipynių trasos, bus pastatyti lauko treniruokliai.  

Projektas yra palankus šeimai, skirtas įvairaus amžiaus asmenims, vaikams, o kai kurios trąsos dalys bus pritaikytos ir neįgaliems asmenims.

Sporto rėmimo fondo bendras Zarasų rajono savivaldybės administracijos ir Viešosios įstaigos Zarasų turizmo ir verslo informacijos centro projektas ,,Socialinės įtraukties didinimas per sportinę veiklą”  buvo finansuotas pilna apimtimi. Projekto vertė – 114874,00 Eur.

Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas džiaugiasi, kad Zaraso ežero pietinėje pusėje atsivers dar viena erdvė, skirta sportui ir aktyviam poilsiui. Pasak mero Zarasų rajono savivaldybės taryba yra pritarusi šio projekto daliniams finansavimui. Ir tai buvo reikšminga pagalba siekiant projekto finansavimui gauti iš Sporto rėmimo fondo. Yra vertinama, ar teikiami projektai turi stabilius dalinio finansavimo šaltinius, o tai savivaldybė gali užtikrinti.

Pasak Zarasų turizmo ir verslo informacijos centro direktorės Nijolės Šukštulienės, projekto idėja gimė norint toliau vystyti Zarasų kempingo teikiamas aktyvaus poilsio paslaugas, kartu motyvuojant zarasiškius ir miesto svečius dalyvauti sportinėje veikloje. Kartu siekti sukurti įdomią ir patrauklią bendruomenei aplinką.  Panašius parkus turi įsirengę daugelis Lietuvos kurortų ar kurortinių teritorijų. Nemažai sukurtų parkų - privataus sektoriaus iniciatyvos. Šis parkas be abejonės bus katalizatorius turizmo paslaugų plėtrą ir didins Zarasų turizmo ir verslo informacijos centro, kaip nuotykių ir sporto parko administruojančios organizacijos veiklos apimtis. 

Kita svarbi projekto dalis – sveikatinimo sritis. Teritorija taps ne tik patrauklesnė atvažiuojantiems turistams, miesto svečiams bet ir Zarasų krašto gyventojams. Tokiuose parkuose yra patrauklu vystyti aktyvaus poilsio veiklą, kuri įtraukia ne pavienius asmeni, o yra patraukli šeimų laisvalaikio praleidimo vieta.

 

VšĮ Zarasų turizmo ir verslo informacijos centro informacija.

 

 

© 2014-2020 VisitZarasai. Visos teisės saugomos
sprendimas webmod: Svetainių kūrimas