PradžiaNaujienos Ekskursija po Švenčionių kraštą, birželio 19 d.
Ekskursija po Švenčionių kraštą, birželio 19 d.

PO ŠVENČIONIŲ KRAŠTĄ (Birželio 19 d.)

Išvykstame 8 val. nuo Zarasų turizmo ir verslo informacijos centro, Sėlių a. 22, Zarasuose. Ekskursiją lydi gidė Irena Baliulė.

Jau XIII a. metraščiuose minima istorinė aukštaičių genties žemė NALŠIA, kuri kartu su kitomis aukštaičių genties žemėmis sudarė Lietuvos kunigaikštystę ir buvo dabartinės Lietuvos pradžia. Tai – ežerų ir miškų kraštas. Krašto centras – Švenčionys. Pavadinimas siejamas su buvusia šventviete.

Keliaudami iš Zarasų pirmiausia sustojame Jukiškėje, medžio drožėjo Juozapo Jakšto sukurtame  medinių skulptūrų parke „Ąžuolų kalbėjimas Lietuvai“ Apie skulptūras ir savo gyvenimą papasakos pats autorius.

Toliau važiuojame į Švenčionis. Ekskursiją pradedame Cirkliškyje – seniausioje Švenčionių krašto gyvenvietėje, priklausiusioje LDK kunigaikščiui Vytautui. Ekskursijos metu aplankysite Cirkliškio dvaro rūmus ir didingą Cirkliškio piliakalnį, dar vadinamą Perkūnkalniu, kadaise turėjusiu ypatingą paskirtį. Susipažinsime su Švenčionių centru, Vytauto laikus menančia Visų Šventųjų bažnyčia, parapijiečių lėšomis pastatyta  Švč. Trejybės cerkve.

Kelionę tęsiame link  Šventos kaimo. Čia yra Sirvėtos regioninio parko lankytojų centras, o vidaus ekspozicijos tęsinys– mitologinis takas. Jame rasime 17 akmeninių skulptūrų, kuriose žinomi Lietuvos skulptoriai įkūnijo senąsias baltų dievybes bei mitines būtybes. Šalia tako išvysite dėmesį traukiančią Liepų pavėsinę.

Keliaujame toliau. Pasivaikščiosime Sirvėtos regionio parku pažintiniu taku iki Kačeniškės piliakalnio, pasigrožėsime Mergežeriu.  

Per Ceikinius, kur gimė garsus mūsų operos dainininkas Kipras Petrauskas, važiuojame į Mielagėnus. Pamatysime Šv. Jono Krikštytojo klasicizmo stiliaus bažnyčią, pastatytą 1790 m. Bažnyčią puošia dailininko Vinco Smakausko (1797-1876 m.) paveikslai ir skulptūros. Mielagėnų bažnyčios architektūra lyginama su Vilniaus arkikatedros.

Iš Mielagėnų atvykstame į Paliesiaus kaimą. Kaimas įsikūrė apie 1557 metus, ant trakto Vilnius –Švenčionys - Breslauja. Paliesiaus dvaras – klasicizmo stiliaus. Dvaro ansamblis, suformuotas XVII - XIX a. Šiuo metu tai kultūros ir poilsio centras, kurio unikalioje salėje vyksta klasikinės muzikos koncertai.

Viešnagės dvare metu – ekskursija po dvarą ir pietūs dvaro restorane*

Dvaro kepyklėlėje kepama duona ir išskirtinės cinamono tešlos bandelės. Tai puikios lauktuvės iš dvaro.

Apie 17 val. pro etnografinį Mėčionių kaimą vykstame namo. Į Zarasus planuojame sugrįžti 19 val.

Kelionės kaina – 25 eurai, į ją įskaičiuota: transporto išlaidos ir gidės paslaugos, aukos Jukiškėje ir Cirkliškyje. Į kainą neįskaičiuoti pietūs Paliesiaus dvare,  16 eurų.

 

Registruotis kviečiame Zarasų turizmo ir verslo informacijos centre Sėlių a. 22, susimokant grynais, arba pavedimu į sąskaitą AB Swedbank LT057300010002614116, mokėjimo paskirtyje nurodant „Į ekskursiją, Švenčionys“ ir savo telefono numerį. (Atsisakius kelionės pinigai už bilietus grąžinami ne vėliau, kaip iki birželio 17 d.  17 val.)

Informacija teikiama telefonu 8 682 40988.

 

© 2014-2024 VisitZarasai. Visos teisės saugomos
sprendimas webmod: Svetainių kūrimas