PradžiaNaujienos Kviečiame aplankyti Latgalą.Daugpilis-Kraslava-Agluona-Preili. Balandžio 9 d.
Kviečiame aplankyti Latgalą.Daugpilis-Kraslava-Agluona-Preili. Balandžio 9 d.

KELIONĖ Į LATVIJOS LATGALOS KRAŠTĄ. (Balandžio 9 d.)

 

8 val. išvykstame iš Zarasų (nuo Savivaldybės) ir važiuojame į Latgalos sostinę, antrą pagal dydį Latvijos miestą Daugpilį. Iki 15 amžiaus šiame krašte buvo viena iš 8 Livonijos ordino valdytojų rezidencijų. O Daugpilio tvirtovė – vienintelis toks išlikęs XIX a statinys, juosiantis 150 ha teritoriją. Šiandien buvusiame Arsenalo pastate įsikūręs garsaus modernisto Marko Rotko, kilusio iš Daugpilio,  muziejus ir Dailės galerija. Apžvalginė ekskursija po Daugpilio tvirtovę ir miestą. Aplankome Daugpilio istorinį centrą, Šventyklų kalvą, ant kurios įsikūrę katalikų, liuteronų, pravoslavų ir sentikių maldos namai.

 

Iš Daugpilio važiuojame į Kraslavą. Miestelį, įsikūrusi ant Latgalos aukštumų, Dauguvos upės vingiuose. Čia ant kalvos švyti XVIII a. rūmai, pastatyti Jano Liudviko Pliaterio. Mūsų laukia ekskursija ir porcelianinių lėlių muziejus 14 val- Amatų centre latgališkų valgių degustacija*.

Paskui iš 32 m medinio apžvalgos bokšto pasidairysime į miestą ir Dauguvos vingius.

Iš Kraslavos keliaujame į Agluoną. Etnografinis Agluonos kraštas – Lietuvos karaliaus Mindaugo uošvija. Iš Agluonos buvo kilusi karaliaus žmona karalienė Morta. Manoma, kad šiame krašte 1263 m. rudenį Mindaugą ir jo sūnus Ruklį bei Rupeikį nužudė Treniotos vadovaujami suokalbininkai. Mindaugo kapo paslaptis tebejaudina praeities tyrėjus.

Aplankome skulptoriaus V.Gylikio 2015 m. sukurtą paminklą Karaliui Mindaugui ir Karalienei Mortai, ir Aguonos baziliką. Tai aukšta vėlyvojo baroko stiliaus bažnyčia. Bazilika garsėja 16 a. šventu paveikslu –Agluonos stebukladare Dievo Motina, kuriai savo prašymus ir padėkas palieka ir čia apsilankę turistai. Baziliką susilaukė jau dviejų Popiežių vizito. Prie Bazilikos trykšta Šv. Antano šaltinis. Nusiprausę jo vandeniu pasijusite sveikesni ir jaunesni.

Prieš palikdami Agluoną dar aplankome Karaliaus Kristaus kalną ir šalia esantį parką su daugiau kaip 50 skulptūrų ir 120 ąžuolų, 130 vaismedžių.

Keliaujame į Preili, kur įkurtas autorinių lėlių muziejus. Čia galima ne tik pasigrožėti  dailininkės Jelenos Michailovos sukurtomis lėlėmis, bet ir persirengti senoviniais rūbais*,  nusifotografuoti. Preili miestelis garsėja ir savo sūriais, kurių galima nusipirkti firminėje parduotuvėje.

Apie 19 val. sukame į namus.

Pastaba. Objektų eiliškumas gali keistis. Keliaujant į Latviją reikia turėti  asmens dokumentą. Nesusirinkus 21 žmogaus grupei kelionė neįvyktų.

Kelionės kaina asmeniui  - 30 eurų.

Į ją įskaičiuota kelionės kaina autobusu, kelionės vadovės-gidės paslaugos, dviejų gidų paslaugos, įėjimas į porcelianinių lėlių muziejų ir Preili lėlių muziejų, Agluonos baziliką.  

*Mokami objektai pagal asmeninį apsisprendimą:

 

Persirengimas senoviniais rūbais Preili lėlių muziejuje  - 5 eurai/žm.,  latgališkų valgių degiustacija 6 eurų/žm.

Registruotis kviečiame Zarasų turizmo ir verslo informacijos centre Sėlių a. 22, susimokant grynais, arba pavedimu į sąskaitą AB Swedbank LT057300010002614116, mokėjimo paskirtyje nurodant Į LATGALĄ ir savo telefono numerį.

Kviečiame registruotis, vietų skaičius ribotas.

Kelionės vadovė – gidė Irena Baliulė

 

Nuo 2022 m. balandžio 1 d. vykstant iš Lietuvos į Latviją nebelieka apribojimų.

© 2014-2023 VisitZarasai. Visos teisės saugomos
sprendimas webmod: Svetainių kūrimas