PradžiaNaujienos Vasario 4 d. istorinis žygis ,,Unt Sartų“
Vasario 4 d. istorinis žygis ,,Unt Sartų“

Visi tikriausiai girdėjote apie didžiausią žiemos šventę Lietuvoje – tradicinės Sartų ristūnų lenktynes Dusetose, ant Sartų ežero.  Didelė tikimybė, kad tradicinės ir šimtmečius skaičiuojančios Sartų ristūnų lenktynės šiais metais įvyks - organizacinis komitetas sudarytas, visi vasario 4 d. tikisi gero oro ir geros trasos Sartų hipodrome ristūnų lenktynėms. Dėl įvairiausių priežasčių tris pastaruosius metus rungtinės nevyko. Nepaisant to, ar ristūnai varžysis Dusetų hipodrome, ar ne, Zarasų rajono savivaldybė, Zarasų bei Dusetų kultūros įstaigos, bendruomenės ruošiasi paminėti tradicinių lenktynių datą. Tą dieną Dusetų miestelyje turėtų vykti jau tradicija tapę kultūriniai renginiai. Vieną iniciatyvą siūlome ir mes, Zarasų krašto gidai. Mes vėl pradedam žygių sezoną. Ir startuojame vasario 4 d. unt Sartų. Siūlome anksčiau atvykti į Dusetas, prieš ristūnų lenktynes, išvengti automobilių kamsčių ir stebėti ne tik ristūnų lenktynės, bet sudalyvauti istoriniame žygyje ,,Unt Sartų“ po Dusetų krašto gamtos, kultūros ir paveldo objektus.

Žygio pradžia - 2023 vasario 4 d.

Žygio trasa apie 10 km. ilgio.

Žygio pradžia - 9.00 val. nuo Dusetų dailės galerijos.

Žygio trukmė apie 3.30 val. Sartų ežero ir Dusetų miestelio apylinkėmis.

Dalyvių skaičius ribotas.

Būtina registracija.

Registracijos nuoroda: https://forms.gle/tkQFmYQTiF9S3k8T7 

Žygio dalyvių laukia staigmenos, bus sudarytos galimybės aplankyti mugę Dusetose, čia vykstančias parodas, koncertus. Šio žygio metu aplankysime Dusetų miesto istorinį centrą, Dusetų dailės galeriją, Pauliaus Širvio gimtinę, Dusetų miestelyje ir apylinkėse esančius kultūros ir gamtos paminklus, buvusį Pliaterių dvarvietę - Didžiadvarį, kuriame dažnai lankėsi garsiausia šios giminės atstovė Lietuvoje – Emilija Platerytė, ir daugybę kitų įdomių vietų Dusetose. Žygiuosime ir per tas vietas (o jų buvo ne viena), kur kadaise gimė ir vyko ristūnų lenktynės. Vienas iš pagrindinių žygio akcentų - lankysimės Sartų žirgyne. Čia galėsite pamatyti, kokie žirgai auga šioje vietoje, koks arklių genofondas saugomas Dusetose ir kt.

Žygio dalyvio mokestis - 14 Eur.

Vasario 4 d. esi laukiamas Dusetose, unt Sartų! (Žygio data ir laikas gali keistis, jei dėl oro sąlygų ristūnų lenktybės būtų nukeltos). Papildoma informacija bus suteikta užsiregistravusiems dalyviams.

Fotografija @ Normantės Ribokaitės

© 2014-2020 VisitZarasai. Visos teisės saugomos
sprendimas webmod: Svetainių kūrimas