PradžiaNaujienos Kviečiame keliauti į Birštoną!
Kviečiame keliauti į Birštoną!

Birštonas – Punia – Alytus 

Birželio 26 d. Išvykstame 7 val. nuo savivaldybės

gidė Irena Baliulė

Kelionė link Birštono. Pirmiausia kopsime į aukščiausią Lietuvoje (42 m) apžvalgos bokštą, iš kur atsiveria Nemuno ir Birštono miesto panorama.

Atvykstame į Birštoną – kurortinį miestą Lietuvos pietuose, įsikūrusį vienoje iš Nemuno kilpų. Kurortą supa vanduo, suteikdamas jam ypatingos energijos. Būtinai apsilankysime prie mineralinio vandens garinimo bokšto – tai dviem puslankiais iš vyšnių šakelių sudėliotos sienos, kuriomis teka mineralinis vanduo. Tai – tikra atgaiva karštą vasaros dieną.

Pasivaikščiojimo taku prie Nemuno keliausime į svarbiausias kurorto vietas. Verta užkopti  Į Vytauto kalną (Birštono piliakalnį) ir pamatyti nuostabų Nemuno vingio vaizdą iš viršaus... 

 Būtinai paragausime mineralinio vandens skirtingose biuvetėse. Birštone yra “Eglės”, “Tulpės”, “Versmės” sanatorijų biuvetės ir prie Kurhauzo renovuotas “Birutės” šaltinis. 

Dar viena smagi pramoga Birštone – Kneipo takas. Kneipo takas yra skirtingų paviršių. Nusiausime batus ir eisime akmenimis, spygliais, žolyte, kankorėžiais, žvyru, smėliu, lentomis. Po to kojas atgaivinsime mineralinio vandens baseine, o rankas iki alkūnių merksime į mineralinio vandens fontaną – taip paragausime Kneipo kavos.

Tęsiame kelionę į Punią (18 km.). Punia įsikūrusi Nemuno ir Punelės santakoje. Istorikų teigimu, Punia – vienas iš 14 seniausių ankstyvųjų Lietuvos miestų. Punios piliakalnyje (Margio kalnas), manoma, įvyko Pilėnų tragedija. Piliakalnis šiuo metu tvarkomas ir lankytojams uždarytas. Apsilankysime Punios Panemunės Dzūko pirkioje, kur kepamos dzūkiškos bulvinės bandos ant kopūstų lapų ir dalijamasi padažų receptais. Edukacinė programa ir dzūkų bulvinių bandų su vištienos kepsniu, žolelių arbatos, sirupo, grikinės bandos degustacija ir “Į sveikatą” – keli nuoperskiukai* 

Keliaujame į Dzūkijos sostinę – Alytų, dar vadinamas Baltosios Rožės miestu. Apsidairysime miesto centre ir kopsime ant Baltosios Rožės tilto (2015 m.). Tai aukščiausias pėsčiųjų ir dviratininkų tiltas Lietuvoje (38,1 m.).

Grįždami į namus sustosime prie Balbieriškio esančioje Nemuno kilpų apžvalgos aikštelėje.

Kelionės kaina prieš mokamus objektus - 33 Eur.

Mokami objektai: 

*Punia, Panemunės dzūko pirkia, Edukacinė programa ir dzūkų kulinarinio paveldo: bulvinių bandų su vištienos kepsniu, žolelių arbatos, sirupo, grikinės bandos degustacija + “Į sveikatą” – keli nuoperskiukai – 16 Eur/žm; 

Pastaba: Vaikštant po Birštoną turėkite puodelį ar butelį mineraliniam vandeniui.

Registruotis galima telefonu 8 682 40988 arba užėjus į Zarasų turizmo ir verslo informacijos centrą. (Sėlių a. 22, Zarasai).

 
© 2014-2020 VisitZarasai. Visos teisės saugomos
sprendimas webmod: Svetainių kūrimas