PradžiaNaujienos Žygis ,,Unt Sartų" - vasario 18 d.
Žygis ,,Unt Sartų" - vasario 18 d.

Vasario 18 d. istorinis žygis ,,Unt Sartų“  ir kultūriniai renginiai Dusetose !!!   Visi tikriausiai girdėjote apie didžiausią žiemos šventę Lietuvoje – tradicinės    Sartų ristūnų lenktynes Dusetose, ant Sartų ežero.  Didelė tikimybė, kad tradicinės ir šimtmečius skaičiuojančios Sartų ristūnų lenktynės dėl prastų oro sąlygų ir Valstybinio žirgyno savininkės Žemės ūkio ministerijos nenoru investuoti į Sartų hipodromą - šiais metais vėl neįvyks. Tiesiog nepavyksta išlieti hipodrome ledo, o esanti danga nėra tinkama lenktynėms organizuoti. Vasario 18 d. Zarasų rajono savivaldybė, Zarasų bei Dusetų kultūros įstaigos, bendruomenės ruošiasi paminėti tradicinių lenktynių datą. Tą dieną Dusetų miestelyje vyks jau tradicija tapę kultūriniai renginiai, vyks nemokami koncertai. Renginių programą pridedame šio teksto gale.

Vieną iniciatyvą siūlome ir mes, Zarasų krašto gidai. Mes vėl pradedam žygių sezoną. Ir startuojame vasario 18 d. unt Sartų. Siūlome anksčiau atvykti į Dusetas, sudalyvauti istoriniame žygyje ,,Unt Sartų“ po Dusetų krašto gamtos, kultūros ir paveldo objektus. O vėliau pasinerti į Dusetų miestelio šventę, jos kultūrinę programą, skirtą palaikyti šiai tradicijai.

Žygio pradžia - 2023 m. vasario 18 d.

Žygio trasa apie 10 km. ilgio.

Žygio pradžia - 9.00 val. nuo Dusetų dailės galerijos.

Žygio trukmė apie 3.00 val.

Sartų ežero ir Dusetų miestelio apylinkėmis.

Dalyvių skaičius ribotas. Būtina registracija.

Registracijos nuoroda: Spauskite čia

Žygio dalyvių laukia staigmenos, bus sudarytos galimybės aplankyti mugę Dusetose, čia vykstančias parodas, koncertus. Šio žygio metu aplankysime Dusetų miesto istorinį centrą, Dusetų dailės galeriją, Pauliaus Širvio gimtinę, Dusetų miestelyje ir apylinkėse esančius kultūros ir gamtos paminklus, buvusį Pliaterių dvarvietę - Didžiadvarį, kuriame dažnai lankėsi garsiausia šios giminės atstovė Lietuvoje – Emilija Platerytė, ir daugybę kitų įdomių vietų Dusetose. Žygiuosime ir per tas vietas (o jų buvo ne viena), kur kadaise gimė ir vyko ristūnų lenktynės. Vienas iš pagrindinių žygio akcentų - lankysimės Sartų žirgyne. Čia galėsite pamatyti, kokie žirgai auga šioje vietoje, koks arklių genofondas saugomas Dusetose ir kt.

Žygio dalyvio mokestis - 10,00 Eur.

Vasario 18 d. esi laukiamas Dusetose, unt Sartų! Papildoma informacija bus suteikta užsiregistravusiems dalyviams.   Dalyvių laukia malonios staigmenos. Žygį organizuoja Zarasų krašto gidai bendradarbiaudami su Zarasų krašto muzejumi, Zarasų turizmo ir verslo informacijos centru. 

 

Papildoma informacija bus suteikta užsiregistravusiems dalyviams. Dalyvių laukia malonios staigmenos.
 
Žygį organizuoja Zarasų krašto gidai bendradarbiaudami su Zarasų krašto muzejumi, Zarasų turizmo ir verslo informacijos centru.
Renginiai Dusetose vasario 18 d. Spauskite čia

Fotografija @ Normantės Ribokaitės

© 2014-2024 VisitZarasai. Visos teisės saugomos
sprendimas webmod: Svetainių kūrimas