Pradžia Kultūros paveldo departamento dėmesys Pirmojo pasaulinio karo paveldui
Kultūros paveldo departamento dėmesys Pirmojo pasaulinio karo paveldui

Šį antradienį Zarasų turizmo ir verslo informacijos centro ir Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Utenos skyriaus darbuotojai lankėsi Turmanto sen. ir vertino Pirmojo pasaulinio karo palikimą šioje vietovėje.

Dalis esamos fortifikacijos ar kitų paminklų, liudijančių tą laikotarpį, jau yra įrašyti į Nekilnojamo kultūros paveldo registrą. Tačiau tik maža dalis. Zarasų turizmo ir verslo informacijos centro projektų vadovas Ramūnas Keršys viliasi, kad ir kiti išlikę objektai netrukus pateks į registrą ir bus labiau apsaugoti nuo gamtos, juodųjų archeologų ar metalo ieškotojų savivalės. Pasak R. Keršio, su lauko fortifikacijos ardymo darbais susidurta jau prieš šimtą metų, kai šis kraštas buvo okupuotas Lenkijos. Tai liudija ir lenkiški užrašai ant blindažų sienų ,,Armijos nuosavybė, ardyti draudžiama“. Dabar susiduriama su juodųjų archeologų veikla, kurie, kartais nežinodami iškastų daiktų istorinės vertės, juos sudaužo, gadina ar kitaip naikina.
Zarasų turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Nijolė Šukštulienė džiaugiasi, kad
centro vykdomas projektas „Pirmojo pasaulinio karo paveldo maršruto ir ekspozicijos sukūrimas, siekiant pritraukti lankytojus į pasienio teritoriją“ (WWI ROUTE), atkreipė susijusių institucijų dėmesį į šį unikalų fortifikacijos palikimą Zarasų krašte, kad bendrų pastangų dėka jį pavyks labiau atskleisti lankytojams ir apsaugoti jų vertingąsias savybes.
 
 

Šis straipsnis parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šio straipsnio turinį atsako Viešoji įstaiga Zarasų turizmo ir verslo informacijos centras. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.


Informaciją parengė Viešosios įstaigos Zarasų turizmo ir verslo informacijos centras

Projekto partneriai:

 

 

Augsdaugavos rajono savivaldos centrine administracija
Rygos g. 2, Daugpilis, LV-5401
E-pašto adresas:

 dome@daugavpilsnovads.lv
Internetinė svetainė: www.daugavpilsnovads.lv

Zarasų turizmo ir verslo informacijos centras
Sėlių a. 22, Zarasai, LT-32110
E-pašto adresas: turizmas@zarasai.lt
Internetinė svetainė www.visitzarasai.lt

         

 

 

Informacija apie projekto įgyvendinimo eigą teikiama partnerių internetiniuose puslapiuose www.daugavpilsnovads.lv ir www.visitzarasai.lt. Vėliau bus sukurtas atskiras projekto internetinis puslapis ir mobili aplikacija.

 

Taip pat mus rasite socialiniuose tinkluose:
Facebook: WWW-ROUTE (https://www.facebook.com/WWI-ROUTE-101746681921769).
Instagram: WWIROUTE (https://www.instagram.com/wwiroute/).
Twitter: @Routewwi (https://twitter.com/RouteWwi).

 

Šis straipsnis parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šio straipsnio turinį atsako Viešoji įstaiga Zarasų turizmo ir verslo informacijos centras. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.


Informaciją parengė Viešosios įstaigos Zarasų turizmo ir verslo informacijos centras

Susitikimo metu, kartu su KVAD specialistu Tadu Žemaičiu, buvo aplankyta keliasdešimt
Pirmo pasaulinio karo objektų, kurie dar neįtraukti į saugotinų vertybių sąrašus, bei įvertinti jau esami, VšĮ Zarasų turizmo ir verslo informacijos centro pradėti tvarkyti objektai.
 
 
© 2014-2024 VisitZarasai. Visos teisės saugomos
sprendimas webmod: Svetainių kūrimas