PradžiaNaujienos Kviečiame į 15 km. žiemos žygį Daugpilyje sausio 21 d. (šeštadienį)
Kviečiame į 15 km. žiemos žygį Daugpilyje sausio 21 d. (šeštadienį)

DAUGPILIS – NE TIK TVIRTOVĖ IR ŠMAKOVKA. AR ŽINOTE, KAD LATGALOS APYLINKĖSE SLEPIASI NEATRASTI KULTŪROS PAVELDO LOBYNAI! IR KAIP ZARASŲ (LIETUVOS) ISTORIJA SUSIJUSI SU DAUGPILIU IR LATGALA? Šį kartą kviečiame turiningai praleisti laiką pas mūsų kaimynus braliukus – aplankysime antrą pagal dydį Latvijos miestą - Daugpilį. Norintys galės aplankyti ir Platerių palikimą menantį Sventės dvarą ir jo teritorijoje įkurtą II Pasaulinio karo technikos muziejų. Daugpilis yra labai senas miestas, tačiau būtent LDK kunigaikščio Stepono Batoro dėka jis yra ten, kur stovi dabar. Tai labai margatautis miestas, turintis savitą istoriją, perpintą nuolatinių karų, tautų migracijų, kovų dėl religijos įtakos. Šis edukacinis žygis bus Daugpilio miesto ribose. Jį pradėsime nuo Daugpilio tvirtovės, kuri yra viena unikaliausių išlikusių tvirtovių Europoje. Kauno miesto fortai nė iš tolo neprilygsta tam, kas vis dar išlikę ir po truputėli renovuojama ir atstatoma Daugpilio tvirtovėje. Pora valandų pralėks nepastebimai apžiūrinėjant įtvirtinimus, susipažįstant su tvirtovės istorija, ieškant sąsajų su Zarasais, 1831 m. ir 1863 m. sukilimais. Toliau žygį tesime miesto gatvėmis iki centrinės jo dalies. Čia aiškinsimės, koks gi miestas Lietuvoje turi panašią pėsčiųjų alėją, į ką panaši centrinė Šv. Petro bažnyčia, kodėl mieste tiek daug sentikių ir provoslavų cerkvių, koks yra didžiausias tarpukario statinys šiame mieste. Daug sužinosite ir apie vietinį pasididžiavimą – šmokovką. Tai vietinė samanė, kurią savo namuose gamintis yra legalu išsipirkus licenciją. Visi norintys galės įsigyti šio vietinio paveldo produkto.

Nuklysime ir toliau nuo centro – iki taip vadinamos bažnyčių kalvos. Tai unikali vieta, kur šalia susitelkė katalikų, liuteronų, pravoslavų ir sentikių šventyklos. Šventyklų vidaus nelankysime (kai kur tai yra draudžiama turistams), tačiau jas apeisime ir sužinosime, kaip atsirado šios konfesijos Daugpilyje. Toliau miesto gatvėmis ir tramvajaus linijomis judėsime iki Daugpilio tvirtovės, nepamiršime pasigrožėti ir patvinusia Dauguvos upe. Čia įsitikinsite, kodėl prieš gerą šimtmetį buvo pastatyti apsauginiai pylimai, saugantys miestą nuo potvynių. Šis žygis per Daugpilį neabejotinai jus paskatins dar kartą sugrįžti į šį miestą jau savarankiškai, aplankyti muziejus, neskubant praleisti laiką miesto parkuose, labiau įvertinti antro pagal dydį Latvijos miesto privalumus. SUŽINOK KUO UNIKALUS DAUGPILO MIESTAS IR SVARBUS MŪSŲ KRAŠTUI! Po žygio lankysimės Sventės dvaro karo muziejuje, kuriame sukaupta II Pasaulinio karo technika: tankai, šarvuotos mašinos, artilerijos pabūklai ir t.t.

Laikas - 2023 m. sausio 21 d. (šeštadienis) - 10 val. nuo Daugpilio tvirtovės. Dalyvių susitikimas – prie Zarasų rajono savivaldybės - Zarasų turizmo ir verslo informacijos centro (Sėlių a. 22, LT-32110 Zarasai). Į žygio vietą vyksime lengvaisiais automobiliais. Neturintiems transporto priemonės, informuokite anketoje. Sudarysime galimybę vykti kartu. Nuo Zarasų rajono savivaldybės pajudėsime link Daugpilio į žygio vietą - 9.30. Dalyvių skaičius ribotas, todėl būtina išaankstinė registracija.

Registracija internetu: Spauskite čia

Papildoma informacija prieš žygį bus suteikta užsiregistravusiems dalyviams. Žygio metu nueisime – apie 15 km. Eisime Daugpilio miesto gatvėmis, lankysimės miesto tvirtovėje.

Žygio dalyvių lauks kitos staigmenos.

Žygį ves sertifikuoti Latvijoje (Daugpilio mieste ir Aukšdaugavės savivaldybėje) gidai - Evaldas Dumbravas ir Ramūnas Keršys.

Žygio pradžia nuo Daugpilio tvirtovės - 10.00 val. Numatoma pabaiga – apie 17 val. Dalyvio mokestis – 12 Eur.

 

© 2014-2024 VisitZarasai. Visos teisės saugomos
sprendimas webmod: Svetainių kūrimas