PradžiaNaujienos Nuotolinė konferencija „Turizmo prieinamumas žmonėms su negalia Lietuvoje“ lapkričio 16 d.
Nuotolinė konferencija „Turizmo prieinamumas žmonėms su negalia Lietuvoje“ lapkričio 16 d.
Lietuvoje kasmet atsiranda vis daugiau turizmo objektų prieinamų ir žmonėms su negalia.
Tačiau, Lietuvos turizmo srityje vis dar jaučiamas didelis neatitikimas tarp turizmo paslaugų paklausos ir pasiūlos individualių poreikių turintiems žmonėms, nes netenkina gana didelės žmonių grupės poreikių.
Turint omenyje, kad ne tik žmonės su negalia turi individualių poreikių keliauti, pažinti, dalyvauti visuomenės gyvenime, o prie jų galima priskirti pagyvenusius žmones, šeimas, turinčias mažus vaikus ir asmenis, turinčius laikinus sveikatos sutrikimus, darytina išvada, kad didelei visuomenės daliai aktualus tinkamas prieinamumas.
Visiems prieinamas turizmas užtikrina turistinių vietų, produktų ir paslaugų prieinamumą visiems žmonėms, nepriklausomai nuo jų fizinių apribojimų, negalios, amžiaus ar gebėjimo orientuotis aplinkoje ir apima viešas ir privačias turistines vietas.
Turizmas kaip sritis apima gana plačiai: nuo oro uosto ar jūrų kelto iki kaimo turizmo sodybos ar dviračių tako. Prieinami turi būti ne tik pastatai, infrastruktūra ar paslaugos. Žmonių poreikiams turi atitikti ir informacija: ji turėtų būti teikiama visiems suprantamais būdais ir atitikti realybę.
❗Suprantant situacijos aktualumą ir siekiant kartu paieškoti sprendimo galimybių ar pasidalinti jau sukauptomis patirtimis Lietuvos žmonių su negalia sąjunga rengia praktikos bendruomenės prieinamo turizmo srityje telkimo renginį „Turizmo prieinamumas žmonėms su negalia Lietuvoje“.
????Renginyje kviečiami dalyvauti įvairių su turizmo sektoriumi susietų sričių žmonės: turizmo politikos formuotojai, savivaldybių, regioninių plėtros tarybų atstovai, savivaldybių turizmo informacijos centrų specialistai, turizmo paslaugų teikėjai, mokymo įstaigų, rengiančių turizmo specialistus, atstovai, žmonių su negalia organizacijų atstovai.
Kartu paanalizuosime, ko vis dar pasigenda žmonės su negalia turizmo kontekste, susipažinsime su tarptautinėmis ir vietinėmis turizmo visiems patirtimis ir pasitarsime ko reikėtų, kad turizmo sektoriuje labiau įsigalėtų universalus dizainas ir turizmas taptų prieinamas visiems.
????Renginį palaiko ir remia Europos prieinamumo išteklių centras AccessibleEu bei Neįgaliųjų reikalų departamento prie SADM.
✅Renginys vyks nuotoliu, bus verčiamas į gestų kalbą. Taip pat bus išbandyta vis dar didelė naujovė Lietuvoje – antraštės/bėganti eilutė!
????Kviečiame registruotis paspaudus šią nuorodą: https://ec.europa.eu/.../2b6942eb-1537-b5ff-4984...
???? Prisiregistravusiems dieną iki renginio bus atsiųsta prisijungimo nuoroda.
✔Daugiau informacijos apie projektą „Europos prieinamumo išteklių centras „AccessibleEU“: www.AccessibleEUCentre.eu
Darbotvarkė:
11:00 – 11:15 Sveikinimo žodis.
Justina Jakštienė, Socialinės apsaugos ir darbo viceministrė.
Andrius Valickas, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Regioninės politikos grupės vyresnysis patarėjas.
Lina Gulbinė, Neįgaliųjų reikalų departamento prie SADM Programų stebėsenos ir kontrolės skyriaus vedėja
11:15 – 11:55 „Turizmas visiems: pasiūlymo galimybės ir kokybė“, Annagrazia Laura, organizacijos „Europos prieinamo turizmo tinklas“ (ENAT) prezidentė. Bus vertimas į lietuvių kalbą.
12:05 – 12:25 „Kaip atverti turizmo sektorių žmonėms su negalia Lietuvoje?“ Marius Gorochovskis, LR ekonomikos ir inovacijų ministerijos Ekonominės plėtros grupės (turizmo klausimai) vyriausiasis specialistas
12:35 – 13:05 „Visiems prieinamas turizmas. Reikalavimai ir rekomendacijos", Biruta Švagždienė, Prof., dr. Lietuvos sporto universitetas, sporto ir turizmo vadybos katedra.
13:15 – 13:30 Pertrauka
13:30 – 13:50 „Druskininkai be ribų?“, Jurgita Rudienė, Druskininkų savivaldybės Investicijų ir projektų valdymo skyriaus vedėjos pavaduotoja.
14:00 – 14:20 „Visiems prieinamas turizmas: svarbi tema turizmo studijose“, Greta Gruodė, Vilniaus kolegijos Verslo vadybos fakulteto Vadybos katedros vedėja.
14:30 – 15:10 Žmonių su negalia patirtys ir siūlymai.
Klausos negalios atstovas Vytautas Pivoras, Žmonių su negalia teisių stebėsenos komisijos pirmininkas, "Gestakalbiai klajūnai" narys.
Fizinė negalios atstovė Ginta Žemaitaitytė–Buinevičė, Lietuvos žmonių su negalia sąjungos projektų koordinatorė.
Regos negalios atstovė Audrė Grybauskaitė, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos projektų koordinatorė.
15:20 - 15:30 Renginio apibendrinimas.
????Kiekvieno pranešimo pabaigoje bus skiriama 10 min. klausimams / diskusijoms.
 
© 2014-2024 VisitZarasai. Visos teisės saugomos
sprendimas webmod: Svetainių kūrimas