PradžiaNaujienos Kuo nudžiugins Zarasai lankytojus šią vasarą?
Kuo nudžiugins Zarasai lankytojus šią vasarą?

Zarasai vasarą pasitinka miesto senamiestyje naujai įsikūrusiu prekybos ir paslaugų pasažu. Jame įsikūrė keletas išskirtinių galerijų ir Zarasų turizmo ir verslo informacijos centras. 

 

Šarūno ir Nomedos Saukų galerija

Praėjusiais metais atidaryta Šarūno ir Nomedos Saukų galerija šiemet pasipildė dar viena ekspozicija.  Vasaros sezono laikotarpiui atidaryta nauja ekspozicijos salė, kurioje Šarūnas Sauka pristato naujausią savo paveikslą „Europos saugumo architektūra“ ir šią temą atliepiančių darbų kolekciją. Šarūnas Sauka pristatė naujausią savo paveikslą „Europos saugumo architektūra“ ir šią temą atliepiančių darbų kolekciją. „Esu katastrofinis pesimistas ir tapau tai, ką matau. Džiaugčiausi, jeigu tai būtų neteisybė“, – sakė vienas garsiausių Lietuvos tapytojų Šarūnas Sauka. Pasak menotyrininkės, parodų kuratorės Monikos Saukaitės, „Saukos paveikslai visada buvo daugiaprasmiai, juose visada greta meno istorijos interpretacijų ir asmeninių prisiminimų, šiurpių vizijų ir anekdotiškų situacijų buvo reakcijų į politinius įvykius, kritikos ar pašaipos tų dienų realijoms. Šį sykį menininkas kviečia pasitelkti geopolitinę prizmę parodai skaityti arba galbūt atvirkščiai – pasinaudoti paveikslais, galvojant apie sudėtingas istorines situacijas, kuriose esame ir buvome priversti gyventi. Kaip ir tikrovėje, paveiksluose išorinę įtampą gali pertraukti ar sustiprinti gyvenimiški kuriozai, santykiai su artimaisiais, perskaityta knyga ar beprotiškas vakarėlis“.

 

Meno galerija „Rožės ir lelijos”

Išskirtinė erdvė pasaže yra Rožės ir lelijos galerija. Ši vieta garsėja savo meninėmis kompozicijomis ir rankų darbo dekoratyviniais dirbiniais. Čia lankytojai gali ne tik pasigrožėti nuostabiais kūriniais, bet ir įsigyti originalių meno kūrinių bei interjero detalių. Galerijos lankytojai gali dalyvauti įvairiuose edukaciniuose renginiuose, bei kūrybinėse dirbtuvėse. Be to, galerija organizuoja parodas, menininkų susitikimus ir paskaitas, kurios suteikia galimybę giliau susipažinti su meno pasauliu ir plėsti savo akiratį. Ši erdvė yra puiki vieta tiek meno entuziastams, tiek profesionalams, norintiems įgyti naujų žinių ir įkvėpimo. Galerijos savininkai deda dideles pastangas, kad kiekvienas lankytojas jaustųsi ypatingas ir galėtų rasti kažką nepakartojamo. Sezono naujiena  galerijoje „Rožės ir lelijos”- vietos verslininkės nuostabūs Loretos Abramavičienės pagaminti „Skonus” ledai. Čia galima rasti įvairių, netikėtų skonių ledų. Labiausiai skanautojai giria duonos ir giros, šaltalankių, medaus ir čiobrelių skonius. Lankytojai vaišinami ir kava bei kūrybiniais patyrimais.

 

Prasmių galerija

Prasmių galerija – naujai atsidariusi kultūrinė erdvė Zarasuose. Galerijoje eksponuojami menininkų darbai, skatinantys mąstyti bei reflektuoti gamtojautą per kūrybiškumą ir kūrybiškumą per gamtojautą. Pristatomi autoriai, einantys kūrybos keliais, turinčiais širdį. Ši fasilituojama meno erdvė kviečia dialogui apie meną, poezijos skaitymams, meno ekspedicijoms ir kitoms patirtims, padedančioms aktualizuoti kultūrinę dimensiją bei kūrybinę saviugdą.  Galerijos erdvę meno kontempliacijai saugo kūrybiškumo fasilitatorė Gerda Šeirė.

 

Ezaras galerija

Ezaras galerija yra dar viena erdvė, kurioje susitinka menas ir gamta. Šioje galerijoje eksponuojami darbai, įkvėpti Zarasų kraštovaizdžio ir ežerų grožio. Menininkai čia perteikia savo meilę gamtai ir siekia įkvėpti lankytojus vertinti ir saugoti aplinką. Galerijoje dažnai vyksta plenerai ir kūrybinės dirbtuvės, kurios leidžia lankytojams patirti meną iš arti ir netgi patiems pabandyti kurti.

 

 

Zarasų turizmo ir verslo informacijos centras

Vienas iš didžiausių turistų traukos objektų yra Zarasų turizmo ir verslo informacijos centras,  neseniai persikėlė į naujas patalpas pasaže. Čia lankytojai gali gauti informaciją apie Zarasų  gamtos ir kultūros objektus, turistinius maršrutus, renginius, maitinimo ir pramogų vietas bei vietinius verslus. Čia galima išsinuomoti dviračius, teikiamos biuro paslaugos, rengiamos ekskursijos pavieniams asmenims ir grupėms. Vasaros sezono metu dirbama ir savaitgaliais.

 

Šeimos burgerinė KRUM KRUM FOOD

Kokybiška, brandinta Angus galvijų mėsa iš šeimos ūkio galima pasilepinti šeimos burgerinėje KRUM KRUM FOOD, kurioje galima rasti paskanauti ne tik tradicinių burgerių, bet ir originalių, netikėtų skonių derinių. KRUM KRUM savininkai siekia, kad kiekvienas lankytojas jaustųsi kaip namuose, todėl ypatingą dėmesį skiria ne tik maisto kokybei, bet ir klientų aptarnavimui. Zarasuose veikiantis prekių ir paslaugų pasažas yra puikus traukos objektas tiek  miesto svečiams, tiek gyventojams.

 

Fontanas

Zaraso ežero saloje esantis fontanas, kuris džiugino vietos gyventojus ir turistus nuo 2011 metų, 2019 metais netikėtai sugedo ir nebuvo remontuojamas, todėl salos puošmena liko neveikianti. Džiugu, kad šiais metais nusprendėme skirti lėšų fontano remontui ir atgaivinti šį populiarų traukos objektą. Atlikus remonto darbus, Zaraso ežero salos fontanas vėl džiugina lankytojus ne tik dieną, bet ir naktį – sutemus fontanas nušviečiamas įvairiomis spalvomis. Tikimasi, kad atnaujintas fontanas tarnaus ilgai ir vėl taps dar vienu Zarasų rajono traukos centru.

 

 

Elektrinis katamaranas

Zaraso ežero pakrantėje bus teikiama nauja paslauga – pasiplaukiojimas elektriniu katamaranu! Šią naują paslaugą teiks zarasiškiai verslininkai. Zarasų rajono savivaldybė džiaugiasi galėjusi padėti pasinaudoti esama Zaraso ežero Didžiosios salos prieigų infrastruktūra – sutvarkytas jau ten buvęs lieptas ir įvesta elektra katamarano pakrovimui. Ekologiškas vandens transportas neteršia ežerų vandenų kenksmingomis išmetamosiomis dujomis ir tepalais, taip saugodamas Zarasų rajono ežerų ekosistemą.

 

Radijo aparatų kolekcija Zarasų krašto muziejuje 

Zarasų krašto muziejuje įsikūrė senovinių radijo aparatų kolekcija, kurią įdomiai ir charizmatiškai pristato kolekcioneirius Dalius Bučenka, anksčiau ją eksponavęs Tiltiškių malūne – radijų muziejuje. Kolekcijos dalį užima senoviški radijo aparatai nuo seniausios detektorinės radijos, vienos pirmųjų garso laikmenų gramofoninės plokštelės iki Kaune gamintų KARADI latviškų VEF ir kitokių pasaulyje garsių radijo gamintojų šedevrų…

Apie renginius daugiau informacijos galite rasti renginių kalendoriuje https://www.visitzarasai.lt/lt

 

ir renginių viešinimo platformoje internete – https://renginiaizarasuose.lt/

 

Daugiau informacijos apie Zarasų kraštą rasite: https://www.visitzarasai.lt/lt 

 

 

VšĮ Zarasų turizmo ir verslo informacijos centro informacija

 

© 2014-2024 VisitZarasai. Visos teisės saugomos
sprendimas webmod: Svetainių kūrimas