PradžiaNaujienos Kviečiame registruotis į ekskursiją po Ukmergės dvarus, birželio 16 d.
Kviečiame registruotis į ekskursiją po Ukmergės dvarus, birželio 16 d.

Kviečiame aplankyti Ukmergės krašto dvarus birželio 16 dieną.


Pirma stotelė – Taujėnų dvaras. Tai – vienas iš gražiausių dvarų Lietuvoje, minimas jau nuo 16 a. Klasicizmo stiliaus rūmai pastatyti 1802 m., išlikę iki šių dienų. Dvaras iki 20 a. vidurio buvo kunigaikščių Radvilų rezidencija. Dabar dvaras – tai kultūrinių renginių, pramogų vieta.


Toliau lankysime A. Smetonos dvarą. Dvaras yra vaizdingoje vietoje, Lėno ežero pakrantėje. Dvaro istorija prasideda kartu su Prezidento A. Smetonos 60-mečiu. 1934 m., švenčiant Prezidento gimtadienį, buvo nutarta tėviškėje jam padovanoti ūkį. A. Smetona jį pavadino „Užugirio kiemu“. Dvaras primena pirmosios Lietuvos Respublikos atmosferą. Besidomintiems A. Smetonos gyvenimo istorija, bus įdomu apsilankyti čia įkurtame muziejuje.


Vienas įspūdingiausių šio maršruto sustojimų – Siesikų pilis. Ji kadaise priklausė kilmingai Siesickių giminei. Rūmai pastatyti 1492-1517 m. Tai – viena iš nedaugelio pilių-bastilijų pavyzdžių, išlikusių Lietuvoje. Šiuo metu dvaro rūmai restauruojami, atkuriama 16 a. struktūra. Pamatysime sutvarkytą rūmų parką, atstatytą ir pritaikytą lankymui dvaro bravorą.


Iš Siesikų pilies važiuojame link Vaitkuškio dvaro – paskutinis šios dienos maršrute – Jis pradėtas formuoti 16 a. ir turėjo daugybę šeimininkų. 1862 m. perstatytas į neogotikinį stilių. Jame buvo gausu italų, lenkų, paties šeimininko S.F. Kosakovskio paveikslų, meno galerija, 12 tūkst. tomų biblioteka.. Šiuo metu dvarą atsiėmė palikuonys iš Lenkijos.


Iš Zarasų išvykstame birželio 16 d. 8 val. nuo Zarasų rajono savivaldybės. Planuojame grįžti 21 val. Kelionės kaina asmeniui – 26 eurai. Į ją įskaičiuota kelionė autobusu, dviejų gidų paslaugos, ekskursijų kaina trijuose dvaruose ir pilyje.

 

Kelionės vadovė gidė Irena Baliulė.


Kviečiame registruotis elektroniniu paštu turizmas@zarasai.lt arba telefonu 8 68240988

© 2014-2015 VisitZarasai. Visos teisės saugomos
sprendimas webmod: Svetainių kūrimas