PradžiaNaujienos Skulptūrų takas prie Vencavo ežero
Skulptūrų takas prie Vencavo ežero

VšĮ Zarasų rajono turizmo ir verslo informacijos centras, pasibaigus kurortiniam vasaros sezonui, pradeda lankyti turizmo paslaugų teikėjus, norint pristatyti tas vietas, kurios gali būti įdomios mūsų krašto svečiams ir rajono gyventojams bei pravers planuojant atostogas ar pažintines (edukacines) keliones.

 

Viena iš mažiau žinomų vietų yra Zarasų rajone, Vencavo ežero pakrantėje, įrengtas „basų kojų“ takas. Jis įdomus tuo, kad abipus jo išsidėstytos 32 medinės skulptūros: senovės baltų dievybės ir įvairiausios mitologinės būtybės. Šiame take rasite ir Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės valdovus simbolizuojančias skulptūras, iš akmenų sukrautą aukurą ir medinę apžvalgos aikštelę, įrengtą ant ąžuolo, nuo kurios atsiveria nuostabus vaizdas į Vencavų ežerą.

 

Šio tako parko idėjos autorius - Leonardas Pakalnis, kuris yra kaimo turizmo sodybos ,,Country Relax“ savininkas. Vencavo ežero pakrantėje, Kuikių kaime, Leonardas kuria įdomią aplinką, kuri pritaikyta aktyviam ir turiningam poilsiui. Pasak Leonardo Pakalnio, jo tikslas - turėti ne tik patrauklią kaimo turizmo sodybą turistams, bet ir sukurti apie ją baltišką aurą. Šeimininkas planuoja prie „basų kojų“ tako sukurti Skulptūrų parką. Jau kitais metais turėtų atsirasti naujos skulptūros ir parkas padidės iki 45 liaudies menininkų sukurtų skulptūrų.

 

Šiuo metu šeimininkas mielai priima keliautojų, mokinių grupes ir jas palydi taku, kuriuo rudenį galima pasivaikščioti nebūtinai basomis. P. Leonardas įdomiai pasakoja apie sodybos istoriją, medines skulptūras, jų simboliką; supažindina su būsimo parko vizija. Tai puiki vieta pasigrožėti Vencavo ežeru, jo pakrante, pabūti gamtoje.

 

Norite būti matomi ir pristatyti kuriamus turistams produktus ir paslaugas? Mielai atvyksime pas jus. Patys pamatysime ir kitiems pasakysime. Laukiame Zarasų turizmo ir verslo informacijos centre.

© 2014-2015 VisitZarasai. Visos teisės saugomos
sprendimas webmod: Svetainių kūrimas