PradžiaNaujienos Aplankyk Zarasų kraštą ! Kurortinio sezono pradžia Zarasuose - gegužės 28 d.
Aplankyk Zarasų kraštą ! Kurortinio sezono pradžia Zarasuose - gegužės 28 d.

 

 

 

Gražūs Zarasai tarytum vasarą, vasara graži kaip Zarasai. Tokiais skambiais žodžiais prabyla gyvasis klasikas Juozas Erlickas. Tokiais žodžiais pasitinka ir palydi Zarasų kraštas kiekvieną lankytoją. Pateikiame žymiausias vietas ir renginius, kodėl verta Zarasų kraštą aplankyti ne vieną kartą per vasaros sezoną. 

 

Kurortinio sezono atidarymas

 

 

Kasmet, paskutinį gegužės šeštadienį, Zarasai atidaro vasaros kurortinį sezoną. Gegužės 28 d. miestelėnus ir svečius kviečiame į naujas erdves, atsiveriančias Zaraso ežero salos Mažajame slėnyje, kur 18.45 val. įvyks oficialus, unikalaus statinio po žeme atidarymas. 19.00 val. pakviesime į Auksinio scenos kryžiaus laureato – Urbanistinio šokio teatro „Low Air“ šokio spektaklį (ne)paaugliams „Me two“.

Koncertinėje programoje mažojo slėnio scenoje Jūsų lauks „Šiltos dainos“ su Zarasų rajono savivaldybės kultūros centro kolektyvais. Nuo 22.00 val. gyvo garso koncertas „Rock Me Good“ su Auguste Vedrickaite, o ją scenoje pakeis zarasiškis Andrius Glušakovas, geriau žinomas kaip „Pushaz“ su grupe. (Zarasų rajono savivaldybės kultūros centro informacija)

 

Wake Inn Zarasai

 

WAKE INN Zarasai – vandenlenčių parkas ratu įsikūręs nuostabioje Lietuvos vietoje Zaraso saloje ir ežere! Parke įrengta: 6 bokštai, 8 vežimėliai, 12 figūrų. Aplink visą vandenlenčių trasą įrengti patogūs išlipimo takeliai, kad nereikėtų ilgai plaukti iki kranto, sala (bangolaužis) trasos viduryje.

Vandenlenčių parkas yra pramogų ir laisvalaikio komplekso visai šeimai dalis. Pramogų kompleksą sudaro 2 kavinės, paplūdimys, erdvios terasos, apgyvendinimo nameliai, laisvalaikio prekių ir įrangos parduotuvė, kurioje rasite įvairiausios įrangos skirtos vandens sportui – vandenlentes, apkaustus, irklentes (SUP), hidrokostiumus, liemenes bei neopreno aksesuarus. Taip pat Zaraso saloje jus pasitiks vienas didžiausių Lietuvoje pripučiamų takelių ir kliūčių parkas Water Inn Zarasai. Wake Inn Zarasai – tobula vieta ne tik ekstremaliam sportui, bet ir geram laikui.

Boardhouse Slingshot Demo days parke. Gegužės 28 d. Kurortinio sezono atidarymo metu laukia labai geras ir ilgas savaitgalis parke, nes vyks @Boardhouse naujos @Slingshot wake ’22 lentų kolekcijos demo days, kur galėsit išbandyti visas patikusias lentas! Bus ir visas @Boardhouse team‘as, kuris papasakos daugiau subtilybių apie vandenlenčių technines galimybes ir pakonsultuos visais kilusiais klausimais.Laukia wake sesijos, po jų pirtis, o jėgas atgauti galėsite parko kavinėje.

 

Zarasų laipynių parkas

Zarasai vasarą pasitinka su aktyviomis pramogomis Zarasų laipynių parke, kuris yra šalia kempingo ,,Zarasai“. Čia rasite apie 100 kliūčių medžiuose, skrydžius į šalimais esančią Putinų salą, treniruoklius, vaikų žaidimo aikštelę, žmonėms su judėjimo negalia skirtą taką medžiuose. Gegužės 27 - 31 dienomis parkas jūsų lauks nuo 11 iki 19 val. Prasidėjus vasarai parkas dirbs trečiadieniais - sekmadieniais nuo 11 iki 19 val. 

 

Išbandyk savo jėgas ir nugalėk aukščio baimę Zarasų laipynių parke!

 

Šlyninkos vandens malūnas

 

 

Per 300 m. veikiantis malūnas suks savo girnas ir šio turistinio sezono metu. Tai vieta, kurią verta aplankyti kasmet. Malūnas lankytojams turi edukacinę programą, kulinarinio paveldo meniu esančius ir turistų mėgstamus razavus blynus.  Čia be tradicinių lietuviškų patiekalų galėsite rasti ir ukrainietiškų barščių, kuriuos su meile gamina virėja iš Ukrainos. Lankytojai laukiami trečiadieniais - sekmadieniais.

 

 

Senasis Stelmužės ąžuolas ir gilių kava jo paunksmėje 

 

 

Stelmužės ąžuolas – Lietuvos gamtos paminklas, vienas iš seniausių ąžuolų Europoje, o Lietuvoje pats seniausias medis. Ąžuolas žaliuoja ir traukia lankytojus pasigrožėti šiuo gamtos stebuklu. Šalia medžio trasite seniausią Lietuvos teritorijoje esančią medinės architektūros bažnyčią su unikaliais 18 am. pradžios medžio raižiniais. O prie senojo ąžuolo, kiekvieną savaitgalį ir švenčių dienomis galėsite pasimėgauti šutinta gilių kava, paragauti samosos pyragėlių su įvairiais įdarais. Veganiški, vegetariški skanėstai kiekvieną kartą vis kiti! Šio sezono naujiena - pagal S. Hildegart receptą kepami "Džiaugsmo" sausainukai. Dar viena naujiena - dilgynių sausainiai!  Visi konditeriniai gaminiai derinami prie gamtos duodamų vertybių. Tam, kad galėtumėte pasisemti jos teikiamos energijos ir sveikatos! (Informacija Ingos Skrudupienės)

 

 

 

Pažink Zarasus keliaudamas pėsčiomis, dviračiais, 

dalyvaudamas pažintiniuose žygiuose

 

            Jau šiais metais Zarasų mieste galime pasidžiaugti pėsčiųjų takais aplink Zaraso ežerą, Zaraso ežero Didžiąją salą, Zaraso ežero pakrantę - taip pat galima atrasti naujų įspūdžių, pasigėrėti gamtos vaizdais einant naujuoju pėsčiųjų taku, kuris kerta Griežto pakrantę, Nikajaus upę ir pasibaigia sutvarkytomis erdvėmis Magučių šile, ties Zarasaičio ežero atviruoju baseinu. 

Zarasų miesto centre nesunku rasti ir išsinuomoti paprastus ar elektrinius dviračius. Paprastus dviračius nuomoja esančiame Zarasų turizmo ir verslo informacijos centras (Sėlių a. 22), elektrinių paspirtukų nuomos punktą rasite miesto centre (Pakalnės g.1A, Zarasai).

 

Edukaciniai - istoriniai žygiai po Zarasų kraštą, Latgalą ir Lietuvą

 

VšĮ Zarasų turizmo ir verslo informacijos centras kviečia keliauti su Zarasų krašto gidais. Įvairias iniciatyvas rasite mūsų svetainėje www.visitzarasai.lt ir mūsų paskyroje socialiniame tinkle Facebook.

Artimiausios iš jų: - Ekskursija po Švenčionių kraštą, birželio 19 d.

 

Istorinis - edukacinis žygis Daugpilyje kartu su Zarasų krašto gidais.  Žygio trukmė - 15 km. Kviečiame gegužės 29 d. (sekmadienį) susipažinti su istoriniu Daugpilio miestu, Daugpilio tvirtove ir pamatyti daug kitų įdomybių, kurių pilnas antras pagal dydį Latvijos miestas. Platesnė informacijos apie žygį rasite registracijos nuorodoje. Dalyvių skaičius ribotas, todėl paskubėkite registruotis spausdami šią nuorodą. Žygį organizuoją Latvijoje sertifikuoti vesti ekskursijas Daugpilio ir Aukšdaugavos savivaldybėje - Zarasų krašto gidai Evaldas Dumbravas ir Ramūnas Keršys. 

Istorinis - edukacinis žygis po atominį miestą Visaginą ir šalia jo esančias Zarasų apylinkes. Žygis įvyks birželio 4 d. (sekmadienį).  Šį kartą kviečiame žygį, kuris kaip niekada bus pilnas kontrastų. Žygiuosime miško keliukais, palei pelkes, pamatysime daug įvairaus dydžio ežerų ir upelių. O viduryje šios nuostabios gamtos  - miestas, kuriame pastatyti tik daugiaaukščiai namai – Visaginas. Registruotis  į šį žygį galite spausdami šią nuorodą.

 

Šiais metais Zarasų krašte esanti Suvieko seniūnija švęs 500 m. jubiliejų. 

Liepos 30 d. planuojamas nemokamas, istorinis - edukacinis žygis su dviračiais po Suvieko apylinkes. Registracija bus paskelbta šiek tiek vėliau. 

 

Renginiai

 

Tradiciškai į Zarasų kraštą kvies festivaliai „Vasara kaime“ rajono seniūnijose, tradicinės Joninės Zaraso ežero Didžiojoje saloje, o vasarai besibaigiant – Menų festivalis „Zarasai“ ir „Žolinė“. Reguliariai aplankykite mūsų svetainę www.visitzaarasai.lt ir susipažinkite su turizmo ir verslo naujienomis.

Norite nemokamai pasireklamuoti ar pristatyti savo produktus bei paslaugas, kurias teikiate ar norite teikti turistams? Kreipkitės pas mus, į Zarasų turizmo ir verslo informacijos centrą. 

 

VšĮ Zarasų turizmo ir verslo informacijos centras
Adresas: Sėlių a. 22, Zarasai, LT-32110
Tel.: +370 682 40988, +370 385 37171
El.paštas: turizmas@zarasai.lt
Interneto svetainės adresas: www.visitzarasai.lt

 

© 2014-2024 VisitZarasai. Visos teisės saugomos
sprendimas webmod: Svetainių kūrimas