PradžiaNaujienos Antazavės mokinių žygis Pirmojo pasaulinio karo pėdsakais
Antazavės mokinių žygis Pirmojo pasaulinio karo pėdsakais

  Birželio 12 dieną, mes, dešimtos klasės mokiniai su istorijos mokytoju vykome į Turmantą, edukacinį užsiėmimą ,,Pirmojo pasaulinio karo pėdsakais”. Lankėmės buvusioje Turmanto pagrindinėje mokykloje, kurioje įkurta Pirmojo pasaulinio karo ekspozicija. Gidas Ramūnas Keršys mums pasakojo apie Zarasų kraštą Pirmojo pasaulinio karo metu, sužinojome daug naujo apie ginkluotę, amuniciją, karių buitį. Muziejuje galėjome iš arti apžiūrėti to meto ginklus, karių uniformas, buities daiktus. Taip pat gidas mums leido per virtualios realybės akinius pasižiūrėti ir pasiklausyti apie karių gyvenimą bunkeryje, galėjome pažiūrėti išlikusias nuotraukas ir išgirsti kokie įvykiai nuotraukose vaizduojami. Pačiame muziejuje įrengtas kambarys, kuriame galima pasižiūrėti, kaip maždaug atrodė bunkerio vidus, kokie daiktai ten būdavo laikomi.

    Apsižvalgę muziejuje, nuvykome į išlikusią artilerijos sviedinių saugyklą, kuri sovietmečiu buvo užpilta žemėmis, o dabar atkasta. Po to užsukome pasižvalgyti į betoninį bunkerį – vadavietę, nustebino storos gelžbetonio lubos, skirtos apsaugoti nuo priešo artilerijos. Paskutinis aplankytas objektas buvo artilerijos pozicija, kur stovėjo dvi vokiečių patrankos, buvo įrengti sviedinių sandėliai ir gyvenamieji bunkeriai.

    Taigi, mokiniai pamatė, tikriausiai, dar niekada gyvai nematytus daiktus, ginklus, išgirdo negirdėtas istorijas apie mūsų kraštą ir Pirmojo pasaulinio karo istoriją. Dėkojame gidui R. Keršiui už skirtą laiką mums, už įdomią istorijos pamoką kitaip, kitoje aplinkoje.

Brigita Krastinaitė
10 klasės mokinė

Informacijos šaltinis:http://antazavesmokykla.lt/naujienos/855-pirmojo-pasaulinio-karo-pedsakais

 

© 2014-2024 VisitZarasai. Visos teisės saugomos
sprendimas webmod: Svetainių kūrimas