PradžiaNaujienos Zarasai pasiilgę lankytojų ir vasaros
Zarasai pasiilgę lankytojų ir vasaros

 

R. Kiburto foto

 

Neužilgo ateis ta minutė, kai Zarasų kraštas svetingai atvers savo duris miesto ir rajono svečiams. Kaip visi Lietuvos kurortai ir kurortinės teritorijos, taip ir Zarasai tikisi, kad kurortinis sezonas startuos laiku ir visi kartu galėsime džiaugtis nuostabia Lietuvos gamta ir  vietos turistinių ir kultūros paslaugų teikėjų siūlomomis naujovėmis. 

Zarasų miestas turi ką pasiūlyti naujo ir gražaus vykstantiems į mūsų kraštą. Ir ne tik pasigrožėti mūsų nuostabiais ežerais, kultūros paveldu, paragauti vietos gamintojų produkcijos. Zarasų kurortinė teritorija pasitinka gražėjančių miestu bei naujomis paslaugomis aktyvaus ir pasyvaus poilsio mėgėjams. Tad truputį apie jas. 

 

R.Keršio foto

 

Zarasų miesto Didžioji sala – tai Zarasų miesto pramogų erdvė, kuri jau eilę metų garsėja įrengtu vandenlenčių ir batutų parku Wake Inn ir Water Inn Zarasai, žaidimų aikštelėmis, pramogų bei  poilsio zonomis.

Pasitinkant vasarą,  modernizuota Zaraso ežero salos mažojo slėnio kultūrinė erdvė sudarys išskirtines galimybes organizuoti šiuolaikinius lūkesčius atitinkančias veiklas tiek uždarose (uždara salė), tiek atvirose (amfiteatras pušyne) vietose, užtikrins kultūrinių paslaugų įvairovę – koncertus, parodas, ekspozicijas, švietimo ir edukacinius renginius.

 

R.Keršio foto

 

Šiais metais parkais vandenlentininkus pradžiugins naujomis šokinėjimo figūromis, kurias galės išmėginti šio sporto mėgėjai ir profesionalai. Sezono naujiena yra tai, kad norintys ramaus poilsio gamtos apsuptyje, galės pasivaikščioti  pėsčiųjų takais Zaraso ežero pakrante, kurie drieksis aplink visą salą. Jau prasidėjo esamų pėsčiųjų ir dviračių takų atnaujinimas ir naujų įrengimas, sūpynių parko bei poilsio ir laisvalaikio zonų įrengimas.

Zarasai – miestas sportuojantiems. Zarasus supa septyni ežerai, čia tikras rojus vandens sporto entuziastams. Be vandenlenčių parko, čia atrasite atvirąjį baseiną su dešimties metrų aukščio šuolių į vandenį tramplynu, kuriame šiemet bus baigtos tvarkyti viešosios erdvės prie Zarasaičio ežero ir įrengta aktyvaus poilsio infrastruktūra. Projekto įgyvendinimo metu bus kompleksiškai sutvarkytos Zarasaičio ežero teritorijos viešosios erdvės, atnaujinant esamus ir įrengiant naujus pėsčiųjų ir dviračių takus, paplūdimio tinklinio aikštelę, apšvietimą, vandentiekio, nuotekų ir elektros tinklus, sutvarkant paplūdimį, iškertant dalį medžių, krūmų ir pasodinant naujų. Prie Zarasaičio ežero taip pat bus įrengta aktyvaus poilsio infrastruktūra (lauko treniruokliai, vaikų žaidimų aikštelė, piknikų zonos) bei mažoji architektūra (suoliukai, dviračių stovai, šiukšliadėžės, persirengimo kabinos).

 

 

R. Kiburto foto

 

Miesto centre galėsite išsinuomotoji paprastus ir elektrinius dviračius, paspirtukus bei pasivažinėti po patį miestą, Zarasus ir jo apylinkes.

 

 

R. Keršio foto 

 

Važiuodami dviračiais naujai įrengtu dviračių taku aplink Zaraso ežerą atrasite  Šlyninkos vandens malūną su  šviežiai kepta duona, razavais blynais, kulinarinio paveldo meniu. Čia vedamos duonos kepimo edukacinės programos ir ekskursijos  300 metų veikiančiame Šlyninkos vandnes malūne.

 

 

R. Keršio foto

 

Laipynių parkas. Jau gegužę kviesime visus į naują Sporto ir sveikatingumo parką, įrenginėjamą  šalia kempingo „Zarasai“ ir pritaikytą neįgaliesiems, šeimoms, jaunimui, vaikams.  Čia rasite ne tik 80 kliūčių ruožą medžiuose, bet ir skrydį pirmyn ir atgal į šalimais esančią Putinų salą, treniruoklius, neįgaliems žmonėms skirtą taką ant žemės ir ... medžiuose. Zarasų turizmo ir verslo informacijos centras  kartu su Zarasų rajono savivaldybės administracija įgyvendina projektą „Socialinės integracijos didinimas per sportinę veiklą“, kurį finansavo Sporto rėmimo fondas.

 

 

R. Keršio foto

 

Zarasų miesto vizitinė kortelė – 17 metrų virš skardžio pakibęs Zarasų apžvalgos ratas.

 

 

R. Kiburto foto

 

Po juo driekiasi pėsčiųjų takas,  vedantis Zaraso ežero pakrante į Didžiąją salą.

Šalia apžvalgos rato rasite Zarasų krašto muziejų su nuolat atnaujintomis ekspozicijomis ir visai šeimai pritaikytą modernią Zarasų rajono savivaldybės viešąją biblioteką su apžvalgos aikštele ant stogo, kavos klubu, vaikų žaidimo kambariais, internetu, kino erdve....Tai ne tik erdvė zarasiškiams, bet ir visiems šio krašto svečiams. Tai ir nutolusios darbo vietos – Zarasų bendradarbystės erdvė (Zarasų HUB). Kiekvienas,  norintis išbandyti nuotolinį darbą - kviečiamas į Zarasus.

 

 

Zarasų rajono savivaldybės kultūros centras, įgyvendindamas Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą  „Developing deprived territories‘ network in Daugavpils and Zarasai regions by using lifelong learning, cultural and healthy lifestyle‘s activities“ įsigijo specializuotą transporto priemonę „Kultūra ant ratų“ skirtą kultūros paslaugų transportavimui į atokiausias Zarasų rajono vietas. Tame pačiame projekte numatyta, kad Zarasų kultūros centras, rugpjūčio mėnesį organizuos Lietuvoje analogų neturintį kino teatrą po vandeniu, kurio metu vandenyje panardintame ekrane Zarasų miesto lankytojai nuo Apžvalgos rato galės stebėti Zarasų miesto atsiradimo legendą, atgyjančią 3D formatu.

 

Gražutės ir Sartų regioniniai parkai kviečia į parkų Lankytojų centrus, kuriuose patraukliai pristatoma išskirtinė  parkų vertė (savitas kraštovaizdis, išskirtinės gamtos ir kultūros vertybės, savita biologinė įvairovė, nematerialusis kultūros paveldas), pateikiami žygių maršrutai. Šiemet planuojamas Šavašos pažintinis tako remontas. Gražutės RP yra sukurtos 3 teminės edukacinės pamokos (užduotys) užsiėmimams gamtoje pravesti, skirtos jauniausiems, vyresniesiems ir visai šeimai.  Gražutės regioniniame parke, kaip lankoma lyderė išsiskiria ne vieta, bet objektas. Tai Salako Švč. Mergelės Marijos Sopulingosios bažnyčios kompleksas. Tai nepaprastos statybinės drąsos, XX a. pradžios istorizmo laikotarpio kompleksas, kurio išskirtinybė -  72 m aukščio bažnyčios bokštas.

 

 

V. Kondroto foto. 

 

 

Parko teritorijoje esantis Tiltiškių malūnas – radijų muziejus laukia darbingos vasaros ir lankytojų. Su jais planuojama keliauti po senųjų radijo aparatų pasaulį, linksmintis disko ritmu organizuojamose retro diskotekose, istoriniuose vinilo plokštelių vakaruose. Muziejus siūlo edukacines programas, žaidimus ir netoliese auginamų sraigių degustacijas. 

 

Smagiai praleisti laiką gamtoje kviečia kiekvienais metais savo veiklą atnaujinantis Sartų aktyvaus laisvalaikio centras, siūlantis pakeliauti baidarėmis ir/ar dviračiais bei siūlantis daugiau nei 10 įdomių maršrutų, kuriuos galite rasti čia https://sartualc.lt/

 

Zarasų krašte rasite ir kur apsistoti, ir ką paragauti. Rajone ir mieste svečius priima virš 60 kaimo turizmo sodybų ir nakvynės paslaugų tiekėjų. Zarasų mieste veikia kelios maitinimo įstaigos: miesto centre rasite restoraną „Monopolis“ ir šalia esančią kavinę „Resto Bazar“. Lankytojams duris atvėrė naujai atsidaręs Bistro Zarasai ir konditerijos parduotuvė „Lietaus sodai“, kuriuose galima įsigyti vietos gamintojų produkcijos. Lankytojų lauks kavinės „Svaja“, „Idilija“, „Du drambliai“. Šiais metais lauko kavinę rasite ir Zaraso ežero Didžiojoje saloje.

 

Norite pažinti visą Zarasų kraštą? – naudokite Zarasų krašto mobilaus gido programėlę (http://arcg.is/1bjzjO). Čia atrasite ir gidų kontaktus. Arba tiesiog susisiekite su VšĮ Zarasų turizmo ir verslo informacijos centru. Mūsų kontaktus rasite http://www.visitzarasai.lt

 

Apie nepaminėtus turistinius objektus – jau greitai. Kviečiame susisiekti su VšĮ Zarasų turizmo ir verslo informacijos centru, jei norite pristatyti savo produktus ar paslaugas skirtas turistams, besilankantiems Zarasų krašte.

 

Zarasų turizmo ir verslo centro informacija. 

© 2014-2020 VisitZarasai. Visos teisės saugomos
sprendimas webmod: Svetainių kūrimas