PradžiaNaujienos Pažink Visaginą. Žygis per Smalvas, atominį miestą Visaginą ir jo apylinkes 2022 m. spalio 23 d. (sekmadienį)
Pažink Visaginą. Žygis per Smalvas, atominį miestą Visaginą ir jo apylinkes 2022 m. spalio 23 d. (sekmadienį)

Šį kartą kviečiame į mūsų žygį, kuris kaip niekada bus pilnas kontrastų. Žygiuosime miško keliukais, palei pelkes, pamatysime daug įvairaus dydžio ežerų ir upelių. O viduryje šios nuostabios gamtos - miestas, kuriame pastatyti tik daugiaaukščiai namai – Visaginas. Visaginas yra jauniausias Lietuvos miestas, statytas tam, kad jo gyventojai aptarnautų atominę elektrinę. Tai nedidelis, tačiau tankiai apgyvendintas, labai keistai pastatytas, išsiskiriantis iš visų kitų šalies miestų. Nors Visaginui dar nėra ir 50 metų, jis jau patyrė labai daug pakilimų ir nuosmukių. Visaginas yra ir labiausiai mitais apipintas miestas Lietuvoje. Kai kas bijo jo bijo dėl neva didžiulės radiacijos, o kai kam atrodo, kad jame gyvena tik rusakalbiai. Vieni Visaginą vadina betoninėmis džiunglėmis, kitiems tai pats geriausias miestas gyvenimui ir kūrybai, verslui, turiningam laisvalaikiui.

Daugelis turistų teigia, kad tai pats žaliausias Lietuvos miestas, nors kai kuriems jis atrodo pats pilkiausias. Šiuo metu, išmontuojant atominę elektrinę, Visaginas ieško savo naujos tapatybės. Ar ateityje tai bus pramoninis miestas, ar jį ištiks niūrus garsiojo Didžiasalio likimas? Kalbama, kad jis gali virsti net turistiniu miestu... Tad kviečiame į naują žygį, ir apie Visagino ateitį bei jo nuostabaus grožio apylinkes nuspręsti kartu. Atvykusiems į šį miestą pirmą kartą pažadame, kad sugriausime nemažai stereotipų, kurie sklando apie šį miestą viešojoje erdvėje. DĖMESIO. Atominės elektrinės šio žygio metu nelankysime, nes ji nutolusi 8 km. nuo Visagino. Šį objektą bus galima aplankyti visiems norintiems po pėsčiųjų žygio. Trasos ilgis – apie 20 km. Didžiąją daugumą maršruto sudarys miško keliai ir keliukai. Mieste - šaligatviai, asfaltas. Laikas - 2022 m. spalio 23 d. (sekmadienis). Dalyvių susitikimas – 9.30 prie Zarasų rajono savivaldybės - Zarasų turizmo ir verslo informacijos centro (Sėlių a. 22, LT-32110 Zarasai). Į žygio vietą vyksime lengvaisiais automobiliais. Neturintiems transporto priemonės, informuokite anketoje. Sudarysime galimybę vykti kartu. Žygio pradžia - 10 val. Smalvų miestelio centre. Dalyvių skaičius ribotas, todėl būtina išankstinė registracija. Registracija internetu: https://forms.gle/EBUCixZ8nJcBJFXC8 Papildoma informacija prieš žygį bus suteikta užsiregistravusiems dalyviams. Žygio metu nueisime – apie 20  km. Žygio dalyvių lauks kitos staigmenos. Žygio pradžia: 10 val. Numatoma pabaiga – apie 17 val. Dalyvio mokestis – 14 Eur.

 

 

 

© 2014-2020 VisitZarasai. Visos teisės saugomos
sprendimas webmod: Svetainių kūrimas