PradžiaNaujienos Pažink pirmojo pasaulinio karo paveldą Zarasų krašte, rugsėjo 19 d.
Pažink pirmojo pasaulinio karo paveldą Zarasų krašte, rugsėjo 19 d.

Zarasų turizmo ir verslo informacijos centras, vykdydamas projektą ,,Pažink pirmojo pasaulinio karo paveldą Zarasų krašte“, kurį parėmė Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos, organizuoja pažintinę – edukacinę ekskursiją Pirmojo pasaulinio karo pėdsakais. Projekto tikslas - atskleisti ir aktualizuoti Pirmojo pasaulinio karo paveldą Zarasų krašte. Ekskursija organizuojama per Europos paveldo dienas.

 

Pažintinė ekskursija autobusu ir pėsčiomis kartu su karo istoriku Valdu Rakučiu ir Zarasų TVIC projektų vadovu, gidu Ramūnu Keršiu. Ekskursijos laikas – 2020 m. rugsėjo 19 d. Trukmė – 6/7 val. Pradžia – 9.00 val., nuo Zarasų turizmo ir verslo informacijos centro (Sėlių a. 22, Zarasai, nuo Zarasų rajono savivaldybės administracijos)
Apranga: Kariška :) . Tinka ir sportinė, tačiau reikia pasirūpinti neperšlampama avalyne ir tinkamais rūbais, nes įžengsime į miškingas vietoves. Patiems būtina pasirūpinti maistu ir gėrimais (jie neįtraukti į ekskursijos paslaugą).

 

Finansavimas: ekskursija nemokama, tačiau jei leis Covid 19 situacija, aplankysime Pirmojo pasaulinio karo muziejus, esančius šalia Zarasų – Latvijos teritorijoje – Mėdumėje, kurie yra mokami.

Kadangi maršrutas drieksis Lietuvos, Latvijos ir Baltarusijos pasienyje, ekskursijos dalyvių prašome turėti pasus arba asmens identifikavimo korteles

 

Svarbi informacija: dalyvių skaičius pažintinėje ekskursijoje yra ribotas. Registruojantis prašome įvertinti savo fizines galimybes, nes ne visur važiuosime, o teks įžengti ir keliauti per miškingas vietoves. Taip pat turėkite veido apsaugos kaukes. Jos yra būtinos. 

 

REGISTRAVIMO ANKETA

..............................................................................................................

 

Viešoji įstaiga Zarasų turizmo ir verslo informacijos centras kuria įvairius turistinius maršrutus ir sudaro galimybes pristatyti Zarasų krašto nekilnojamą kultūros paveldą visuomenei, turistams, ir asmenims, besidomintiems istorija ir krašto kultūros paveldu. Viena iš krašto paveldo pažinimo iniciatyvų – atskleisti Pirmojo pasaulinio karo fortifikacijos paveldą Zarasų krašte. 1914 metais Europoje įsiplieskusio Pirmojo pasaulinio karo veiksmai visą dabartinės Lietuvos teritoriją buvo apėmę jau 1915 metų rudenį. Fronto linija, nusistovėjusi rytinėje dabartinės Lietuvos dalyje, Zarasų krašte ėjo beveik palei dabartinę Lietuvos ir Latvijos sieną. Vokiečių karių pozicijos Zarasų krašte driekėsi nuo Turmanto, per Zarasų miestą iki pat Suvieko seniūnijos. Didžiulės pajėgos buvo mestos į maždaug dešimties kilometrų ruožą tarp Turmanto ir Tilžės - čia veikė dvi divizijos: 77 ir 88, jose kariavo virš 32 000 žmonių. Zarasų krašte randama įvairiausios paskirties statinių: bunkerių, blindažų, dotų, ugnies pozicijų, karo lauko ligoninių, artilerijos ir amunicijos sandėlių, aerodromų, karių treniravimo punktų ir valdymo štabų, tunelių. Zarasų mieste veikė 77 divizijos pastatytas teatras, kazino, dvi elektrą gaminančios jėgainės, plytų fabrikai, siauruko tinklas.  Sunkiau prieinamos įtvirtinimų dalys bus tikru maloniu iššūkiu besidomintiems karybos paveldu. Šia iniciatyva siekiama didinti karinio turizmo populiarumą Lietuvoje bei viešinti karo paveldo objektus.

 

Projektą įgyvendina: Zarasų turizmo ir verslo informacijos centras
Projektą finansavo: Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos
Europos paveldo dienos

 

 

© 2014-2020 VisitZarasai. Visos teisės saugomos
sprendimas webmod: Svetainių kūrimas