PradžiaNaujienos Ekskursija Kraslavoje ir Indros laimės muziejuje. Latgalijos kulinarinio paveldo degustacija. Balandžio 6 diena (šeštadienį).
Ekskursija Kraslavoje ir Indros laimės muziejuje. Latgalijos kulinarinio paveldo degustacija. Balandžio 6 diena (šeštadienį).

VšĮ Zarasų turizmo ir verslo informacijos centras 2024 m. balandžio 6 d. kviečia keliauti po nuostabų Kraslavos kraštą, Indros laimės muziejų ir paskanauti Latgalijos kulinarinio paveldo. Pakeliui aplankysime Daugpilio pilį, kuri laikoma Daugpilio miesto pradžia.

Lietuvių istoriografijoje šį vietovė minima ir kaip Krėslaukis. Tai miestas pietryčių Latvijoje, 35 km į rytus nuo Daugpilio, išsidėstęs abipus Dauguvos upės. Didžioji miesto dalis išsidėsčiusi kairiajame Daugavos krante, o mažesnioji - Priedaine - dešiniajame krante.

Kraslavos ir jo apylinkų vaizdai užburia, čia pinasi kalvos, lygumos, Dauguvos upės kilpos. Tai unikali galimybė pažinti gamtos įvairovę – mėgautis spalvingais gamtovaizdžiais, pasivaikščioti po paslaptingas raguvas, susipažinti su gamtos ir kultūros paveldo paminklais.

Ekskursijos maršrutas drieksis per dalį gamtos parko „Daugavas loki“, 2004 metais pripažintas NATURA 2000 teritorija, o 2011 metais įtrauktas į UNESCO Pasaulinio paveldo Latvijos nacionalinį sąrašą. Dauguvos kilpos, prasidedančios nuo Kraslavos ir besidriekiančios iki Naujenės, laikomos seniausiais slėnio dariniais Latvijoje. Ekskursijos metu matysime nuo Dauguvos upės krantų atsiveriančius neaprėpiamus gamtos peizažus. Upė nuo seno buvo šios teritorijos vystymosi skatintoja – ja ėjo senoviniai prekybos keliai, jos pakrantėse buvo statomos pilys, kūrėsi gyvenvietės. Sena, bet amžinai jauna Dauguva bėgant laikui ramiai sau tekėdama atliko titanišką darbą, suformuodama unikalų Kraslavos apylinkių veidą, kuris kiekvienam paliks nepamirštamus įspūdžius. Keliaudami aplankysime daug kultūros paveldo objektų: grafų Platerių kurtą istorinę miesto dalį, šventyklas, Platerių dvaro kompleksą, kurį supa parkas ir grotos.... ir daug kitų įdomybių.

Viena iš jų – Laimės muziejus. Interaktyvi ekspozicija kviečia visus ką nors veikti, pajausti ir susimąstyti, žvelgti į ateitį, o ne praeitį. Muziejus nesiekia atsakyti į klausimą „Kas yra laimė?“, jis tiesiog skatina teigiamas emocijas, kviečia atsiduoti įspūdžiams, kurti ir ieškoti savo atsakymo į šį klausimą. 

Ekskursijos metu degustuosime Latgalijos kulinarinį paveldą, lankysimės Laimės muziejuje, vaikščiosime po Kraslavos senamiestį ir Platerių dvarą, turėsime galimybę pakilti 35 m. bokštą, grožėtis atsiveriančiais Dauguvos upės vaizdais.

Eksursijos kaina – 29 Eur dalyviui, į kurią įskaičiuotos visos ekskursijos išlaidos.

Dvi vietos ekskursijos dalyviams susirinkti:

Į kelionės vietą išvyksime autobusu – 2024 m. balandžio 6 d. 10 val. nuo Visagino savivaldybės administracijos ( Parko g. 14, 31140 Visaginas) arba nuo Zarasų rajono savivaldybės administracijos (Sėlių a. 22, Zarasai) – 10.30. Ekskursija truks iki 18.00 val.

Dalyvių skaičius ribotas.

Kviečiame registruotis:Spauskite čia

 

 

 

© 2014-2023 VisitZarasai. Visos teisės saugomos
sprendimas webmod: Svetainių kūrimas