PradžiaNaujienos Zarasų krašto gidai kviečia. Žygis Tiltiškių malūnas - Salakas - Tiltiškių malūnas.Vasario 17 d. - 20 km. istorijos!
Zarasų krašto gidai kviečia. Žygis Tiltiškių malūnas - Salakas - Tiltiškių malūnas.Vasario 17 d. - 20 km. istorijos!
Vasario 17 d.  žygis  skirtas Salako apylinkėms ir Tiltiškių malūno istorijai pažinti.
Renginio akcentas - užsidarantis Tiltiškių malūnas ir paskutinė galimybė pamatyti šioje vietoje radio kolekciją ir ją pristatantį charizmatiškąjį Dalių Bučenką. 
 
Kodėl verta dalyvauti? 
20 km. žygis Salako - Tiltiškių apylinkėmis su istoriniais pasakojimais ir kopimu į Salako bažnyčios bokštą.
Tai paskutinė tokia ekskursija Tiltiškių malūne su radio muziejumi.
Norinčių lauks vandens, karščio ir šalčio pramogos: pirtis, kubilas ir  ledinis Šventosios upės Titiškių malūno krioklys sveikuoliams :) 
Diskoteka melomanams su DJ Daliumi Bučenka ir kitos staigmenos !
 
Salakas .... Apie Salaką ir jame esančią didingiausią akmeninę bažnyčią Lietuvoje ko gero yra girdėjęs kiekvienas. Šis miestelis Zarasų rajone gali pasigirti ir daugybe kitų išskirtinių dalykų: Salakas prisišliejęs prie vieno didžiausių ežerų Lietuvoje – Luodžio, yra Gražutės regioninio parko širdis, turi labiausiai nuo jūros nutolusį Jūrų muziejų ir daug kitų įdomybių. Tai tik keli dalykai, apie kuriuos žino daugelis. Salakas yra vienas seniausių Lietuvos miestelių, minimas dar gerokai prieš tai, kai atsirado Zarasai. Miestelio istorijos vingiai susiję ne tik su Napoleono kariuomenės žygiais, bet ir Nepriklausomybės kovomis, čia gyvenusiais žydais ir sentikiais. O kur dar salakonų tarmė ir jų charakteris...
 
Tiltiškių malūnas.. Pro jį bėga didžiausia Zarasų krašto upė Šventoji, kuri buvo viena patogiausių upių vandens malūnų statybai. Senasis Tiltiškių vandens malūnas stovėjo 150 metrų toliau nuo dabartinio. Be paprastų dviejų girnų, kruopinės, čia buvo veliamas milas, pjaunamos lentos. Malūne veikė elektrinė, gaminusi elektros energiją ir tiekusi į Tiltiškių kaimo ir Salako miestelio gyventojų elektros energijos tinklus. Malūną ir Salaką jungė pirmoji Zarasų krašte aukštos įtampos elektros tiekimo linija su dviem transformatorinėmis. Čia buvo įrengtas nedidelis energetikos muziejus, tačiau jam plėsti nebuvo patalpų. 1982 m. seną ir apleistą Tiltiškių vandens malūną suremontavo Zarasų elektros tinklų rajono darbuotojai ir 1986 m. spalio 20 dieną muziejus buvo atidarytas lankytojams. Bėgant laikui keitėsi malūno savininkai ir ekspozija išgabenta...

Šiuo metu: Pagrindinis ir originaliausias muziejaus eksponatas – tai pats vandens malūnas, išlikusios orginalios girnos, keltuvas ir autentiški vitražai...Didžiąją muziejaus dalį užima senoviškų radijo aparatų kolekcija, nuo seniausios detektorinės radijos, vienos pirmųjų garso laikmenų gramofoninės plokštelės bei Kauno radijo gamykloje gamintos magnetolos. Šiuo metu radio muziejus užsidaro ir tai paskutinė galimybė  pamatyti malūną su tokia koncepcija. 

Laikas - 2024 m. vasario 17 d.  (šeštadienis).

Susitikimas: Žygis prasidės ir pasibaigs ties Tiltiškiu malūnu.  

Adresas: Tiltiškių km., Salako seniūnija, LT-4780 Zarasų raj. GPS: 55.627677, 26.110396
Žygio pradžia - 10 val. Numatoma pabaiga – apie 17 val. arba kiek jėgos leis :)
 
Vykstančių iš Zarasų lauksime 9.30 prie Zarasų rajono savivaldybės administracijos. Į žygį vyksime automobiliais. Informuokite anketoje, jei neturite galimybių kaip nuvykti iki Salako. 
Dalyvio mokestis - 15 Eur. 
Dalyvių skaičius ribotas, todėl būtina išankstinė registracija. Papildoma informacija prieš žygį bus suteikta užsiregistravusiems dalyviams. Anketą rasite teksto gale. 

Žygio metu nueisime – apie 20 km. Eisime miestelio gatvėmis, miško keliukais, žvyrkeliu. Įvertinkite savo jėgas ir apsirenkite tinkamai. Bus nemažai sustojimų, taip pat smagus pasivaikščiojimas kalvotomis ir miškingomis vietomis. 
 
Detalesnė informacija ir registracija žygio dalyvio anketoje: https://forms.gle/yEUAyqvMmpgsB4vk7
 
Gido Zarasuose Ramūno Keršio informacija
© 2014-2024 VisitZarasai. Visos teisės saugomos
sprendimas webmod: Svetainių kūrimas