PradžiaNaujienos Sukurtas Antalieptės marių turistinis žemėlapis – nardytojams, keliautojams, poilsiautojams.
Sukurtas Antalieptės marių turistinis žemėlapis – nardytojams, keliautojams, poilsiautojams.

Asociacija "Zarasų jaunimo vandens sporto klubas", bendradarbiaudama su  Viešąja įstaiga Zarasų turizmo ir verslo informacijos centru, parengė Antalieptės marių turistinį žemėlapį, iliustruojantį šį nuostabų vandens telkinį ir jo apylinkėse esančius turistinius objektus.

„Antalieptės marios –  įspūdingo grožio dirbtinis, turintis daugiausiai salų ir salelių  ir giliausias vandens telkinys Lietuvoje, o pagal dydį  nusileidžia tik Kauno marioms. Čia yra net 75 salos, o giliausia vieta siekia 46 metrus. Antalieptės marios suformuotos 1959 metais patvenkus Šventosios upę, čia pastačius Antalieptės hidroelektrinę. Tai veikiantis  Istorijos ir technikos paveldo paminklas ir trečioji pagal instaliuotą elektros galią vandens jėgainė Lietuvoje. Atsiradus Antalieptės marios, čia buvo užlieti net 26 ežerai, kurių baltiški hidronimai galėtų atgimti naujai kuriamų Zarasų krašto įmonių pavadinimuose.

            Keliaujant 160 kilometrų kranto linija, galima pažinti ne tik nuostabią šio krašto gamtą ir jo kraštovaizdį, bet ir pamatyti senovės baltų palikimą: Antalieptės marių krantuose rasite pažintinius gamtos ir istorijos pažintinius takus,  piliakalnius, pilkapius, alkakalnius… Keliaujant Antalieptės mariomis nesunku pasiekti ir susipažinti su čia esančiais kultūros paveldo objektais: garsiąja Salako bažnyčia, Antalieptės vienuolynu, kt.  Daug žinių ir įspūdžių patirsite apsilankę Tiltiškių vandens malūne-radijų muziejuje, Gražutės regioninio parko lankytojų centre ir čia esančiame V. Žilinskienės ,,Jūrų muziejuje“.

Turtinga krašto istorija, gamta ir kultūros paveldas inicijuoja parengti Antalieptės marių turistinį maršrutą, apimantį visas šio krašto įdomias vietas ir vietos turistines paslaugas. Čia yra ką veikti nardytojams, keliautojams ir poilsiautojams.“

Planuojantys kitų metų savo poilsines keliones, nepamirškite įtraukti į savo planus ir aplankyti nuostabaus grožio, vandens ir žvejybos rojų – Antalieptės marių telkinį.

Projektą finansavo Zarasų rajono savivaldybės administracija. Jis buvo įgyvendinamas pagal Zarasų rajono savivaldybės strateginio veiklos plano Verslo ir investicijų programos priemonę „NVO ir religinių bendruomenių dalinis finansavimas“.

 

Antalieptės marių turistinį žemėlapį galite nemokamai gauti VšĮ Turizmo ir verslo informacijos centre.

 

VšĮ Zarasų turizmo ir verslo informacijos centro asociacijos Zarasų jaunimo vandens sporto klubo informacija.

© 2014-2020 VisitZarasai. Visos teisės saugomos
sprendimas webmod: Svetainių kūrimas