PradžiaNaujienos Ekskursija po Užnemunę Suvalkijoje, liepos 31 d.
Ekskursija po Užnemunę Suvalkijoje, liepos 31 d.

Maršrutu Zarasai – Zapyškis – Plokščiai – Gelgaudiškis – Sudargas – Šakiai – Kiduliai – Zarasai Išvykstame 7 val. nuo Zarasų turizmo ir verslo informacijos centro, Sėlių a. 22, Zarasuose. Ekskursiją lydi gidė Irena Baliulė, kuri ekskursiją pristato taip.: „Leisimės į vienos dienos pramoginę – pažintinę kelionę po Užnemunę Suvalkijoje. Aplankysime gražiausius dvarus, paragausime kulinarinio paveldo valgių ir gerai praleisime laiką kartu! Keliausime po Šiaurės Suvalkiją - Zaravykų kraštą. Zanavykų šnekta yra pati artimiausia bendrinei lietuvių kalbai. Zanavykų sostine laikomi Šakiai. Dar skiriama Pietų Suvalkija – Kapsai, su centru Marijampolėje.

Kelionė prasidės važiuojant pro Kauną Suvalkijos link. Stabtelsime prie gotikinės Zapyškio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios, stovinčios ant Nemuno kranto. Jos fundatorius – Povilas Sapiega, jo vardu pavadintas Zapyškio miestelis. Toliau keliausime į Plokščius. Pasigrožėsime Vaiguvos upeliu-gatve, aplankysime Šventaduobę. Vyksime į Gelgaudiškio dvarą. Tai ant vaizdingo Nemuno upės šlaito XIX a. įsikūrę, didingus laikus menantys ir naujam gyvenimui atgimę Gelgaudiškio dvaro rūmai. Rūmuose išsaugota unikali secesijos stiliaus interjero puošyba. Aplink žaliuoja vienas didžiausių Lietuvos parkų, pereinantis į natūralią Nemuno šlaitų girią. Į dvarą veda sidabrinių klevų alėja. 1972 m. šiame dvare filmuotas legendinis lietuvių filmas „Tadas Blinda”. Atvykusius pasitiks svetingi dvaro šeimininkai (ponas ar ponia) ir mielai aprodys visas rūmų kerteles, pasiūlys pasigėrėti vaizdais nuo stogo apžvalgos bokštelio. Netoliese – Sudargo piliakalnių kompleksas, laikomas vertingiausiu po Kernavės. Balnakalnio, Žydkapių, Bevardžio, Pilaitės ir Vorpilio piliakalniai – istorijos saugotojai. Viduramžiais čia būta vienos svarbiausių gynybinių pilių kovose su kryžiuočiais. Čia ir apsilankysime, pasigrožėsime Nemuno didybe. Keliausime link Šakių. Šio jaukaus miestelio centre, kavinėje Kiba mūsų lauks zanavykų patiekalų ragaučius*, išsklaidantis visus mitus apie „skūpų suvalkietį”. Svečius pasitiks gaspadinė ir jos mergučės, pasodins už zanavykų valgiais padengto stalo ir porins smagias istorijas.

Bus ir šaltų užkandžių – naminių rūkytų lašinių, dešros, silkės su natūraliai raugintais burokėliais, kepto sūrio, naminės duonos,  "košelienos" (šaltienos), ir karštas patiekalas – kopūsto galva, kepta krosnyje. Atgaivins naminė gira, desertui – kaimiški sausainiai, morkų saldainiai ir gilių kava. Pasisotinę važiuosime ragauti dainose apdainuoto „Pienių vyno“. Atvykę į vyninę „Vilkenta“, susipažinsime su Juozu Vilkeniu ir jo vyndarių šeimos istorija, kuri tęsiasi jau penkias kartas, nuo 1915 m. Vyninėje degustuosime vynus *: nuo Lietuvos tautinio paveldo sertifikuoto Pienių vyno iki naujausių receptūrų dilgėlių ir kitų vynų, pagamintų iš Kidulių gamtos dovanų - uogų, medaus, įvairių žolelių, Šitaip pažinę ir paragavę Suvalkijos, keliausime namo. Planuojamas grįžimo laikas - 22 val.

 

Kelionės kaina – 35 eurai, į ją įskaičiuota: transporto išlaidos ir gidės paslaugos, ekskursija

Gelgaudiškio dvare. Į kainą neįskaičiuoti: Zanavykų patiekalų „ragaučius“ – 15 eurų asmeniui ir

programa „Pienių vynas“ – 10 eurų asmeniui.

 

Registruotis kviečiame Zarasų turizmo ir verslo informacijos centre Sėlių a. 22, susimokant

grynais. (Atsisakius kelionės pinigai už bilietus grąžinami ne vėliau, kaip iki liepos 28 d. 17 val.)

Informacija teikiama telefonu 8 682 40988.

 

 

© 2014-2023 VisitZarasai. Visos teisės saugomos
sprendimas webmod: Svetainių kūrimas