Pradžia Liepos 24 d. žygis dviračiais Turmante po Pirmojo pasaulinio karo vokiečių kaizerinės kariuomenės paliktą karo paveldą
Liepos 24 d. žygis dviračiais Turmante po Pirmojo pasaulinio karo vokiečių kaizerinės kariuomenės paliktą karo paveldą

Liepos 24 d. (sekmadienį) važiuodami dviračiais Turmanto apylinkėmis pažinsime ne tik Pirmojo pasaulinio karo fortifikaciją, kuriamą ir Pirmojo pasaulinio karo artefaktais pildomą ekspoziciją Turmante, bet ir įvairiapusį šio krašto infrastruktūrinį, kultūrinį ir tautinį paveldą:

Senąjį šių kraštų dvarų paveldą, sužinosite apie senuosius Turmanto, Kimbartiškių dvarų valdytojus. Senose nuotraukose išvysite, kaip tie dvarai atrodė.

Susipažinsite su seniausio Lietuvoje geležinkelio, kirtusio Turmanto miestelį, istorija.

Matysime unikalų Pirmojo pasaulinio karo paveldą, artlilerijos aikšteles, gynybinius bunkerius, užmūrytus tunelius ir daugelį kitokių įdomybių. Apsilankysime kuriamoje Pirmojo pasaulinio karo ekspozicijoje Turmante. Visi šie dalykai kuriami VšĮ Zarasų turizmo ir verslo informacijos centro įgyvendinant projektą Projekto Pirmojo pasaulinio karo turizmo kryptis ir ekspozicijos dėl lankytojų pritraukimo į pasienio regioną pristatymas (arba trumpiau „WWI ROUTE“, projekto Nr. LLI-501)

Išvysite Turmanto miestelio vaizdus, kaip jis atrodė daugiau nei prieš šimtą metų.

Pamatysime, ką paliko Lenkijos okupacinė valdžia, kai tarpukariu Turmanto miestelis buvo atsidūręs už demarkacinės linijos. Nepaisant to, čia nuo senų laikų gyveno nemažai žydų, latvių, rusų, baltarusių ir kitų tautinių mažumų.

Pažinsime, kaip kiekviena tautinė mažuma prisitaikė gyventi šiame mažame miestelyje ir koks jų kultūrinis paveldas. Pažinsime įvairius laikotarpius, ir pamatysime, kokį paveldą įvairūs istoriniai laikotarpiai paliko šiuose kraštuose.

Žygį lydės du Zarasų krašto gidai - Ramūnas Keršys ir Evaldas Dumbravas.

Laikas - 2022 m. liepos 24 d. (sekmadienis).

Dalyvių susitikimas – prie Zarasų rajono savivaldybės - Zarasų turizmo ir verslo informacijos centro (Sėlių a. 22, LT-32110 Zarasai) - 9.30.

Į žygio vietą vyksime lengvaisiais automobiliais. Neturinčius transporto priemonės, informuokite anketoje. Sudarysime galimybę vykti kartu.

Neturintiems dviračio bet norintiems dalyvauti (pažymėkite anketoje) – dviratį suteiksime. Turėsime galimybę transportuoti dalyvių dviračius iki Turmanto ir atgal (ribotą skaičių).

Į žygį patogu atvykti traukiniu maršrutu Vilnius - Turmantas. Iš Vilniaus traukinys išvyksta 07:40, atvyksta - 10:06. Dviračių žygis prasidės nuo Turmanto geležinkelio stoties.

Dalyvių skaičius ribotas, todėl būtina išankstinė registracija. Registracija internetu: https://forms.gle/Mazb97V8YzcJCDWa6

Papildoma informacija prieš žygį bus suteikta užsiregistravusiems dalyviams. Dviračių žygio metu nuvažiuosime – apie 30 km. Dviračio žygio dalyvių lauks kitos staigmenos.

Žygio pradžia: 10.10 val. Numatoma pabaiga – apie 15 val.

Dalyvio mokestis – 12 Eur.


Žygis organizuojamas bendradarbiaujant su VšĮ Zarasų turizmo ir verslo informacijos centru.

#Pasidalink
#Zarasai #Lietuva #Turmantas #Demene #Daugpilis #Dunaburg #Medumi

Informacija pasiteirauti - tel. - 862023114.

© 2014-2023 VisitZarasai. Visos teisės saugomos
sprendimas webmod: Svetainių kūrimas