Pradžia lankytinos vietos kitos vietos Medžio drožėjai, tautodailininkai Gediminas ir Rita Kairiai
Medžio drožėjai, tautodailininkai Gediminas ir Rita Kairiai
drozejasgediminaskairys-kristinaivanovaite814692.jpg1.456386.jpg2.r.leleckas859942.jpgritosirgediminokairiudarbai-kristinaivanovaite452769.jpg
R. Leleckas
drozejasgediminaskairys-kristinaivanovaite814692.jpg1.456386.jpg2.r.leleckas859942.jpgritosirgediminokairiudarbai-kristinaivanovaite452769.jpg

Zarasų rajone daugelis pažįsta Degučių kaime gyvenančius medžio drožėjus, tautodailininkus - senojo šaukščiaus, kubilininkystės, stalystės ir žaislininkystės amatų puoselėtojus Gediminą ir Ritą Kairius. Ieškant naujų pomėgių sau bei norint susipažinti su įdomiais žmonėmis, nuvykite į Degučius. Su medžio drožėjais, tautodailininkais, Rita ir Gediminu Kairiais laikas tikrai neprailgs, o nepastebimai pralėks. Tautinio paveldo sertifikatą turintys bei tęsiantys senąsias drožimo tradicijas amatininkai suteiks galimybę kiekvienam pažinti medžio drožybos įrankius, medienos rūšis, drožybos technikas. Be abejo, tautodailininkai suteiks galimybę ir ką nors išsidrožti ar įsigyti patikusį gaminį. Be to, atvykę į Kairių dirbtuves išgirsite šypsenų lydimą tautodailininkų moto: „Susirask mėgstamą veiklą ir niekada gyvenime tau nereikės dirbti“.


Svečiuodamiesi Gedimino ir Ritos kairių dirbtuvėse tikrai išvysite, kaip drožiamas šaukštas, nes anot Gedimino Kairio, tai svarbiausias daiktas žmogaus gyvenime lydintis jį nuo gimimo iki mirties. Savo dirbinius – įvairaus dydžio šaukštus verdamai uogienei maišyti, sviestui išmaigyti, lenteles daržovėms, duonai, mėsai ir kitiems gaminiams pjaustyti, kočėlus, įvairiausiais raštais išmargintas verpstes ir lazdas, įdomias kaukes tautodailininkai Gediminas ir Rita Kairiai pardavinėja mugėse, turguose, nemažai darbų iškeliauja į užsienį. Tautodailininkų - amatininkų darbai yra spalvingi arba natūralūs medžio drožiniai, menantis šimtus metų gyvuojančias medžio drožybos ir dekoravimo tradicijas.
 

Darbo laikas:

Dėl apsilankymo būtina susitarti iš anksto.
Paslaugos:

Lankantis Gedimino ir Ritos Kairių dirbtuvėse galima ne tik užsisakyti edukacijos paslaugą, taip pat suteikiama galimybė įsigyti amatininkų drožinių: mediniai (spalvoti) žaislai, švilpukai (paukštukai, arkliukai), Zarasų rajone esančių regioninių parkų mediniai magnetai - mini herbai, šaukštai, mentelės, pjaustymo lentelės, samčiai, verpstės ir kt.
Papildoma informacija:

Tinka keliaujantiems su vaikais. Pritaikyta judėjimo negalią turintiems.

Susipažinkite su Gediminu Kairiu: https://www.youtube.com/watch?v=FKMIpV8ySBQ
Kainos:

Teirautis registruojantis iš anksto.
Kontaktai:

Gediminas Kairys +370 686 61174,
Rita Kairienė +370 670 46972
El. paštas: saukstumedis@gmail.com
Adresas: Liepų g. 18, Degučių k. Degučių sen., Zarasų raj.
Kita informacija:

Su vaikais, Rajonas, Degučių sen.
© 2014-2023 VisitZarasai. Visos teisės saugomos
sprendimas webmod: Svetainių kūrimas