PradžiaNaujienos Įelektrintas maršrutas po Lietuvą. Energizuojančios patirtys
Įelektrintas maršrutas po Lietuvą. Energizuojančios patirtys

Kviečiame keliauti Įelektrintu maršrutu po Lietuva. Smagu, kad šiame maršrute yra net trys Zarasų rajono objektai:

Į vandens malūnų laikus galima nusikelti ir apsilankius Tiltiškių vandens malūne (Zarasų r.) ant Šventosios upės kranto. Būtent čia įsižiebė pirmoji Zarasų krašto elektros lemputė. Beveik prieš šimtą metų šioje vietoje veikė elektrinė, gaminusi ir tiekusi elektros energiją Tiltiškių kaimui bei Salako miesteliui. 1982 m. atrestauruotame malūne buvo įrengtas pirmasis ir vienintelis Lietuvoje visuomeninis Energetikos muziejus. Dabar čia telikusi ekspozicija muziejaus istorijai atminti. Taip pat akmeniniame malūne išlikusios autentiškos girnos, įrengta senoviškų radijo aparatų kolekcija, vyksta vietos patiekalų degustacijos.

APLANKYK: Tiltiškių vandens malūnas (Tiltiškių k., Zarasų r.)

Daugiau informacijos

 

1961 m. pastatyta Antalieptės hidroelektrinė (Zarasų r.) yra vienintelė kalnų tipo elektrinė Lietuvoje. Vanduo joje ant turbinų ratų krinta net iš 35 m aukščio. Apsilankymas elektrinėje negalimas, tačiau ne mažiau įdomus yra ir pasivaikščiojimas Šventosios aukštupio pažintine trasa. 10 km ilgio take – ne tik nuostabūs vaizdai, bet ir „ežerų kapinės“, t.y. rieduliai su iškaltais pavadinimais 26 ežerų, kuriuos kadaise prarijo užtvenkta Šventosios upė. Jos užlietas 800 ha plotas, virtęs Antalieptės mariomis, dabar yra antras pagal dydį tvenkinys Lietuvoje.

APLANKYK: Šventosios aukštupio pažintinė trasa (Daneikių k., Zarasų r.)

Daugiau informacijos

 

Įdomioji energetika. Iliustruota energetikos raida nuo akmens amžiaus iki moderniųjų laikų – Antalieptės bendruomenės ir Vilniaus universiteto Jaunųjų energetikų klubo įkurtame Energetikos muziejuje (Zarasų r.). Muziejaus ekspozicijoje daug dėmesio skirta vietiniam objektui Antalieptės hidroelektrinei ir jos istorijai. Taip pat galima apžiūrėti jaunimo sukurtus interaktyvius eksponatus, skirtus su energetika susijusiems procesams, įrenginius.

APLANKYK: Antalieptės energetikos muziejus (M. Reinio g. 6, Antalieptė, Zarasų r.)

Daugiau informacijos

 

Žemėlapio ir informacijos nuoroda:Spauskite čia

 

Lithuania Travel informacija

 

© 2014-2023 VisitZarasai. Visos teisės saugomos
sprendimas webmod: Svetainių kūrimas