PradžiaNaujienos „Savivaldybių žinios“: išskirtinių galerijų ir ežerų kraštas Zarasai
„Savivaldybių žinios“: išskirtinių galerijų ir ežerų kraštas Zarasai
Žurnalas „Savivaldybių žinios“ šį mėnesį uždavė po 3 klausimus kurortų ir kurortinių teritorijų savivaldybių merams apie 2024 metų vasaros sezono naujienas rajonuose. Zarasų rajono savivaldybės merė Nijolė Guobienė taip pat atsakė į šiuos klausimus. Kviečiame skaityti!
 
Savivaldybių žinios – vienintelis Lietuvoje leidinys apie savivaldą, pasiekiantis atokiausius šalies kampelius nuo mažiausios seniūnijos iki Seimo. Visą birželio mėnesio numerį galite skaityti čia.
 
1.      Kokios naujovės laukia svečių?
 
Zarasai vasarą pasitinka miesto senamiestyje naujai įsikūrusiu prekybos ir paslaugų pasažu. Jame įsikūrė keletas išskirtinių gale[1]rijų ir Zarasų turizmo bei verslo informacijos centras. Praėjusiais metais atidaryta Šarūno ir Nomedos Saukų galerija šiemet pasipildė dar viena ekspozicija. Per vasarą laukia nauja ekspozicijos salė, kurioje Šarūnas Sauka pristato naujausią savo paveikslą „Europos saugumo architektūra“ ir šią temą atliepiančių darbų kolekciją. „Esu katastrofinis pesimistas ir tapau tai, ką matau. Džiaugčiausi, jeigu tai būtų neteisybė“, – sako vienas garsiausių Lietuvos tapytojų Šarūnas Sauka. Pasak menotyrininkės, parodų kuratorės Monikos Saukaitės, Saukos paveikslai visada buvo daugiaprasmiai, juose visada greta meno istorijos interpretacijų ir asmeninių prisiminimų, šiurpių vizijų ir anekdotiškų situacijų buvo reakcijų į politinius įvykius, kritikos ar pašaipos tų dienų realijoms. „Šį sykį menininkas kviečia pasitelkti geopolitinę prizmę parodai skaityti arba galbūt atvirkščiai – pasinaudoti paveikslais, galvojant apie sudėtingas istorines situacijas, kuriose esame ir buvome priversti gyventi. Kaip ir tikrovėje, paveiksluose išorinę įtampą gali pertraukti ar sustiprinti gyvenimiški kuriozai, santykiai su artimaisiais, perskaityta knyga ar beprotiškas vakarėlis“, – teigia Monika Saukaitė.
 
Išskirtinė erdvė pasaže yra Rožės ir lelijos galerija. Ši vieta garsėja savo meninėmis kompozicijomis ir rankų darbo dekoratyviniais dirbiniais. Čia lankytojai gali ne tik pasigrožėti nuostabiais kūriniais, bet ir įsigyti originalių meno kūrinių bei interjero detalių. Galerijos lankytojai gali dalyvauti įvairiuose edukaciniuose renginiuose bei kūrybinėse dirbtuvėse. Be to, galerija organizuoja parodas, menininkų susitikimus ir paskaitas, kurios suteikia galimybę giliau susipažinti su meno pasauliu ir plėsti savo akiratį. Ši erdvė yra puiki vieta tiek meno entuziastams, tiek profesionalams, norintiems įgyti naujų žinių ir įkvėpimo. Galerijos sezono naujiena – vietos verslininkės Loretos Abramavičienės pagaminti „Skonus“ ledai.
 
Prasmių galerija – dar vienas svarbus kultūros taškas Zarasuose. Šioje galerijoje eksponuojami įvairių menininkų darbai. Galerija rengia įvairias parodas, seminarus ir meninius renginius, kurie pritraukia meno mylėtojus iš visos Lietuvos. Tai vieta, kurioje galima susipažinti su naujausiomis meno tendencijomis ir pabendrauti su kūrėjais.
Ezaras galerijoje susitinka menas ir gamta. Čia eksponuojami darbai, įkvėpti Zarasų kraštovaizdžio ir ežerų grožio. Galerijoje dažnai vyksta plenerai ir kūrybinės dirbtuvės, kurios leidžia lankytojams patirti meną iš arti ir netgi patiems pabandyti kurti.
 
Vienas iš didžiausių turistų traukos objektų yra Zarasų turizmo ir verslo informacijos centras, neseniai persikėlęs į naujas patalpas pasaže. Čia lankytojai gali gauti informaciją apie Zarasų gamtos ir kultūros objektus, turistinius maršrutus, renginius, maitinimo ir pramogų vietas bei vietinius verslus. Centre galima išsinuomoti dviračius, teikiamos biuro paslaugos, rengiamos ekskursijos pavieniams asmenims ir grupėms. Per vasarą centras dirba ir savaitgaliais.
Kokybiška, brandinta Angus galvijų mėsa iš šeimos ūkio galima pasilepinti šeimos burgerinėje KRUM KRUM FOOD. Čia galima paskanauti ne tik tradicinių burgerių, bet ir originalių, netikėtų skonių derinių. KRUM KRUM savininkai ypatingą dėmesį skiria ne tik maisto kokybei, bet ir klientų aptarnavimui. Zarasuose veikiantis prekių ir paslaugų pasažas yra puikus traukos objektas tiek miesto svečiams, tiek gyventojams.
 
Mėgautis išskirtine aplinka ir vasarišku meniu jau kviečia Zarasaičio ežero paplūdimyje įsikūrusi kavinė TRAMPLINAS BEACH BAR! Šioje, neseniai atnaujintoje paplūdimio erdvėje galima ne tik išbandyti įvairų meniu, bet ir maloniai leisti laiką su šeima, vaikais, mėgautis vandens pramogomis – šuoliais nuo tramplino, pasiplaukiojimais atvirame baseine, kaitintis saulės spinduliuose medinėje terasoje ant vandens ar švelniame paplūdimio smėlyje. Taip pat čia siūloma pasinaudoti irklenčių nuomos paslaugomis.
 
Penktadieniais 18 val., šalia esančioje smėlio aikštelėje visą vasarą vyks ZUMBA BEACH PARTY – nemokami šokių fitneso užsiėmimai. Šeštadienio vakarais, terasoje atsiras vietos ir šokių aikštelei bei tikram paplūdimio vakarėliui!
Pasitinkant šią vasarą atnaujintas nuo 2019 m. nebeveikęs fontanas Zaraso ežero saloje. Dabar ji lankytojus džiugina ne tik dieną, bet ir naktį – sutemus fontanas nušviečiamas įvairiomis spalvomis.
 
Zaraso ežero pakrantėje bus teikiama nauja paslauga – pasiplaukiojimas elektriniu katamaranu! Šią naują paslaugą teiks zarasiškiai verslininkai. Zarasų rajono savivaldybė džiaugiasi galėjusi padėti pasinaudoti esama Zaraso ežero Didžiosios salos prieigų infrastruktūra – sutvarkytas jau ten buvęs lieptas ir įvesta elektra katamarano pakrovimui. Ekologiškas vandens transportas neteršia ežerų vandenų kenksmingomis išmetamosiomis dujomis ir tepalais, taip saugodamas Zarasų rajono ežerų ekosistemą.
 
Zarasų krašto muziejuje įsikūrė senovinių radijo aparatų kolekcija, kurią įdomiai ir charizmatiškai pristato kolekcionierius Dalius Bučenka, anksčiau ją eksponavęs Tiltiškių malūne – radijų muziejuje. Kolekcijos dalį užima senoviški radijo aparatai nuo seniausio detektorinio radijo, vienos pirmųjų garso laikmenų gramofoninės plokštelės iki Kaune gamintų KARADI, latviškų VEF ir kitokių pasaulyje garsių radijo gamintojų šedevrų.
 
2.      Kas pradedant sezoną kelia daugiausia rūpesčių?
 
Zarasams privalu turėti viešbutį, nes kol kas turistų apgyvendinimui siūlome svečių namus, kaimo turizmo sodybas. Miesto centre įsikūrusiame viešbutyje „Brut wine hotel“ kol kas yra tik 6 kambariai, o norinčių jame apsistoti yra ženkliai daugiau. Todėl mūsų siekiamybė – turėti viešbutį, kad atvykę miesto svečiai turėtų didesnį pasirinkimą rinkdamiesi apgyvendinimą.
 
3.      Kaip vyksta kurorto ar kurortinės teritorijos plėtra?
 
Kurortinės teritorijos plėtra – tai gyventojų verslumo skatinimas, naujų darbo vietų kūrimas, ekonominis augimas visoje regiono ekonomikoje. Kurortinės teritorijos plėtra gali prisidėti prie infrastruktūros tobulinimo regione, įskaitant kelius, viešąjį transportą, viešąsias paslaugas ir kt. Šios teritorijos – puiki vieta atsipalaiduoti, skatinant sveikatingumą ir šeimų gerovę. Jos gali būti potencialus investicijų objektas verslo įmonėms, atkreipiančioms dėmesį į turizmo sektorių ar plėtojančioms susijusius verslus regione.
 
 
„Savivaldybės žinių“ informacija
 
© 2014-2024 VisitZarasai. Visos teisės saugomos
sprendimas webmod: Svetainių kūrimas