PradžiaNaujienos Zarasų rajono savivaldybės parama ukrainiečiams, gyvenantiems svečių namuose „Zarasai“
Zarasų rajono savivaldybės parama ukrainiečiams, gyvenantiems svečių namuose „Zarasai“

Prasidėjus karui Ukrainoje,  svečių namai „Zarasai“ pirmųjų pabėgėlių iš Ukrainos sulaukė 2022 m. birželio 27 d. Juose apsistojo mama su negalią turinčia dukra, rugpjūčio pradžioje atvyko dar 5 asmenų šeima ir taip pildėsi visi 3 aukšto kambariai. Vienu kartu daugiausiai gyveno 27 ukrainiečiai, daugiausiai - mamos su  mažais vaikais. Šiuo metu gyvena 19 ukrainiečių iš įvairių miestų.

Nuo 2022 m. birželio 27 d. iki 2022 m. gruodžio 31 d. iš viso ukrainiečiams buvo suteiktos 2407 nakvynės. Nuo to laiko Zarasų savivaldybė kompensavo ukrainiečių karšto vandens ir šildymo išlaidas 2373, 37 Eur, elektros energijos išlaidas 1286, 85 Eur, geriamojo vandens nuotekų tvarkymo išlaidas 757,74 Eur. Iš viso  - už 4417,96 Eur.

Svečių namų bendro naudojimo patalpos nebuvo pritaikytos tokiam dideliam nuolatos gyvenančių gyventojų skaičiui: trūko vietos produktams šaldytuvuose, iš dalies veikė elektrinės viryklės, neužteko skalbimo mašinų, nebuvo galimybės išsidžiovinti išskalbtų rūbų, trūko naujos patalynės ir rankšluosčių,  netgi stalo įrankių buvo maža.

2022 m. gruodžio 22 d. Zarasų rajono savivaldybės taryba  ukrainiečių buities gerinimui ir buitinės technikos įsigijimui skyrė 10,3 tūkst. eurų. Gavus šią paramą buitinės problemos buvo išspręstos. Už skirtas lėšas įsigijome skalbimo mašiną, didelį šaldytuvą ir tris mini šaldytuvus didesnėms šeimoms su vaikais, virtuvinę viryklę, pora  elektrinių skalbinių džiovyklų, du televizorius, tris mikrobangų krosneles, tris elektrinius virdulius, du lygintuvus, pora dulkių siurblių,  20 vnt. pagalvių ir antklodžių,  40 vnt. patalynės komplektų., 80 vnt. rankšluosčių, 5 vnt. keptuvių, 3 puodų komplektus, 20 vnt. lovatiesių ir 10 užuolaidų komplektų, stalo įrankių, sumuštinių keptuvę ir duonos skrudintuvę, du kibirus su šluotomis ir popierinių higienos reikmenų.

Įsigijus pirmuosius buitinius prietaisus ukrainiečius aplankė Zarasų rajono meras Nikolajus Gusevas ir Zarasų rajono savivaldybės administracijos direktorius Benjaminas Sakalauskas. Jie išklausė pabėgėlių  pageidavimų, iš kurių buvo suformuotas visas įsigytų prekių paketas.

Be gausios Zarasų rajono savivaldybės paramos prie ukrainiečių buities gerinimo prisidėjo ir privačios iniciatyvos organizatorius Modestas Stumbrys, kurio dėka svečių namuose  ukrainiečiai gali naudotis antru šaldytuvu ir virykle.  Rudens pradžioje vaikus su šeimomis parėmė Samanių kaimo bendruomenė „Dvargantis“, finansavusi dulkių siurblio įsigijimą. Visiems rėmėjams ukrainiečių vardu nuoširdžiai dėkojame.

Nors geresnės buitinės sąlygos neatstos gimtųjų namų, tačiau pabėgėlių iš Ukrainos gyvenimo sąlygos ženkliai pagerėjo. Iš viso Zarasų r. savivaldybė svečių namuose gyvenančių ukrainiečių išlaikymui ir buities sąlygų pagerinimui 2022 m. skyrė 14717, 96 eurų paramos.

 

 

Zarasų TVIC informacija

© 2014-2024 VisitZarasai. Visos teisės saugomos
sprendimas webmod: Svetainių kūrimas