PradžiaNaujienos „Berlynas“ Turmante
„Berlynas“ Turmante

 VšĮ  Zarasų turizmo ir verslo informacijos centras,  bendradarbiaudamas su Zarasų krašto muziejumi, Turmanto seniūnija bei krašto istorijos ir kultūros paveldo tyrinėtojais, šiuo metu tiria kelių turistinių maršrutų sudarymo galimybes Pirmojo pasaulinio karo paveldui pažinti.

 

Pirmasis maršrutas būtų skirtas didesnėms turistų ir istorijos mėgėjų grupėmslabiau prieinamose vietovėse. Kitas, pėsčiųjų žygio maršrutas  sunkiau prieinamose vietose, būtų skirtas žygeiviams ir karo paveldą tyrinėjantiems asmenims. 

 

Mažai kas žino, kad Pirmojo pasaulinio karo metu Turmanto seniūnijoje buvo vokiečių kariuomenės įtvirtinta vietovė, kurią vietiniai iki šiol vadina ,,Berlynu“. Toje vietovėje gausu karinio paveldo infrastruktūros liekanų, kurios atskleidžia ne tik to meto karo mastą ir žiaurumą, bet tuo metu naudotas karines inovacijas ir taktiką. Dar ir dabar gyventojų kiemuose galima pamatyti rūsių, kurie buvo pastatyti išardžius bunkerius jungiančius tunelius ar netgi gyvenamųjų namų, stovinčių ant bunkerių.

 

VšĮ Turizmo ir verslo informacijos centras planuoja parengtus maršrutus pristatyti kitų metų pradžioje. Turinčius įdomių faktų ar vaizdinės informacijos apie tą laikotarpį, prašome kreiptis į VšĮ Zarasų turizmo ir verslo informacijos centrą (tel. 8 620 23114 arba el. paštu info@visitzarasai.lt). Galbūt Jūsų turima informacija padėtų susidaryti pilnesnį vaizdą apie tą laikotarpį ir suteiktų patrauklumo naujiems turistiniams maršrutams. 

 
 
VšĮ Zarasų turizmo ir verslo informacijos centro informacija.
Foto Deimantės Andriuškevičiūtės. 
 
© 2014-2015 VisitZarasai. Visos teisės saugomos
sprendimas webmod: Svetainių kūrimas