Zaraso ežero Didžioji sala
vandneleniparkas284553.jpg1.3.salairvandneleniparkas164479.jpg20180721n..390206.jpgbaltratai568641.jpgzarasaiiauktai134220.jpg
vandneleniparkas284553.jpg1.3.salairvandneleniparkas164479.jpg20180721n..390206.jpgbaltratai568641.jpgzarasaiiauktai134220.jpg

44 hektarų plotą užimanti Didžioji Zaraso ežero sala – viena didžiausių Lietuvoje. Anksčiau ji turėjo ir kitus pavadinimus – Anglijos, Draugystės. Inventorizacijos dokumentuose minimas XVIII amžiaus viduryje saloje stovėjęs dvaras, o jam sunykus, čia buvo miesto sodai. Pirmojo pasaulinio karo metais vokiečių kariai atsargas laikė saloje, į kurią jie buvo nutiesę povandeninį tiltą. Kariniais tikslais juo įvažiuodavo į salą arkliais. Vėliau šis tiltas buvo išardytas ir sala buvo pasiekiama tik valtimi. Miesto apželdinimui saloje buvo užveistas medelynas. Juo rūpinosi mieste gyvenęs miškininkas F. Čiblys. 1960 m. į salą buvo nutiestas gelžbetoninis tiltas. Praėjusio šimtmečio septintajame dešimtmetyje saloje kasmet buvo organizuojamos dainų ir šokių šventės, rengiamos žirgų lenktynės. Šiais laikais čia vyksta kultūriniai renginiai.


Zaraso ežero Didžiojoje saloje įrengta didžiausia Baltijos šalyse 600 metrų ilgio vandenlenčių trasa, vandens batutų parkas, aktyviam poilsiui pritaikytas paplūdimys. Zaraso ežero Didžioji sala – lyg miesto lopšys, jaukiai priglaudžiantis ir vietinius, ir atvykusius trumpam ja pasidžiaugti. Atrodo neįtikėtina, bet sala užima net 44 ha. Anksčiau joje buvo užveistas medelynas miestui apželdinti, o dabar ji tapo pagrindine sporto bei kultūrinių renginių vieta, kurioje yra ir pagrindinis miesto paplūdimys. Didžioji sala yra viename iš didžiausių krašto ežerų, užimančiame daugiau kaip 313 ha plotą. Pirmojo pasaulinio karo metais salą su žeme jungė vokiečių statytas medinis, povandeninis tiltas. Vėliau į salą buvo galima patekti tik valtimis. 1958 m. siauriausioje vietoje tarp žemyno ir salos buvo supiltas pylimas ir pastatytas gelžbetoninis tiltas. Saloje buvo įrengta estrada, hipodromas, išasfaltuotas kelias. Šiuolaikiniai dvidešimtmečiai ir šiek tiek už juos vyresni išgirdę pavadinimą „Didžioji sala“ pirmiausiai susimąsto apie čia verdantį aktyvų muzikinį gyvenimą. Per tris vasaros mėnesius saloje įvyksta keliolika koncertų, suorganizuojami keli dideli festivaliai, tradiciniai lauko renginiai: folkloro koncertai, kūrybinės dalyvių stovyklos, vasaros kino meno sklaidos projektai, kino peržiūros, regioninių Dainų Švenčių koncertines programos, kalendorinių švenčių programos (tokių kaip Užgavėnės, Joninės), kurortinio sezono atidarymo renginiai, sporto renginiai. Tiems, kurie nemėgsta šurmulio ir minios žmonių vienoje vietoje, patiks ramios maudynės saloje esančiuose paplūdimiuose.


Aktyvaus sporto mėgėjams ypatingai patraukli čia pat įsikūrusi didžiausia Pabaltijyje, 572 metrų ilgio vandenlenčių trasa. Rato formos trasa skrieti gali tiek profesionalai, tiek mėgėjai nutrūktgalviai. Ne tik dėl unikalios vandenlenčių trasos, bet ir dėl išvystytos vandens transporto infrastruktūros vasarą čia būna daug poilsiautojų plaukiojančių valtimis, irklentėmis bei besitreniruojančių baidarininkų ar žvejus. Mėgstantys žvejybą nenusivils, nes ežeras didelis, gilus ir žuvingas. Gamta čia arčiau nei galite įsivaizduoti, o vanduo – skaidrus lyg kalnų upės. Nuo kranto atsiveria įspūdingo grožio panorama: salą juosia medžiai, o atnaujintas paplūdimys įkvepia čia praleisti daugiau laiko, mėgautis saule ir gaiviu vėju. Kai salos grožis bus įvertintas, rekomenduojame aplankyti Zarasus, tituluojamus Lietuvos ežerų sostine bei vieną iš pagrindinių lankytinų objektų šiuo metu – apžvalgos ratą, nuo kurio ežeras su vaizdingosiomis salomis atrodo kur kas įspūdingiau. Metas susipažinti su įdomiu ir turiningu Zarasų kraštu!

Kontaktai:

Adresas: Zarasai
GPS: 55.733950, 26.228257
Tel.: +370 385 37171, +370 679 10091, +370 682 40988
El. paštas: turizmas@zarasai.lt
Svetainė: www.visitzarasai.lt
Kita informacija:

Miestas, Su vaikais, Zarasų miesto sen.
© 2014-2023 VisitZarasai. Visos teisės saugomos
sprendimas webmod: Svetainių kūrimas