PradžiaNaujienos VENI, VEDI, VICI! Patirk 22 km. istorinių žygio pėsčiomis iššūkį aplankydamas vaizdingąsias Vencavų ir Baltriškių apylinkes!
VENI, VEDI, VICI! Patirk 22 km. istorinių žygio pėsčiomis iššūkį aplankydamas vaizdingąsias Vencavų ir Baltriškių apylinkes!

Zarasų krašto gidai kviečia dalyvauti žygyje, kuris apims Zarasų krašto centre esančius Vencavo ir Baltriškių kaimų apylinkes ir juos juosiančius Vencavo, Balčio, Savičiūnų ežerus. Tai naujas istorinis maršrutas, kurį parengė Zarasų krašto gidai bendradarbiaudami su Zarasų krašto muziejumi.
Tai ne tik nuostabios, rudenėjančios gamtos vietos. Paslaptingas, skaidrumu, vėžiais, seliava ir gyliais garsėjantis rininis Vencavo ežeras. Ten rasite daug įdomybių – vienintelį Zarasuose prancūziško tipo vėjinį malūną, kurio įrenginiai užsakyti Prancūzijoje, o malūnininkas buvo atsiviliotas iš Biržų…Vencavo ežero pakrantėje sutiksime pagonybės dievybes ir LDK istorines asmenybes menantį parką.
Ramybe alsuojantis Vencavų kaimelis – sena dvarvietė, garsėjusi savo žiauriaisiais šeimininkais. Pasak istorikų vietovardis kildinamas nuo romėnų deivės Venusos – Veneros. Iš Vencavų dvaro buvo išaugęs į miestelį, kuris iki XIXa. turėjo net turgų. Čia buvo katalikų bažnyčia ir kalvinų kirkė…. visą tai ir daug daugiau žygio metu.
Lankysimes ir Krakynės mišką, kuris liudija žiaurų ir tragišką čia gyvenusių žydų likimą. Aplankysime jų nužudymo ir atminimo vietą – akmeninį obeliską.
Taip pat ir šalia esantį Baltriškių kaimą, Baltrškių šv. Kazmiero medinės architektūros bažnytėlę ir čia įsikūrusius Tiberiados vienuolius…
Laikas – 2023 m. spalio 1 d. (sekmadienis) – 10 val. nuo CountryRelax sodybos (Kuikių kaime, Zarasų rajone). GPS koordinatės: 55.714289, 25.957583

Registracijos nuoroda: Spauskite čia

Kitas dalyvių susitikimas – prie Zarasų rajono savivaldybės – Zarasų turizmo ir verslo informacijos centro (Sėlių a. 22, LT-32110 Zarasai). Į žygio vietą vyksime lengvaisiais automobiliais. Neturintiems transporto priemonės, informuokite anketoje. Sudarysime galimybę vykti kartu. Nuo Zarasų rajono savivaldybės pajudėsime link Daugpilio į žygio vietą – 9.30.

Dalyvių skaičius ribotas, todėl būtina išaankstinė registracija.
Papildoma informacija bus suteikta prieš žygį užsiregistravusiems dalyviams.
Žygio metu nueisime apie 22 km. Eisime Vencavo ežero pakrante, Baltriškes.
Žygio dalyvių lauks kitos staigmenos. Numatomas žygio dalyvio mokestis – 10 Eur.

© 2014-2023 VisitZarasai. Visos teisės saugomos
sprendimas webmod: Svetainių kūrimas