PradžiaNaujienos "Šventas" žygis. Balandžio 9 d.
"Šventas" žygis. Balandžio 9 d.

"Šventas" žygis. Balandžio 9 d. kviečiame į 25 km. žygį prie Švento ežero.

 

Į Jeruzalę šį kartą nežygiuosim, ir bažnyčių nelankysim. Bet pažadam neeilines emocijas ir patirtį nuostabioje gamtoje, Gražutės regioniniame parke, aplankant švariausią Lietuvoje Švento ežerą ir ieškant Šventosios upės ištakų.

Švento ežeras yra išskirtinis ežeras tiek visoje Aukštaitijoje, tiek ir Lietuvoje. Jis vadinamas ne tik didžiausias benuotekis ežeras Lietuvoje, bet ir švariausias, pasižymintis nepaprasta retų augalų ir gyvūnų gausa. Tai ežeras, kur plika akimi matosi sapropelio klodai, dideli atabradai ir smėliukas, kuris yra beveik toks pats kaip ir pajūrio paplūdimiuose. Gal net ir švaresnis nei Palangoje. Tačiau, ar tikrai šis ežeras yra visiškai benuotekis? Ar jis nebuvo susijungęs su kitais vandens telkiniais? Simboliška, kad visai netoli išteka ir ilgiausia Lietuvoje prasidedanti ir pasibaigianti upė – Šventoji. Žygio metu bandysime aiškintis, kur gi iš tikrųjų yra šios upės ištakos, taip pat sužinosite daugybę įdomių dalykų apie Šventąją.

Žygio atstumas – apie 25 km. Tai tikras sveikatingumo maršas.

Laikas - 2022 m. balandžio 9 d. (šeštadenis).

Dalyvių susitikimas – prie Zarasų rajono savivaldybės - Zarasų turizmo ir verslo informacijos centro (Sėlių a. 22, LT-32110 Zarasai). Į žygio vietą vyksime lengvaisiais automobiliais. Neturintiems transporto priemonės, informuokite anketoje. Sudarysime galimybę vykti kartu.

Kita sustojimo vieta ir žygio pradžia 10.00 prie mašinų sustojimo aikštelėje prie Švento ežero. Koordinatės 646203, 6165514 (LKS) 55.602479, 26.320214 (WGS) 55° 36' 8.92", 26° 19' 12.77" (WGS)

Žygis prasidės 10 val.

Dalyvių skaičius ribotas, todėl būtina išaankstinė registracija. Registracija internetu: https://forms.gle/pCnSTNdiYcrT4nFs8

Papildoma informacija prieš žygį bus suteikta užsiregistravusiems dalyviams.

Žygio metu nueisime – apie 25 km. Žygio dalyvių lauks kitos staigmenos.

Numatoma pabaiga – apie 17 val.
Dalyvio mokestis – 12 Eur.

 

Žygis dalinai finansuojamas iš Zarasų r. savivaldybės "Verslo ir investicijų programos" priemonės "Nauji turistiniai maršrutai Zarasų krašte".

© 2014-2023 VisitZarasai. Visos teisės saugomos
sprendimas webmod: Svetainių kūrimas