PradžiaNaujienos Akimirkos iš vasario 3 dienos žygio ,,Unt Sartų"
Akimirkos iš vasario 3 dienos žygio ,,Unt Sartų"

           Vasario 3 dieną, prieš pat Sartų ristūnų lenktynes,  istorinį žygį ,,Unt Sartų" organizavo Zarasų turizmo ir verslo informacijos centro darbuotojai Ramūnas Keršys ir Edgaras Bocevičius. Žygis prasidėjo ankstyvą rytą, o į jį susirinko virš 30 dalyvių, besidominčių Dusetų krašto istorija. Jis prasidėjo nuo Dusetų miesto istorinio centro, kuriame gidas papasakojo apie Dusetų miesto raidą. Dusetų dailės galerijoje žygio dalyviai patys pirmieji išvydo parodą „Žirgas mene“, apie kurią  papasakojo Dusetų dailės galerijos direktorius Alvydas Stauskas.

         Žygio metu buvo aplankyta Pauliaus Širvio gimtinė, Dusetų miestelyje ir apylinkėse esantys kultūros ir gamtos paminklai, buvusi Pliaterių dvarvietė  Didžiadvaris, kuriame dažnai lankėsi garsiausia šios giminės atstovė Lietuvoje – Emilija Pliaterytė, aplankytos tos  vietos, kur kadaise gimė ir vyko ristūnų lenktynės.

         Į žygio pabaigą  aplankytas Sartų žirgynas, įkurtas veisti žirgus ristūnus ir puoselėti Sartų ristūnų lenktynių tradiciją. Priartėjus prie Dusetų hipodromo žygio dalyviai labai apsidžiaugė pamatę jau prasidedančią didelę ir nuotaikingą šventę, šventinę mugę, koncertuojančius kolektyvus, o žygyje dalyvavę vaikai apsidžiaugė išvydę ne tik gražiuosius ristūnus, bet ir mažuosius ponius.

         Zarasų turizmo ir verslo informacijos centro projektų darbuotojas  Ramūnas Keršys įdomiai papasakojo Dusetų krašto istoriją, ristūnų lenktynių tradicijas ir jų svarbą mūsų ne tik Zarasų rajonui,  bet ir visai Lietuvai. O žygio pabaigoje jo dalyviai  buvo vaišinami sausainiais ir kvapnia arbata.  

Zarasų turizmo ir verslo informacijos centro informacija

 

 

© 2014-2024 VisitZarasai. Visos teisės saugomos
sprendimas webmod: Svetainių kūrimas