PradžiaNaujienos Zarasų krašto gidai kviečia į žygį rugsėjo 23 d. Laukesos (Zarasų sen., Lietuva) – Medumės (Latvija) apylinkėse.
Zarasų krašto gidai kviečia į žygį rugsėjo 23 d. Laukesos (Zarasų sen., Lietuva) – Medumės (Latvija) apylinkėse.

Zarasų krašto gidas kviečia dalyvauti žygyje, kuris apims Laukesos – Medumės ežerų, Laukesos upės vaizdingąsias apylinkes. Tai naujas istorinis/pažintinis maršrutas, kuris yra skirtas Zarasų/Mėdumės seniūnijų ir jų apylinkių istorijai pažinti. Matysime ne tik gražią gamtą, bet pažinsime Smėlynės, Liaudiškių, Vilkamiesčio, Egiptės, Medumės.... istoriją bei kultūros paveldą. 20 km. žygio metu aplankysime Laukesos ir Mėdumės dvarvietes, menančias Livonijos, Kuršo laikus,  Pirmojo pasaulinio karo ekspozicijas Mėdumėje bei išlikusius blindažus (bunkerius) iki šiol liudijančius Didžiojo karo, vykusio daugiau nei prieš šimtą metų, įvykius. Aplankysime Liaudiškių (Laukesos) piliaklanį... Keliausime keliais ir takais, kuriais kažkada keliavo ir/ar buvo apsistojęs Otto fon Bismarkas ar Onorė de Balzakas, vaizdingomis ir kalvotomis vietovimus, nuo kurių atsiskleidžia mūsų krašto grožis ir turtinga istorija. Žygis organizuojamas bendradarbiaujant su Zarasų krašto muziejumi. 

Registracija: Spauskite čia

Žygio laikas - 2023 m. rugsėjo 23 d. (šeštadienis) - 10 val. nuo apžvalgos aikštelės, esančios prie kavinės ,,Du drambliai". Apžvalgos aikštelė yra ties Smėlynės k. 1B, 32139 Smėlynė, Zarasų sen., Zarasų r. sav. pastatu. Ant Laukesos ežero kranto -- koordinatės - 55.743724, 26.304427.

Žygio trukmė - apie 6 val.

Į žygio vietą kelionė lengvaisiais automobiliais. Neturintiems transporto priemonės, informuokite anketoje. Bus sudaryta galimybę vykti kartu.
Dalyvių skaičius ribotas, todėl būtina išankstinė registracija. 

Papildoma informacija bus suteikta prieš žygį užsiregistravusiems dalyviams.
Žygio atstumas – apie 20 km.

Žygį lydės Lietuvoje ir Latvijoje (Daugpilio mieste ir Aukšdaugavės savivaldybėje) sertifikuotas gidas - Ramūnas Keršys.

Dalyvio mokestis – 10 Eur.

© 2014-2023 VisitZarasai. Visos teisės saugomos
sprendimas webmod: Svetainių kūrimas