PradžiaNaujienos Zarasų krašto gidai kviečia. Šventas žygis! Aplink Smalvas, Švento ežerą ir į Šventą ! Vasario 24 diena.
Zarasų krašto gidai kviečia. Šventas žygis! Aplink Smalvas, Švento ežerą ir į Šventą ! Vasario 24 diena.
Šventas žygis! Aplink Smalvas, Švento ežerą ir į Šventą !
Zarasų krašto gidai kviečia dalyvauti Šventame žiemos žygyje . Šio žygio maršrutas drieksis aplink Smalvas, Švento ežero pakrantėmis ir vėliaus su galimybe išsimaudyti Švento ežere  Pažadame neeilines emocijas ir patirtį nuostabiame Šiaurės Rytų Lietuvos ežeryno perle, Gražutės regioniniame parke, aplankant švariausią Lietuvoje Švento ežerą ir ieškant ilgiausios Lietuvoje prasidedančios ir pasibaigiančios Šventosios upės paslapčių.
Švento ežeras yra išskirtinis ežeras tiek visoje Aukštaitijoje, tiek ir Lietuvoje. Jis vadinamas ne tik didžiausias benuotekis ežeras Lietuvoje, bet ir švariausias, pasižymintis nepaprasta retų augalų. Tai ežeras, kur plika akimi matosi sapropelio klodai, dideli atabradai ir smėliukas, kuris yra beveik toks pats kaip ir pajūrio paplūdimiuose. Gal net ir švaresnis nei Palangoje. Tačiau, ar tikrai šis ežeras yra visiškai benuotekis? Ar jis nebuvo susijungęs su kitais vandens telkiniais? Didžioji žygio dalis drieksis miško keliukais. Žygio naujovė - aplankysime Smalvas ir sužinosime kokias istorines paslaptis slepia ši sena vietovė.
O po žygio - ne tik tradicinės mūsų staigmenos, bet ir norintiems - PIRTIES ir KUBILO malonumai prie Švento ežero ir maudynės Švento ežere. Savo kojomis pajusite švariausio Lietuvos ežero gaivą po karštos pirties ar kubilo.
Žygio kaina – 15 EUR.
Žygio kilometrai - 20 km. istorijos .
Žygio laikai ir susitikimo vieta:
Laikas - 2024 m. vasario 24 d. (šeštadenis) 9.30 val. renkamės prie Zarasų rajono savivaldybės administracijos - Zarasų turizmo ir verslo informacijos centro (Sėlių a. 22, LT-32110 Zarasai). Į žygio vietą vyksime lengvaisiais automobiliais. Neturintiems transporto priemonės, informuokite anketoje. Sudarysime galimybę vykti kartu.
Kita sustojimo vieta ir žygio pradžia 10.00 prie mašinų sustojimo aikštelėje prie Švento ežero. Koordinatės 646203, 6165514 (LKS), 55.602479, 26.320214 (WGS), 55° 36' 8.92", 26° 19' 12.77" (WGS)
Žygis prasidės 10 val. - truks iki 17 val.
Registracijos nuoroda: https://forms.gle/JVRQjTe8tRvPXVLd7
Paplidoma informacija bus suteikta užsiregistravusiems žygio dalyviams.
 
Gido Zarasuose Ramūno Keršio informacija
© 2014-2024 VisitZarasai. Visos teisės saugomos
sprendimas webmod: Svetainių kūrimas