Pradžia Kviečiame dalyvauti žygyje Pirmojo pasaulinio karo pėdsakais - po atvertus ir atveriamus Pirmojo pasaulinio karo objektus, paliktus Vokiečių kaizerinės kariuomenės. Žygis jau balandžio 22 d. (šeštadienį)
Kviečiame dalyvauti žygyje Pirmojo pasaulinio karo pėdsakais - po atvertus ir atveriamus Pirmojo pasaulinio karo objektus, paliktus Vokiečių kaizerinės kariuomenės. Žygis jau balandžio 22 d. (šeštadienį)

Šį savaitgalį, balandžio 22 d. įvyks dar vienas žygis Turmanto (Zarasų) ir Demenės seniūnijų  (Aukšdaugavos) apylinkėmis. Žygio metu pažinsime ne tik Pirmojo pasaulinio karo gynybinio karo, bet ir  įvairiapusį šio krašto istorinį, infrastruktūrinį, kultūrinį ir tautinį paveldą: senąjį šių kraštų dvarų paveldą, sužinosite apie senuosius Turmanto, Kimbartiškių dvarų valdytojus.  Senose nuotraukose išvysite, kaip tie dvarai atrodė, susipažinsite su seniausio Lietuvoje geležinkelio, kirtusio Turmanto miestelį, istorija. Matysime unikalų Pirmojo pasaulinio karo paveldą, artlilerijos aikšteles, gynybinius bunkerius, užmūrytus tunelius ir daugelį kitokių įdomybių. Apsilankysime Pirmojo pasaulinio karo ekspozicijoje Turmante. Pamatysime, ką paliko Lenkijos okupacinė valdžia, kai tarpukariu Turmanto  miestelis su visu Vilniaus kraštu buvo okupuotas Lenkijos. Nepaisant to, čia nuo senų laikų gyveno nemažai žydų, latvių, rusų, baltarusių ir kitų tautinių mažumų. Pažinsime, kaip kiekviena tautinė mažuma prisitaikė gyventi šiame mažame miestelyje ir koks jų kultūrinis paveldas. Pažinsime įvairius laikotarpius, ir pamatysime, kokį paveldą įvairūs istoriniai laikotarpiai paliko šiuose kraštuose. Žygio metu aplankysime daugiau nei 30 įvairių fortifikacinių objektų, paliktų pirmojo pasaulinio karo metu Vokietijos kaizerinės kariuomenės.

Visi šie dalykai kuriami VšĮ Zarasų turizmo ir verslo informacijos centro įgyvendinant projektą Projekto Pirmojo pasaulinio karo turizmo kryptis ir ekspozicijos dėl lankytojų pritraukimo į pasienio regioną pristatymas (arba trumpiau „WWI ROUTE“, projekto Nr. LLI-501). 

Žygio dalyvių registracija Turmante nuo 10.15 . Žygis truks iki 17.00 val. 

Žygio pradžia - nuo buvusio Turmanto pagrindinės  mokyklos pastato, kuriame dabar įsikūrusi ir kuriama Pirmojo pasaulinio karo ekspozicija (Tilžės g. 21, Turmantas 32203). Kitas galimas dalyvių susitikimas, vykstantiems iš Zarasų – prie Zarasų rajono savivaldybės - Zarasų turizmo ir verslo informacijos centro (Sėlių a. 22, LT-32110 Zarasai) - 9.30. Į žygio vietą iš Zarasų vyksime lengvaisiais automobiliais.  Bus du žygio ratai - pačiame Turmante ir Demenės seniūnijos Aukšdaugavos sav. (10 km.) ir ties Drūkščių (13 km.)  ežero pakrante. Neturintiems transporto priemonės, informuokite anketoje. Sudarysime galimybę vykti kartu. Šiek tiek įžengsime į Latvijos teritoriją, šalia yra ir Baltarusijos teritorija todėl būtina turėti pasus ar asmens įdentifikavimo korteles.

Į žygį patogu atvykti traukiniu iš Vilniaus. Iš Vilniaus traukinys atvyksta  10.04,

į Vilnių išvyksta  - 18.02. Geležinkelio tvarkaraštį rasite čia: Nuoroda

Dalyvių skaičius ribotas, todėl būtina išankstinė registracija. Registracija anketą rasite straipsnio apačioje.

Registracijos nuoroda - Spauskite čia.

Papildoma informacija prieš žygį bus suteikta užsiregistravusiems dalyviams. Žygio metu nueisime –  23  km. Žygio dalyvių lauks kitos staigmenos.

Informacija pasiteirauti - tel. - 862023114 Žygį organizuoja VšĮ Zarasų turizmo ir verslo informacijos centras.

© 2014-2024 VisitZarasai. Visos teisės saugomos
sprendimas webmod: Svetainių kūrimas