PradžiaNaujienos Birželio 30 d., 20 val. atlaidai Švč. Mergelės Marijos garbei
Birželio 30 d., 20 val. atlaidai Švč. Mergelės Marijos garbei
Zarasų r. sav. Imbrado seniūnijoje yra vieta traukianti tūkstančius lankytojų - ir tai ne tik Stelmužės ąžuolas. Tai Kvintiškių Švč. Mergelės Marijos Apsireiškimo vieta prie Ilgio ežero – piligrimystės centras Zarasų rajone
Zarasų rajone esanti Kvintiškių Švč. Mergelės Marijos Apsireiškimo vieta prie Ilgio ežero pritraukia tūkstančius piligrimų iš Lietuvos ir užsienio. Ši šventa vieta, kurios istorija prasidėjo prieš daugiau nei penkis dešimtmečius, stebina ne tik savo dvasine svarba, bet ir nepaprastais pasakojimais.
1967 m. birželio 30 dieną du jaunuoliai pastebėjo šviesą ant Ilgio ežero, o ant sutrūnijusio polio išvydo nepaprasto grožio jauną mergaitę balta suknele su pelerina. Išsigandę paaugliai pabėgo, tačiau grįžę namo Albina papasakojo apie įvykį savo mamai. Po kurio laiko mergina susapnavo tą pačią jauną moterį, kuri paklausė, kodėl niekam nepasakoja apie matytą vaizdą. Apie šį regėjimą sužinojęs Imbrado parapijos klebonas kunigas Jonas Jatulis pritarė, kad tai buvo Mergelė Marija. Žinia greitai pasklido po apylinkes, ir prie ežero ėmė plūsti žmonės, tikėdami, kad ši vieta yra šventa. Čia jie meldėsi, dėjo gėles, statė kryžius.
Sovietinės valdžios laikais, kai buvo varžomos religinės laisvės, milicija neleido žmonėms lankytis šioje vietoje. Statomi kryžiai buvo griovami, žmonės sulaikomi ir išvedami tolyn. Tik po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo žmonės vėl galėjo laisvai lankyti šią vietą. Siekiant įamžinti šio piligriminio centro svarbą, buvo pastatyta koplyčia. 2014 m. vasarą vyskupas emeritas Jonas Kauneckas pašventino Kvintiškių Švč. Mergelės Marijos Apsireiškimo koplyčią, kuri savo forma primena popiežiaus mitrą.
Kvintiškių vieta dažnai lyginama su garsiuoju Kryžių kalnu, nes čia taip pat gausu įvairių formų kryžių. Juos stato pažymėti svarbius šeimos įvykius, pavyzdžiui, santuokos, vaikų gimimo. Kasmet jų daugėja. Žmonės prašo Mergelės Marijos malonės, dėkoja už suteiktas. Teigiama, kad Ilgio ežero vanduo turi gydomųjų savybių, todėl žmonės dažnai parsiveža šio vandens namo. Tikima, kad ne tik čia vanduo stebuklingas, bet ir šaltinio akmenukai: vanduo gydo kūną, o akmenukai saugo nuo blogio.
Kiekvienais metais birželio 30 dieną 20 val. apsireiškimo vietoje prie Ilgio ežero vyksta šventė Švč. Mergelės Marijos garbei. Čia suplūsta žmonės švęsti Mergelės Marijos apsireiškimo. Mišias aukoja 6–12 kunigų.
Kvintiškių vieta yra unikali dėl savo nuostabios gamtos. Ežeras ir jo apylinkės siūlo ramią ir gražią aplinką, kurioje galima pasinerti į dvasines praktikas, medituoti ir tiesiog pabūti su gamta. Tai puiki vieta ne tik tikintiesiems, bet ir tiems, kurie ieško ramybės ir harmonijos savo gyvenime.
Piligrimai dažnai pasakoja apie ypatingus išgyvenimus ir jausmus, patirtus šioje vietoje. Daugelis teigia, kad apsilankymas Kvintiškių Švč. Mergelės Marijos Apsireiškimo vietoje padeda jiems surasti vidinę ramybę ir atgauti dvasinę pusiausvyrą. Tai vieta, kurioje tikėjimas, istorija ir gamtos grožis susilieja į vieną, kuriant ypatingą ir nepamirštamą patirtį kiekvienam lankytojui.
© 2014-2024 VisitZarasai. Visos teisės saugomos
sprendimas webmod: Svetainių kūrimas