Bukontai – sena bajorų giminė, Žemaitijoje valdžiusi Bukančių, Radvilaičių ir Danilaičių dvarus. XIX a. viduryje šios giminės atstovai persikėlė į tuometiniame Viekšnių valsčiuje buvusį Kegrių viensėdį. 1873 m. rugpjūčio 11 d. čia gyvenusiems Adomui ir Agnieškai Petrošiūtei Bukontams gimė sūnus Dominykas.
Baigęs Šiaulių gimnaziją 1893 - 1897 m. D. Bukontas mokėsi Sankt Peterburgo universiteto gamtos- matematikos fakultete, 1900 m. baigė Charkovo universiteto medicinos fakultetą ir nuo 1901 m. dirbo gydytoju Dusetose, kur aktyviai įsijungė į visuomeninę veiklą.
1904 m. D.Bukontas buvo mobilizuotas į rusų-japonų karą, vėliau išleistas į atsargą apsigyveno Zarasuose, kur buvo paskirtas ligoninės vadovu. Čia jis įsiliejo į tautinę veiklą, 1913 m. įsteigė „Saulės“ draugiją, lietuvišką biblioteką, ragino gyventojus prenumeruoti lietuviškus laikraščius, rūpinosi lietuviškų draugijų steigimu, rinko tautosaką, liaudies dailės kūrinius, antropologiškai ištyrė 1000 Zarasų apylinkių lietuvių.
1914 m. vėl kilus karui D. Bukontas vėl buvo mobilizuotas ir tarnavo gydytoju latvių šaulių pulke. Į Zarasus jis sugrįžo tik 1918 m. ir rado šį kraštą nuniokotą ir ligų siaubiamą. Gydytojas rūpinosi kad mieste būtų įsteigta ligoninė, inicijavo Zarasų „Saulės“ draugijos progimnazijos steigimą.
Zarasų krašte kilus dėmėtosios šiltinės epidemijai, D. Bukontas išgelbėjo šimtus žmonių. Deja, 1919 m. sausio 19 d. pats nuo šios ligos ir mirė, kadangi tuo metu mieste kito gydytojo nebuvo.
1993 m. Zarasų Sėlių aikštėje buvo atidengtas paminklas D. Bukontui, o 2018 m. istoriniame D. Bukonto name (dab. D. Bukonto g. 10), kuriame vėliau gyveno ir LR Steigiamojo Seimo narys, gydytojas Juozas Buzelis buvo įrengta ekspozicija šiems Zarasų krašto šviesuoliams atminti.
Paminklo koordinatės: 55.731362, 26.245768
Zarasų turizmo ir verslo informacijos centro informacija