PradžiaNaujienos Aktyvus savaitgalis Zarasuose
Aktyvus savaitgalis Zarasuose

Šiandiena ežerų sostinė Zarasai – ežeringas ir miškingas, jaukus ir svetingas kūrybiškų žmonių miestas, kuriame gausu aktyvių ir nepakartojamų nuotykių. Čia galite mėgautis vandens pramogomis, skristi virš ežero į salą, keliauti dviračiais Gražutės regioniniame parke ar po Pirmojo pasaulinio karo palikimą, žygiuoti pažintiniais ir turistiniais takais. Žemiau pateikėme kelis pasiūlymus, kurie padėtų suplanuoti jūsų aktyvų savaitgalį Zarasuose.

Zarasų laipynių parkas

Ežerų krašte įsikūręs Zarasų laipynių parkas aktyvaus laisvalaikio mėgėjams siūlo laipiojimą tarp medžių, įveikiant 5 skirtingo lygio trasas, tarp kurių - nepamirštamas skrydis į Putinų salą virš Zaraso ežero.   Kliūčių ruožus galima rinktis pagal sudėtingumo lygį, fizinį parengimą ir ištvermę. Kabantys tinklai, judančios konstrukcijos, tiltai, skrydžiai ir kitos kliūtys suteiks galimybę išmėginti ne tik drąsą, bet ir lankstumą. Čia taip pat yra įrengta fizinio aktyvumo aikštelė. Šalia veikia kempingas ,,Zarasai”. Zarasų laipynių parką iš miesto centro pasieksite vos per 5 minutes. Tik čia jūs galėsite pasijusti lyg džiunglėse, neišvykę iš miesto. Patyrę įsimintinų nuotykių, galėsite ilsėtis ir grožėtis nuostabiais Zarasų krašto vaizdais.

 

Wake Inn ir Water inn Zarasai

Tai nuostabioje Lietuvos vietoje, Zaraso ežero Didžiojoje saloje, įsikūręs vandenlenčių parkas ratu. Šio sporto entuziastus džiugina vandenyje įrengta itin moderni trasa su 6 bokštais, 8 vežimėliais ir net 9 „Wake Station“ figūromis – „Kicker 130“ (2 vnt.), „Roof Top 21m“, „Fun Box I 20m“, „Ride on Handrail 15 m“, „3D Incline 10m“, „Stacked Box 12m“, „Fat Pipe I 20m“, „Bowl 2 Banana Transfer Box 23m“. Klientų patogumui vandenyje esančią trasą juosia medinis takelis, kad būtų lengva ir saugu išlipti iš vandens, ir nereikėtų plaukti ilgos distancijos iki kranto. Be to, vandenlenčių trasos viduryje yra sumontuotas ežero bangas kontroliuojantis bangolaužis. Reiktų nepamiršti ir to, kad šis vandenlenčių parkas – pramogų ir laisvalaikio komplekso visai šeimai dalis.

Vienas didžiausių Lietuvoje pripučiamų vandens batutų parkas - tai ne tik tobulas pasirinkimas ekstremaliems išbandymams ant vandens, bet ir turiningo laisvalaikio garantas visai šeimai ar smagių pramogų ieškančiai bičiulių kompanijai!

Gražutės Mažasis ir Didysis dviračių žiedai

Gražutės regioninio parko dviračio  trasa nėra lengva, kadangi vyraujanti jos danga – miškų keliukai, o reljefas įspūdingai kalvotas – išvykai nepakaks vien tik žemėlapio ir didelio noro: šiai trasai reikia pasirūpinti ir tinkamu dviračiu, geriausia – kalnų tipo. Įrengiant dviračių trasas ypač galvota apie atvykstančius į kraštą keliautojus, tad čia įrengta daug nuorodų, informacinių ženklų, gausu nukreipiančių rodyklių, kurios neleis paklysti ir ne tiek patyrusiems dviratininkams. Įrengtuose stenduose – žemėlapiai ir išsami informacija apie Gražutės regioninio parko gamtą bei lankytinus objektus, kurie Zarasų rajono ir Lietuvos istorijos sergėtojai. Įrengtų dviračių trasų aplinka eksponuoja Lietuvos kraštovaizdį, atveria jo gamtinį pamatą ir žmonių galimybes prisidėti prie jo formavimo.

Maršrutas po Pirmojo pasaulinio karo palikimą

Parengtas Pirmojo pasaulinio karo pėdsakais vedantis maršrutas Latvijos ir Lietuvos pasienio zonoje. Bendras maršruto ilgis - daugiau nei 90 km. Jį siūlome įveikti pasirinkus tinkamą atkarpą: pėsčiomis, dviračiais, automobiliu ar turistu grupėms, keliaujančioms autobusu. Maršrute pamatysite išlikusius blindažus, dotus ir kitus išlikusius vokiečių kariuomenės įtvirtinimus. Maršrutą vainikuoja Pirmojo pasaulinio karo ekspozicija Turmante. Ten iš arčiau susipažinsite su kasdieniu ir kultūriniu žmonių gyvenimu karo sąlygomis. Pamatysite originalias to meto nuotraukas, ginklus, karių aprangas.

Šavašos pažintinis takas

Šavaša – ypatinga Lietuvos upė. Jos slėnio vaizdingiausia atkarpa pačiame žemupyje, kuriame įrengtas Šavašos pažintinis takas. Čia upės slėniai – svaiginančio aukščio, o vandenys krenta net 8-11 metrų kas vieną kilometrą. Kaip tikroje kalnų upėje! Šavašos kintanti nuotaika ir malonus čiurlenimas pavergs kiekvieno keliautojo širdį, o aukšti slėniai, kraštovaizdis svaigins ir reikalaus šiek tiek jėgų ir turistinių įgūdžių. Atkreipkite dėmesį į informacinius stendus, kuriuose yra visa kelionėje jums reikalinga informacija apie nuostabią Šavašos upę ir jos aplinką: bebrynę, lūžų mišką, kertinę miško buveinę. Trys geologinės stotelės – petrografinė, geomorfologinė, fliuvialinė, išsamūs topografiniai žemėlapiai atskleis žemės istorijos paslaptis. Bet tai dar ne viskas – tarp aukštų upės slėnių XIII-XVIII a. buvo pasislėpusi senovės lietuvių šventykla. Jos liekana – Lūžų akmuo su dubeniu laukia norinčių pažinti praeitį keliautojų. O kai pavargsite, meilės salelė čiurlenančiame upės vingyje suteiks ramybę ir palaimą.

Laukesos (Nikajaus) upės pakrantės takas

Zaraso, Zarasaičio, Griežto ežerų ir Nikajaus upės pakrančių pėsčiųjų takas Zarasų mieste yra vienas iš naujausių. Jis prasideda mikrorajone, o čia leidžiantis nuo kalno atsiveria Griežto ežero panorama. Keliaujant taku matomas vienas iš daugelio atnaujintų Zarasų miesto gyventojams ir  poilsiautojams skirtų paplūdimių. Tęsiant kelionę Nikajaus upės pakrantes taku galima pamatyti, kaip Nikajaus upė įteka į Griežto ežerą, galima grožėtis upe ir brandžiu  mišku. Šiame take yra net du tiltai, tačiau gražiausia tako atkarpa eina Nikajaus upės pakrante. Šis pėsčiųjų takas puikiai atskleidžia Zarasų miesto miško ir vandens telkinių grožį.

 

Dviračiu aplink Zaraso ežerą

Važiuodami dviračiais Zaraso ežero dviračių trasa susipažinsite su istoriniais ir kultūriniais miesto objektais. Užsukite į Zarasų turizmo ir verslo informacijos centrą šalia kurio – H. Orakausko skulptūra „Elniažuvė“, simbolizuojanti miesto herbą. Trasa prasideda Sėlių aikštėje, kur galėsite apžiūrėti daktaro D. Bukonto paminklą , aplankyti Šv. Mergelės Marijos ėmimo į Dangų bažnyčią. Vilniaus gatve galima pasiekti Obeliską Sankt-Peterburgo – Varšuvos traktui atminti, o nuo jo netrukus privažiuosite prie Zarasaičio ežero paplūdimyje esančio šuolių bokšto. Nuo jo, vaizdinga D. Bukonto gatvė veda prie Zarasų krašto muziejaus. Šalia jo į ežerą įbridęs stovi Zarasų vizitine kortele tapęs unikalus, 17 m. aukščio Zarasų apžvalgos ratas. Nuo jo dviračių trasa veda prie 300 metų veikiančio Šlyninkos vandens malūno. Čia rekomenduojame paragauti blynų iš vietoje maltų „razavų“ miltų. Nuo malūno trasa veda link Zaraso ežero Didžiosios salos, kurioje svetingai pasitinka miesto paplūdimys. Apsukę ratą saloje, vaizdinga ežero pakrante grįšite į Sėlių aikštę.

 

Norintiems sužinoti daugiau apie Zarasų kraštą, siūlome naudotis mūsų svetaine http://www.visitzarasai.lt Jeigu pageidaujate platesnės informacijos susisiekite ar apsilankykite VšĮ Zarasų turizmo ir verslo informacijos centre. Mūsų kontaktus rasite http://www.visitzarasai.lt

 

© 2014-2023 VisitZarasai. Visos teisės saugomos
sprendimas webmod: Svetainių kūrimas