PradžiaNaujienos Zarasai žiemą - ką veikti jaunimui?
Zarasai žiemą - ką veikti jaunimui?

Lietuvos Respublikos Seimas praeitais metais patvirtino – 2022-aisiais metais minėsime Lietuvos jaunimo metus!. Zarasų jaunimui, tai reiškia daugiau galimybių atkreipti visuomenės dėmesį į jaunimo situaciją ir jų problemas mūsų mieste, paskatinti diskusijas, kad jaunimo balsas būtų išgirstas bei tinkamų sprendimų priėmimą, kurie gerintų čia gyvenančio jaunimo padėtį. 

Zarasų kraštas visais metų laikais turi ką pasiūlyti naujo ir gražaus vykstantiems į mūsų kraštą. Ką veikti vasarą dažniausiai klausimų nekyla ir idėjų būna pilna galva. Tačiau ką daryti, kai orai atvėsta ir ėjimas iš namų skamba ne be taip viliojančiai? Tuo labiau - jaunimui?

            Daugelis teigia, jog veiklos tikrai netrūksta, tačiau štai ką apie jaunimo užimtumo situaciją teigia Zarasų „Ąžuolo” gimnazijos IV g. klasės mokinė Emilija Račkauskaitė: „Akivaizdu, kad jaunimas žiemos laikotarpiu tampa gerokai pasyvesnis, sumažėja veiklų bei erdvių, kuriose galima leisti laiką. Mano manymu, didžiausia problema zarasiškiams jaunuoliams žiemą - neturėjimas kur būti. Tiek viešosios bibliotekos, tiek atviro jaunimo centro  darbo laikas palyginti neilgas ir vakarais lieka vienintelė išeitis - būti namuose (na, jaunimas kuris turi automobilio teises, tiek dienos metu, tiek vakarais laiką leidžia mieste mašinose), mokyklos taip pat dirba neilgai.”

 

 

Ką apie tai mano Miglė Valkauskienė, dirbanti Zarasų atvirame jaunimo centre (toliau ZAJC)?

Ar pastebite, jog jaunimas mieste tampa pasyvesnis šaltuoju metų laiku?

Šaltuoju ir šiltuoju metu laiku jaunimas aktyviai lankosi ZAJC , nes čia jiems yra kaip antri namai per diena apsilanko daug jaunuolių: esant ,,langams‘‘ mokykloje arba ilgai tenkant laukti autobuso po pamokų, o gal tiesiog norint pabūti su draugais ir nuveikti kažką naudingo. Aišku negalima paneigti daug kas priklauso nuo oro sąlygų , nes čia sudarytos palankios sąlygos veikti ir praleisti laiką. Žiema mūsų paslaugos kaip niekada yra aktualios ir reikalingos.

Migle, kuo ZAJC komanda užsiima šaltuoju žiemos periodu ir kuo tai gali būti naudinga jaunam žmogui?

Zarasų atviras jaunimo centras dirba ištisus metus, šešias dienas per savaitę. Centre lankosi nuo 14- 29 metų jaunuoliai, čia kiekvienas jaunuolis gali atrasti sau tinkama veiklą ar tiesiog praleisti gerai ir naudingai laiką :

  •  Sužaisti biliardo partiją, kurti laimėjimo strategijas ar stalo žaidimus.
  • Stalo teniso setą, išmokti žaisti ar susirasti sau tinkamą varžovą ir taip padidinti savo gebėjimus.
  • Pasivaržyti stalo futbolo varžybose ar pamėtyti smiginį, taip išbandyti savo taiklumą.
  • Išmokti groti muzikiniais instrumentais arba tobulinti gebėjimus groti. Turime ZAJC muzikos kambarį, kuriame yra bosinių, elektrinių gitarų, būgnų, pianinas, garso korta ir kiti reikalingi priedai.
  • Pasigaminti užkandžių ar kažko rimtesnio. Turime virtuvėlę su reikalinga įranga, kurioje gali pasigaminti kartu su draugais, išmokti naujų receptų ir taip praleisti naudingai laiką
  • Sudalyvauti lenktynėse, varžybose ar kitokiuose nuotykiuose kuriuos gali atrasti su xbox one arba playstation konsolėmis su įvairiausiais žaidimais.
  • Organizuojami filmų vakarai ir kitokie pasisėdėjimai su diskusijomis.
  • Padaryti pamokas ar susirasti sau reikiamos informacijos per kompiuterį, bei atsispausdinti.
  • Suorganizuoti / inicijuoti norimą renginį, seminarą ar kažkokią pasirinktą veiklą. Zarasų atviro jaunimo centre nuolat vyksta įdomus mokymai, kurie parenkami pagal poreikius, atliekamos nuolatinės apklausos.
  • Nuolat lankosi įvairių įstaigų atstovai, organizuojami informaciniai seminarai.

Visada turime savanorių kurie esant reikalui padės ir prisijungs prie veiklų bei jas inicijuos.

 

Zarasų verslo ir turizmo informacijos centras jaunuoliams siūlo susipažinti su garsiaisiais pažintiniais takais.  Šavašos, Degučių, Šventosios aukštupio pažintinė trasa, Salako pažintinis takas, Pirmojo pasaulinio karo paveldu ir daugelis kitų. Tuo labiau, kai metų pradžia – puikus laikas pradėti savo sveikatingumo kelionę, ypač, kol nėra prieinamos kitos pramogos, dėl pandemijos. Juk gera nuotaika, stipresnė sveikata ir imunitetas, aštresnis protas, didesnis kūrybiškumas ir lakesnė vaizduotė – visa tai yra privalumai, kuriuos gauna žmonės, leidžiantys daug laiko lauke. 

 

 

Daugiau idėjų ką nuveikti Zarasuose čia: VšĮ Zarasų turizmo ir verslo informacijos centras (visitzarasai.lt) bei Zarasai | We love Lithuania

 

 Straipsnis Zarasų turizmo ir verslo informacijos centro savanorės Smiltės Ledzinskaitės

© 2014-2020 VisitZarasai. Visos teisės saugomos
sprendimas webmod: Svetainių kūrimas